witka55

przeniesienie księgozbioru z Mol Optivum do Mol Net+

poniedziałek 16 lut 2015, 19:00

Nie mamy jeszcze skomputeryzowanej biblioteki. Cztery lata temu pani z biblioteki zaczęła wprowadzać księgozbiór do Mol Optivum. Wprowadziła ok. 1500 woluminów, potem poszła na urlop. Mol nadal jest zainstalowany na komputerze, ale przez ostatnie 3 lata nie był opłacony abonament. Teraz Dyrekcja postanowiła kupić nową wersję Mol Net Plus. Chciałabym przenieść wpisaną bazę do nowego programu - czy jest to możliwe? Firma Vulcan życzy sobie za tą usługę 300zł - mogę coś zrobić sama?

ewa1wilk
Kontakt: Strona WWW

Re: przeniesienie księgozbioru z Mol Optivum do Mol Net+

wtorek 17 lut 2015, 14:16

Możliwe tylko czasochłonne lepiej zapłacić
[url=http://danuta-majewska.pl/protetyka-radom]protetyka radom[/url]

Dorota79

środa 18 lut 2015, 12:06

A propos Mola. Mam takie pytanie. Wskazuje on wartość księgozbioru i ubytków, a na końcu sumę łączną. Powiedzcie mi, którą wartość powinna mieć księgowa jako wartość księgozbioru - z ubytkami, czyli wszystko razem, czy bez?

Augustowianka

środa 18 lut 2015, 13:25

Dorota79 pisze:A propos Mola. Mam takie pytanie. Wskazuje on wartość księgozbioru i ubytków, a na końcu sumę łączną. Powiedzcie mi, którą wartość powinna mieć księgowa jako wartość księgozbioru - z ubytkami, czyli wszystko razem, czy bez?
Wybieramy: Gromadzenie - Wartość zbiorów - Księgozbiór - ustawiamy interesujące nas zakresy i otrzymujemy zestawienie o nazwie "Wartość księgozbioru". Księgowej podajemy kwotę, która jest w drugiej tabelce od góry, czyli Wartość-Księgozbiór-Razem (bez ubytków). Nie wiem na ile to jest jasne tłumaczenie. W razie czego możesz mi na priv przysłać swoje zestawienie z MOL-a, a wtedy Ci powiem dokładnie, którą kwotę masz podać swojej księgowej.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”