Taliaa

Nadgodziny a połówka etatu

czwartek 28 maja 2015, 11:39

Witam, mam takie pytanie. Od sześciu lat pracuję w bibliotece na pół etatu. Kiedy się zatrudniałam, była mowa o tym, że kiedyś będzie w bibliotece cały etat. Niestety przez wiele lat do mojej szkoły napływali nowi pracownicy, którzy dziś pracują na całych etatach, inni mają nadgodziny, a ja wciąż mam tylko połówkę, choć moje kwalifikacje umożliwiają uzupełnienie etatu na różne inne sposoby. Wymaga się ode mnie bym w tym miesiącu dwukrotnie pozostała o ponad godzinę dłużej (łącznie 2 i pół godziny) ze względu na imprezy szkolne . Nie są to żadne płatne nadgodziny tylko wszyscy mają pracować do wyznaczonej odgórnie godziny. Czy to jest zgodne z prawem? Wiem, że obowiązuje na 40-godzinny tydzień pracy, ale co jeżeli ze względu na brak możliwości pracy na pełny etat w jednej placówce, muszę pracować jeszcze w innym miejscu, to czy z dnia na dzień można wymusić na mnie pozostanie w pracy w czasie, gdy powinnam pracować gdzie indziej?

Aqa

Re: Nadgodziny a połówka etatu

czwartek 28 maja 2015, 15:18

Zwróciłabym się na piśmie do dyrekcji z prośbą o umożliwienie uzupełnienia etatu, podałabym argumenty o kompetencjach i potrzebach.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”