Lidia11

Re: MOL NET

środa 06 wrz 2017, 16:51

Kuba pisze:Z obsługi MOL NET+ najbliższe jest w październiku:
:arrow: https://www.mol.pl/?mol=szkolenia&a=opis&id=21
Tak, tak... o MOL-a chodziło ;)
Dziękuję.

Maria
Kontakt: Strona WWW

środa 06 wrz 2017, 17:11

marika pisze:Witam, zadam głupie pytanie ale wolę się upewnić. Nowa pani dyrektor, zaleciła mi wpisywać do mola podręczniki kompletami, tzn. zestaw składający się z 6 książek z różnych przedmiotów pod jednym numerem :shock: Dodam, że w rozmowie nie wiedziała co to jest mol. Mol net+plus mam od niedawna, ale z tego co wiem, nie mogę wpisywać książek kompletami, bo mol mi tego nie przyjmie. Proszę o odpowiedź i z góry przepraszam, jeśli wcześniej ktoś zadał to pytanie, a ja nie zauważyłam.
Ewidencji podlega każda jednostka, tom, część... i nie o to chodzi co MOL przyjmie, bo przyjmie, tyle tylko, że 6 książek z różnych przedmiotów, będzie miało ten sam jeden numer :roll: , jak to rozliczyć, jak ubytkować? pewnie wiesz, że to niemożliwe. Powiem tak, pani dyr nie musi się znać na wszystkim, żeby zatrudniała ludzi, którzy się znają dobrze byłoby , żeby miała świadomość, że na wszystkim się nie zna i troche pokory, ale o to bardzo trudno. Na Twoim miejscu powiedziałabym co i jak.

marika

środa 06 wrz 2017, 17:26

Mario, ja nie wiem jak mam jej to wyjaśnić, jakich argumentów uzyć :cry: według niej jak uczeń zniszczy czy zgubi, to ma odkupić i należy ją podłożyć. Boję się, że dostanę zawału, bo to nie jedyne kwiatki. Dziękuję za tak szybka odpowiedź.

marika

środa 06 wrz 2017, 20:33

Mario, ochłonęłam i już wiem co powiedzieć, tylko obawiam sie , że Pani dyrektor tego nie pojmie i każe zrobić jak powie :roll:

Dorota79

czwartek 14 wrz 2017, 09:37

Powie mi ktoś, dlaczego w dzienniku zajęć Mol Net+ w rodzaju zajęcia mam wpisane skontrum i nie mogę tego usunąć?

Nux

czwartek 14 wrz 2017, 11:16

Dorota79 pisze:Powie mi ktoś, dlaczego w dzienniku zajęć Mol Net+ w rodzaju zajęcia mam wpisane skontrum i nie mogę tego usunąć?
Nie można usunąć rodzajów zajęć, które są już użyte w dzienniku zajęć. Podobnie z rodzajami zamierzeń, które są użyte w planie pracy.

Dorota79

czwartek 14 wrz 2017, 11:25

Ale kto wpisał tam skontrum i dlaczego? Na pewno nie ja :shock:

Nux

czwartek 14 wrz 2017, 13:01

Dorota79 pisze:Ale kto wpisał tam skontrum i dlaczego? Na pewno nie ja :shock:
Niektóre ustawienia są domyślne, ale przecież nie musisz ich używać :-).

Lidia11

czwartek 14 wrz 2017, 13:07

Mam pytanie, wprowadziłam część księgozbioru, wszystkie pozycje przed denominacją i chciałabym wydrukować jej wartość, czy istnieje taka opcja?

AnetazPodlasia

poniedziałek 18 wrz 2017, 13:45

Witam,

Ja chciałam zapytać o całkowite podstawy.
Mam skomputeryzować bibliotekę szkolną... skomputeryzować czyli na ten moment wprowadzić wszystkie książki do bazy. I tu pojawia się mje pytanie: MOLE net czy Optivum. Net wydaje się wygodniejszy- mogę dodawać opisy z każdego komputera, w październiku jest szkolenie, wydaje się bardziej nowoczesny ale nie cieszy się u Was dobrą opinią. Czy może prowadzić katalogi w obu programach( da się?)

Czy jeżeli ktoś tak ja ja, nie ma porównania z Optivum będzie z niego zadowolony?
Najbardziej się obawiam o bazę danych w chmurze( a właściwie o awarie serwera :)

Z góry dzięki za pomoc

Nux

poniedziałek 18 wrz 2017, 14:50

Lidia11 pisze:Mam pytanie, wprowadziłam część księgozbioru, wszystkie pozycje przed denominacją i chciałabym wydrukować jej wartość, czy istnieje taka opcja?
Inne -> Raporty -> Wartość księgozbioru.

Nux

poniedziałek 18 wrz 2017, 14:59

AnetazPodlasia pisze:Witam,

Mam skomputeryzować bibliotekę szkolną... skomputeryzować czyli na ten moment wprowadzić wszystkie książki do bazy. I tu pojawia się mje pytanie: MOLE net czy Optivum. Net wydaje się wygodniejszy- mogę dodawać opisy z każdego komputera, w październiku jest szkolenie, wydaje się bardziej nowoczesny ale nie cieszy się u Was dobrą opinią. Czy może prowadzić katalogi w obu programach( da się?)

Czy jeżeli ktoś tak ja ja, nie ma porównania z Optivum będzie z niego zadowolony?
Najbardziej się obawiam o bazę danych w chmurze( a właściwie o awarie serwera :)
Jeśli masz informatyka, który przyjdzie w nocy i naprawi komputer po ew. awarii, to twój serwer z Optivum będzie... Tak samo bezpieczny jak MOL NET+. Jeśli - jak większość bibliotek - nie masz informatyka na zawołanie, to MOL NET+ jest bezpieczniejszy niż lokalna instalacja :-).

Co do tego gdzie wprowadzać książki - jeśli masz już MOL NET+, to wprowadzaj w MOL NET+. Szkoła uniknie kosztów konwersji, a Ty nie będziesz musiała się przyzwyczajać do obu programów. Programy są podobne, ale jednak niektórych rzeczy po prostu nie ma w MOL Optivum.

AnetazPodlasia

wtorek 19 wrz 2017, 09:23

Nux pisze:
AnetazPodlasia pisze:Witam,

Jeśli masz informatyka, który przyjdzie w nocy i naprawi komputer po ew. awarii, to twój serwer z Optivum będzie... Tak samo bezpieczny jak MOL NET+. Jeśli - jak większość bibliotek - nie masz informatyka na zawołanie, to MOL NET+ jest bezpieczniejszy niż lokalna instalacja :-).

Co do tego gdzie wprowadzać książki - jeśli masz już MOL NET+, to wprowadzaj w MOL NET+. Szkoła uniknie kosztów konwersji, a Ty nie będziesz musiała się przyzwyczajać do obu programów. Programy są podobne, ale jednak niektórych rzeczy po prostu nie ma w MOL Optivum.
Dziękuję za konkretną odpowiedź :)

Zielona

wtorek 19 wrz 2017, 10:03

MOL NET+ jest wygodniejszy, bo masz do niego dostęp z każdego komputera. Mam go od roku, za mną już skontrum, logowałam się na laptopie, do którego podłączałam czytnik i ustawiałam stolik jak najbliżej regałów - nie musiałam nosić książek do biurka ze stacjonarnym. Poza tym można też pracować w domu, w sierpniu na spokojnie robiłam promocję, wprowadzałam faktury z podręcznikami, gdy w szkole już nic nie widziałam na oczy (i przede wszystkim ból kręgosłupa wymuszał przerwę). Zwłaszcza jak się program poznaje, to lepiej grzebać w nim domowym zaciszu niż siedzieć po godzinach w pracy (z mojego doświadczenia wiem, że zawsze ktoś mnie dorwie z dodatkową pracą, prośbą, więc wolę wychodzić z biblioteki punktualnie).

AnetazPodlasia

wtorek 19 wrz 2017, 10:44

Dziękuję!

No właśnie też mi się wydaje , że jest wygodniejszy, gdy loguje się z dowolnego komputera( czyt. z domu :). Na razie to tylko wpisanie pozycji, o skanerze to nikt tu nie myśli...

Hmmm u mnie jest biblioteka, która wiele przeszła ( mały księgozbiór, ale doświadczony przez los- właściwie nie miała nigdy fachowej ręki...) Księgi inwentarzowe są od 1995 roku (wcześniejsze gdzieś zaginęły przez lata), 5 latu temu księgozbiór był przenoszony i zaczytane, zniszczone i stare pozycje książkowe zostały po prostu wyrzucone ( tak, tak- bez protokołów) więc, tak naprawdę mój plan to wpisywanie pozycji po kolei- od półki do półki- wpiszę co mam, a reszta zakładam będzie automatycznie zubytkowana przeze mnie :) nie wiem czy to dobry plan, ale na razie wydaje mi się najbardziej logiczny. :roll:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”