halinah

nasze zastępstwa płatne !!!

niedziela 28 gru 2014, 08:09

Zamiast zyczeń na Nowy Rok wysyłam Wam to - poczytajcie:
http://www.pedagogszkolny.pl/news.php?r ... 6#comments

karolina.w

Re: nasze zastępstwa płatne !!!

poniedziałek 29 gru 2014, 00:07

dobrze wiedzieć, dzięki za ten wpis :)

jomik

wtorek 06 sty 2015, 19:14

Wszyscy teoretycznie wiedzą, że zastępstwa powinny być płatne a w praktyce nic się nie zmienia dalej jest to samo. Frustruje mnie to.

kard

środa 29 kwie 2015, 11:55

Bardzo proszę o radę. Po sporym czasie przemyśleń, rozważenia za i przeciw w końcu podjęłam decyzję i postanowiłam porozmawiać z dyrekcją na temat zastępstw, na które jestem wysyłana. Mam na myśli sytuacje, w których każdy nauczyciel miałby wypłacone, ja nie mam. Jestem sama w bibliotece w zespole szkól, liczącym ponad 500 uczniów. Mam sporo pracy, staram się być aktywna. Od dawna czułam głęboką frustrację z tego powodu. I nie chodzi to o względy finansowe, bardzo podkopuje to moją motywację i morale. Zaopatrzyłam się w komplet dokumentów (dostępne w necie stanowisko Solidarności w tej kwestii, PIP oraz MEN). Nastawiłam się na delikatne, merytoryczne przedstawienie sytuacji oraz oczekiwałam chociaż odrobiny zrozumienia. Reakcja dyrektorki była dla mnie zaskoczeniem ogromnym, przede wszystkim ze względu na stopień jej oburzenia, okazanych negatywnych emocji,niekompetencji, którą zaprezentowała podczas bądź co bądź rozmowy o charakterze służbowym. Nie byłam w stanie dokończyć, usłyszałam za to szereg zarzutów pod swoim adresem, dotyczących nie zaniedbań służbowych itp. lecz cech mojego charakteru, oczywiście negatywnych. Jednocześnie usłyszałam, że zrobi się w takim razie zapis w statucie szkoły, że muszę w każdej klasie przeprowadzić lekcje biblioteczne i problem załatwiony. Nie będę rozpisywać się, jak wyglądała ta cała rozmowa, moim zdaniem forma była haniebna. Mam w takim razie pytanie. Czy tak można? w takim razie, co znaczą te wszystkie zapewnienia i argumenty PIP, MEN, związków, że nasze niepłatne zastępstwa są nielegalne, skoro dyrekcja tak łatwo może je obejść, i to nie ukrywając swoich intencji. Po wczorajszej rozmowie, czuję się ofiarą mobbingu. Spodziewam się odwetu w formie doładowania zajęć dodatkowych w przyszłym roku szkolny, ponieważ taki mechanizm dał się w naszej szkole zaobserwować. Proszę o komentarz i radę.

halinah

środa 29 kwie 2015, 12:37

Trudno radzić coś na odległość. Pierwsza myśl, jaka nasunęła mi się w związku z wprowadzeniem lekcji bibliotecznych do statutu szkoły jest taka, że opracujesz sobie tematykę tych lekcji i przekażesz dyrekcji, żeby ustaliła Ci terminarz ich przeprowadzenia. Zajęcia planowane nie mogą być przecież prowadzone przypadkowo (czytaj: podczas doraźnych zastępstw), bo może się okazać, że np. w jednej z klas będziesz ich miała 10, a w innej żadnego. I co wtedy?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”