delfin79
Posty: 60
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 00:20

Re: Książki naszych marzeń - jak realizuję wymagania program

wtorek 14 cze 2016, 22:06

bibliotekary pisze:Popytałyśmy i wytyczna z UM jest jasna. Inni nauczyciele też dostali taki prikaz. Koleżanki z dużego Zespołu Edukacyjnego (podstawówka, gimn. i LO) musiały nawet w sprawozdaniu napisać dwa dni w tygodniu. Od szefa dowiedziałyśmy się, że KN nie ma tu nic do rzeczy, bo zgodziłyśmy się wziąć udział w programie. Na pewno nas nie będzie bo mamy zaplanowane wyjazdy, więc teraz pytanie, bierzemy urlop bezpłatny w te dni czy zwolnienie. Już mi niedobrze od tych rządowych programów. Skoro udział w tym oznacza zgodę na pracę w wakacje dlaczego nie ma na ten temat ani słowa? Wypożyczamy na wakacje, już od dawna, i nie wydaje mi się by ktoś z uczniów odwiedził nas w czasie wolnym, więc po co MEN taka bzdura w sprawozdaniu? Jeśli nikt się z tym nie spotkał, to jest to tylko wymysł w woj. lubuskim?

To chyba ustalenia UM a nie MENU - może osoby z UM powinnaś odesłać do strony rządowej?
https://men.gov.pl/ministerstwo/informa ... szkol.html

"Uczniowie mają też być zachęcani przez nauczycieli i bibliotekarzy do wypożyczania książek na okres ferii letnich i zimowych, co powinno pogłębiać w nich nawyk czytania i podtrzymywać zainteresowanie czytaniem."

Ktoś chce chyba być mądrzejszy niż ministerstwo...

Pożeracz_Książek
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 05 lip 2016, 14:35

Re: Książki naszych marzeń - jak realizuję wymagania program

środa 20 lip 2016, 11:50

Z realizacją, wiadomo, bywa różnie, ale naprawdę podobają mi się same założenia tego programu. Każda metoda, by zachęcić dzieciaki do czytania, jest dobra. Spora część z nich w ogóle nie dostrzega wartości czytelnictwa i nie wie, "po co im to w ogóle potrzebne". Dlatego warto im uświadamiać, jakie są plusy czytania książek (część z nich wymieniono chociażby tutaj: http://toczytam.pl/dlaczego-warto-czyta ... po-ksiazke , ale nie wątpię, że każdy zapalony czytelnik mógłby z palcem w nosie wymienić o wiele więcej). A tego rodzaju programy bardzo pomagają w rozpropagowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, co wyjdzie im samym tylko na dobre.

Aqa
Posty: 2280
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Książki naszych marzeń - jak realizuję wymagania program

środa 20 lip 2016, 16:12

Pożeraczu..., w celu zainspirowania czytelnictwa nie trzeba być od razu przepisami odgórnymi zobowiązanym do realizacji twardych wymagań programowych, jak w KNM i NPRC, z obowiązkowym, zawikłanym sprawozdaniem z realizacji, szarpiącym zdrowie, nerwy.
Jeżeli ktoś nie realizuje programów czytelniczych w szkole, nie zmusi go do tego żaden rządowy program, bo albo nie przystąpi do niego albo zrealizuje go na papierze.
Nam potrzeba normalności, nie biurokracji w piramidalnej skali, a takie są te programy, sam fakt "konieczności konsultowania zakupów z Radą Rodziców, Samorządem szkoły, Radą Pedagogiczną, publiczną biblioteką, to szczyt paranoi rządu, braku kompetencji w rozeznaniu NASZYCH kwalifikacji, zwyczajnie arogancja władzy.
Przy okazji, żadna RR, RP ani Samorząd NIE JEST od nas bardziej kompetentny, wręcz przeciwnie.

Friderr
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 15:27

Re: Książki naszych marzeń - jak realizuję wymagania program

wtorek 06 cze 2017, 15:38

Jeśli szukacie dobrej księgarni to mogę wam polecić tą ze swojej strony: http://ksiazki-historia.pl znajdziecie tutaj absolutnie wszystko :) Polecam i udanych zakupów jeśli ktoś znajdzie coś dla siebie.

Macaronne
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2017, 00:07

Re: Książki naszych marzeń - jak realizuję wymagania program

wtorek 26 wrz 2017, 00:12

Czy możecie zarekomendować jakieś praktyczne i sprawdzone książki do nauki czytania dla dzieci? Przeglądałem na https://www.digitalo.pl/wiadomosc/jaka- ... lery/5565/ informacje na ten temat. Chcę poznać opinię kogoś kto jest w temacie, nie chcę zrazić dziecka do czytania. Będę wdzięczny za każde info.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości