witka55

jak obkładacie podręczniki?

środa 19 sie 2015, 15:18

Muszę obłożyć wszystkie darmowe podręczniki do klas 4 oraz "Moje elementarze" do klas 2 (w tym roku będzie 8 części dla każdego ucznia).
Oto moje opcje:
do "Mojego elementarza" znalazłam najtańsze gotowe okładki regulowane firmy Biurpol, wychodzi 0,98gr za sztukę. Wiem, że firma ta ma też okładki z paskiem samoprzylepnym - były teraz w Biedronce i wychodzą po ok. 0,60gr.
Podręczniki do klas 4 będę obkładać folią półrękawem. Kupuję w www.biblioteczne.pl po ok. 130zł za 100m, półrękaw 25cm.

Możecie podzielić się swoimi pomysłami - może macie jakieś tańsze i szybsze opcje ;)

Zuzza

Re: jak obkładacie podręczniki?

czwartek 20 sie 2015, 21:53

Moja jest najszybsza i najtańsza - żadnego obkładania przez szkołę, bo szkoły na to nie stać - około 90-120 uczniów na roczniku.
Każdy wychowawca sam pilnował, by uczniowie książki obłożyli. Jeśli samoprzylepna okładka - zostawała na amen - jeśli nie, pani wychowawczyni pomagała zdjąć i założyć na następną część.
Jak tylko miałam czas karty wypisywać i stemplować - sama jestem.

Pytajnik

piątek 21 sie 2015, 20:05

Ja kupuję folię w ogrodniczym i wycinam jak mi pasuje. Po jednym roku okładania, gdzie część okładek wróciła zniszczona lub w ogóle ich nie było, wpisałam do regulaminu, że mają się tym zająć rodzice. Nie dam rady wpisać i oprawić kilkuset książek na 1 września... W zeszłym roku to był istny horror, więc współczuję (a nie było książek do 4 klasy).

derdaJ

poniedziałek 24 sie 2015, 16:01

Również nie okładam podręczników, moja szkoła to zespół szkół, do wprowadzenia około 1300 podręczników, nie wyobrażam sobie obkładania folią. Koleżanka po fachu obkłada - horror.

Chmurka

poniedziałek 24 sie 2015, 19:40

Nie robię okładek, ale kategorycznie wymagam.

bogna3

poniedziałek 24 sie 2015, 19:52

Nie ma mowy o zadnym obkładaniu dla 160 uczniów tylko klas I, a o reszcie nie wspomnę. Mam niby w regulaminie, że należy obłożyć, ale nie egzekwuję rygorystycznie tego zapisu, bo w zasadzie to widzę ten podręcznik tylko wtedy jak wydaję i drugi raz jak wraca do biblioteki.

A tak nawiasem mówiąc to twój wpis Witka55 wygląda mi na tanią reklamę.

alin

wtorek 25 sie 2015, 14:28

Witam

Ja również nie obkładam bo chyba bym zwariowała. Poz tym skąd kasa?

Uczniowie mają sobie obłożyć sami i szanować. Jak nie obłoży i zniszczy to odkupi lub odda kasę.

a tak w ogóle - czy za książki do kl. 4 SP trzeba będzie odkupić? Czy tez wpłącić daną kwotę na konto MEN?

pozdrawiam

witka55

wtorek 25 sie 2015, 21:49

A tak nawiasem mówiąc to twój wpis Witka55 wygląda mi na tanią reklamę.[/quote]

Nie jest to reklama, po prostu wiem, ile czasu zajęło mi przeszukanie Internetu, aby znaleźć te wg mnie najtańsze oferty. Podając ceny w poszczególnych firmach miałam nadzieję, że ktoś podzieli się tańszymi ofertami. Myślę, że byłoby to z korzyścią dla wszystkich.

ps. Teraz znalazłam na allegro folię rękaw o połowę tańszą ;)

bibliotekarka5

poniedziałek 28 wrz 2015, 21:12

kupilam taka samoprzylepna folie na ksiazki ktore dostalam z wydawnictwa i z drukarni

Panibiblioteczka

wtorek 29 wrz 2015, 10:48

U nas też nie zajmujemy się obkładaniem podręczników.Nie ma na to pieniędzy a tym bardziej czasu, bo kiedy? Każdy nauczyciel chciał podręczniki dla klasy najlepiej "na wczoraj". Przy wypożyczaniu proszę, aby uczniowie sami się tym zajęli. I już.

Panibiblioteczka

wtorek 29 wrz 2015, 10:50

alin pisze:
a tak w ogóle - czy za książki do kl. 4 SP trzeba będzie odkupić? Czy tez wpłącić daną kwotę na konto MEN?

pozdrawiam
do 4 klasy odkupić, na konto MEN tylko za elementarze

fiori
Kontakt: Strona WWW

wtorek 29 wrz 2015, 11:00

Nie rozumiem dlaczego dajecie sie wrobic w oprawianie podrecznikow. Szkoda czasu i pieniedzy. No chyba, ze pracujecie w bibliotekach, gdzie i jednego i drugiego jest w nadmiarze ;)

Podreczniki 4 kl. odkupic (są na rynku), elementarze rządowe tak jak podaje MEN - prośba (nie nakaz) o wplate na konto. Ja użyłam w regulaminie słowa "należy".

PollyAnna0

wtorek 29 wrz 2015, 13:34

Na okladanie podręcznikow naprawdę szkoda czasu, no i pieniędzy na okladki , papier czy folię.

bogna3

wtorek 29 wrz 2015, 15:57

fiori pisze:Nie rozumiem dlaczego dajecie sie wrobic w oprawianie podrecznikow. Szkoda czasu i pieniedzy. No chyba, ze pracujecie w bibliotekach, gdzie i jednego i drugiego jest w nadmiarze ;)

Podreczniki 4 kl. odkupic (są na rynku), elementarze rządowe tak jak podaje MEN - prośba (nie nakaz) o wplate na konto. Ja użyłam w regulaminie słowa "należy".
Popieram taki tok myślenia i postępowania. Obkładać? co jeszcze. Nie dość, że darmowy podręcznik to jeszcze obłożony. Wolałabym kupić nowe książki niż folię. Wszystko podajemy dzieciom i rodzicom na tacy. Uważam, że jakieś obowiązki musza mieć, chociażby obłożenie i dbanie o darmowy podręcznik.
Nie zamierzam też być komornikiem MEN, i zgodnie zresztą z jego wykładnią poszłam dalej niż Fiori robiąc zapis w regulaminie ,,szkoła może..."

Bella

wtorek 29 wrz 2015, 21:01

Nie obkładamy, zgodnie z naszym regulaminem to obowiązek uczniów i sprawdzamy czy to robią.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”