jomik

Podręczniki do języka angielskiego

niedziela 23 lis 2014, 10:13

Oprócz godzin w bibliotece uczę też angielskiego i jestem ciekawa jakie podręczniki do języka angielskiego w kl. I-III są u Was w szkole? Z góry dziękuję!

jomik

Re: Podręczniki do języka angielskiego

poniedziałek 24 lis 2014, 20:39

Trochę pośpieszyłam się z tym podziękowaniem. Myślałam, że koleżanki bibliotekarki po fachu są trochę bardziej życzliwe. Chodziło mi o wybór dobrego podręcznika w przyszłości. Cóż muszę poradzić sobie inaczej.

Maria
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 24 lis 2014, 21:16

Zapewniam, że koleżanki bibliotekarki są bardzo życzliwe, a wiem co mówię, wszak na Forum jestem już ponad 12 lat :). Widać ostatnio nie było nikogo z I-III na Forum...

Dorothy

środa 26 lis 2014, 17:59

Witam. U mnie w szkole korzysta się z podręcznika "My World 1" Autorzy: Jennifer Heath, Dorota Sikora – Banasik
Wydawnictwo Nowa Era. Jest to podręczni do klasy 1. Są też do niego ćwiczenia. Pozdrawiam :lol:

bomila

niedziela 30 lis 2014, 03:29

Nie wiem, czy rady mają jakiś sens. Przecież od przyszłego roku mają się pojawić NOWE podręczniki dla klas 1 i 2, dostosowane do wymogów MEN. Teoretycznie powinny wyglądać zupełnie inaczej, niż obecne. A jakie będą - czas pokaże

jomik

sobota 13 gru 2014, 00:35

Myślę, że za rok obecne podręczniki nie znikną, a w nowych raczej będzie drobny retusz (usuną ćwiczenia do uzupełniania i tyle, może pojawią się też jakieś nowe tytuły). Mnie właśnie zależy na tych obecnych do uzupełniania bo takie na kółku ang. bardziej się sprawdzają.

Aqa

sobota 13 gru 2014, 11:24

Sądzę, jomiku, że dobrze jest się wypowiadać wtedy, gdy ma się coś do powiedzenia ;) Jak nie mamy, to nie mamy...
W moim przypadku- nie mam zielonego pojęcia z czego uczą angliści, nie mam do czynienia z podręcznikami.
W zbiorach biblioteki nie ma żadnych podręczników, są różne inne materiały wspomagające nauczanie języków, jak domino angielskie, video Great Britain itp, ale nie podręczniki

Raczej... nie miałam do czynienia z podręcznikami. Wkroczył Nasz elementarz wielkim krokiem, za nim podążają kolejne podręczniki - na razie medialnie.

jomik

sobota 13 gru 2014, 21:52

Czy do Waszych bibliotek nie trafiły podręczniki DLA I KLAS do języka obcego? Ja mam w bibliotece kilka egzemplarzy do 1 KL. dla ucznia z języka obcego. Owszem uczeń w tym roku dostaje je na własność ale kilka egzemplarzy jest w bibliotece myślałam po prostu że u Was też.

Aqa

sobota 13 gru 2014, 22:58

U mnie nie było nic, co nie jest rejestrowane przez bibliotekę. Angielski załatwiali nauczyciele z dyrekcją / dotacje na ucznia/ i sami je rozdzielali, podobnie było z dodatkowymi ćwiczeniami do elementarza. Nie marzę o większej ilości pracy niż mam :) A mam dość.

bogna3

niedziela 14 gru 2014, 12:05

Tak jak napisała Aqa ,, dobrze jest się wypowiadać wtedy, gdy ma się coś do powiedzenia ;) Jak nie mamy, to nie mamy... '' . Podreczniki i ćwiczenia nie trafiły do biblioteki i nawet nie wiem co tam została zakupione. Jakoś specjalnie mnie to nie zainteresowało, co wybrali dzieciom nauczyciele angliści, a zestawów podręczników nie sporzadzam juz od 2 lat, więc to chyba tłumaczy brak zainteresowania powyższym tematem.

Jomiku może należałoby zadać pytanie na forum o szerszym zasięgu, gdzie wchodzi wielu innych nauczycieli, a głównie to chyba powinno być skierowane do uczacych j. angielskiego w klasach I-III.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”