Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
sylv

Re: MOL NET

poniedziałek 29 paź 2018, 08:55

Drogie koleżanki i koledzy, być może będę miała możliwość zmiany obecnego programu Progman Biblioteka na inny, dowolnie wybrany. Polecacie MOLa? Jaki jest roczny koszt licencji? Przy okazji może polecicie jakiś czytnik kodów, który dobrze z tym programem pracuje?

Alicia

poniedziałek 29 paź 2018, 09:26

sylv pisze:Drogie koleżanki i koledzy, być może będę miała możliwość zmiany obecnego programu Progman Biblioteka na inny, dowolnie wybrany. Polecacie MOLa? Jaki jest roczny koszt licencji? Przy okazji może polecicie jakiś czytnik kodów, który dobrze z tym programem pracuje?
Mogę mówić tylko za siebie, ale ja naprawdę polecam.
Pracuję na Mol Optivum prawie 10 lat, ale są na forum osoby ze znacznie dłuższym stażem ;) Porównując do Progmana (na którym też kiedyś pracowałam) to ten program jest o wiele łatwiejszy w obsłudze, bardziej intuicyjny, ma lepszy interfejs i mam wrażenie, że nie trzeba głęboko grzebać by coś wyszukać. Nie jest idealny (ta baza sql miewa swoje "humory") ale nawet kontaktując się telefonicznie obsługa jest w stanie Ci wszystko wyjaśnić i pomóc. Zaraz przechodzę na Mol Net+ i spodziewam się równie przyjemnej pracy, bez konieczności instalowania programu z płyty i instalowania bazy sql, nie będzie potrzeby robić archiwizacji bo zrobi się automatycznie, no i ten podgląd z każdego dostępnego komputera... Dla mnie to będzie duże ułatwienie. I nie mogę się doczekać tego nowoczesnego wyglądu, w końcu udostępnię katalogi czytelnikom :D
Jeśli chodzi o koszt licencji to zerknij na stronę Vulcana, jest ona uzależniona od liczby dzieci w szkole. Jeszcze większy upust możesz dostać, gdy Twoja szkoła korzysta już z innych programów Vulcana, także warto się rozpytać.

PS 1. Żeby nie było, rozważałam przejście do eBiblio Librusa, też jest to program w chmurze, plus my korzystamy z tego eDziennika i byłoby to duże ułatwienie dla uczniów przy rozliczaniu się z wypożyczeń. Niestety jak dla mnie nie jest on jeszcze dopracowany w stopniu, który by mnie zadowalał, ale nie skreślam go na zawsze ;)
PS 2. Nie mam czytnika (jeszcze), więc nie mogę żadnego polecić.

Powodzenia w wyborze!

sylv

poniedziałek 29 paź 2018, 09:39

Dziękuję za opinię :)

A może ktoś w e-biblio od Librusa pracuje? Nasza szkoła korzysta z dziennika Librus, więc może to byłoby dobre rozwiązanie?
Dlaczego nie jest dopracowany? Wymagająca jakoś nie jestem chyba :)

Nux
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 29 paź 2018, 13:39

Jakby co rodzaj czytnika jest zależny trochę od tego jakich kodów używasz. Standardowe kody to Przeplatany 2 z 5 (w instrukcji pewnie będzie po angielsku: "interleaved 2 of 5"). Oczywiście są też do zamówienia ze strony http://www.mol.pl (te powinny być od razu zaprogramowane w odpowiednim trybie). Można poszukać samemu, ale możliwe, że trzeba będzie się pobawić z konfiguracją (producent zwykle dołącza książkę kodów do programowania czytnika; coś jak w niektórych, starych nagrywarkach do video :-))

Alicia

wtorek 30 paź 2018, 12:16

sylv pisze:Dziękuję za opinię :)

A może ktoś w e-biblio od Librusa pracuje? Nasza szkoła korzysta z dziennika Librus, więc może to byłoby dobre rozwiązanie?
Dlaczego nie jest dopracowany? Wymagająca jakoś nie jestem chyba :)
Polecam wątek http://forum.sukurs.edu.pl/viewtopic.php?f=1&t=15658 :)

xandre

wtorek 06 lis 2018, 12:06

Czy miała któraś z Was problem z zalogowaniem się do MolaNet+? Nagle mnie wyrzuciło i brak dostępu. Informacja, że witryna nieosiągalna. Internet działa dobrze, więc o co może chodzić? Program mam od tygodnia, do tej pory działał bez zarzutu. :(

Nux

wtorek 06 lis 2018, 12:27

xandre pisze:Czy miała któraś z Was problem z zalogowaniem się do MolaNet+? Nagle mnie wyrzuciło i brak dostępu. Informacja, że witryna nieosiągalna. Internet działa dobrze, więc o co może chodzić? Program mam od tygodnia, do tej pory działał bez zarzutu. :(
Chwilowo wszystkim nie działa niestety. Ale ma zaraz wrócić.

Nux

wtorek 06 lis 2018, 12:35

Już działa :-)

xandre

wtorek 06 lis 2018, 13:10

Nux pisze:Już działa :-)
Taaak. :D Uff, myślałam, że coś popsułam. :wink:

Maria

wtorek 06 lis 2018, 23:19

W MOL NET+ nie da się nic zepsuć :), wszystko pod kontrolą MOL-a, znaczy pod serwerem i jeżeli mamy Internet a MOL nie działa to spokojnie trzeba poczekać.

Biblus

wtorek 13 lis 2018, 22:11

Alicia pisze:Pracuję na Mol Optivum prawie 10 lat (...)
PS 2. Nie mam czytnika (jeszcze), więc nie mogę żadnego polecić.
Czegoś tu nie rozumiem :( , pracujesz na Mol Optivum 10 lat i nie masz czytnika? :shock: . To jak pracujesz?

halinah

środa 14 lis 2018, 13:04

Bez czytnika (ja też)!

Dorota79

środa 14 lis 2018, 13:38

Czy można w Mol Net+ kopiować dane książek (autor, tytuł itd.) hurtem jak lecą w inwentarzu?

Dorota79

czwartek 15 lis 2018, 10:41

:?:

Julia65

czwartek 15 lis 2018, 13:25

Ale po co kopiować dane książek? Jeśli chcesz mieć wykaz książek to drukujesz z księgi albo robisz zestawienie bibliograficzne.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”