Gość

Sposób nabycia lektur

środa 09 sty 2008, 13:34

Witam
Mam pytanie zwązane ze sposobem otrzymania książek do biblioteki. Dostaliśmy ok 60 książek, przekazała je gmina, pochodzą z programu dofinansowania przez Kuratorium zakupu lektur do bibliotek szkolnych w szkołach podstawowych i gimnazjach położonych na terenach wiejskich.

Nie wiem, jaki sposób nabycia zaznaczyć w księdze inwentarzowej: czy jako dar czy przydz. (przydział?) czy też inny sposób. Poradzcie
Pozdrawiam

Gość

środa 09 sty 2008, 14:03

Ja dostałam pieniądze, nie ksiązki, sama je zakupiłam i wpisałam jako kupno, fakturę miałam taką jak zwykle - czyli na adres szkoły. Poza tym, to chyba nie były pieniądze gminne, czy z kuratorium tylko z ministerstwa, a może się mylę??

xandre

środa 09 sty 2008, 14:17

Kupno 8) (sama kupowałam i mam faktury)

Gość

piątek 11 sty 2008, 09:30

No właśnie, a ja faktrury żadnej nie mam, tylko wykaz przekazanych z gminy książek wraz z cenami. Oni pewnie kupili na jedną fakturę lektury dla wszystkich szkół w gminie. Myślicie, że wpisac jako kupno?

Jedyny dowód wpływu jaki mam, to ten wykaz z cenami.

Gość

piątek 11 sty 2008, 10:07

jeśli to jest wykaz przekazanych książek to chyba jako dar powinno być, ciekawe skąd wiedzieli, co jest potrzebne w danej szkole

Maria
Kontakt: Strona WWW

piątek 11 sty 2008, 12:38

Jeżeli gmina dała książki i nie obciążyła finansowo szkoły za zakup( sprawdzić w księgowości) to jako dar. Natomiast jeżeli wysłała fakturę i szkoła zwróciła gminie pieniądze to zrobić ksero owej faktury i jako zakup.

A.K.

wtorek 15 sty 2008, 21:06

Jeżeli jest to wykaz książek ja bym wpisała jako dar. Nie masz faktury zakupu i nie wydałaś pieniędzy więc nie może to być kupno. Dla mnie to jest logiczne, dla pewności upewniłabym się u księgowej, czy aby nie posiada dokumentu obciążającego finanowo szkoły. Wpływowi każdego dokumentu musi towarzyszyć odpowiedni dowód wpływu a przy zakupie jest to rachunek (faktura VAT) zaś przy darze pismo wraz z wykazem przekazanych materiałów.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”