alin

Re: MEN chwali się, że darmowe podręczniki są już w szkołach

czwartek 27 sie 2015, 17:07

A ja mam wpisane wszystkie i mam w baniaku przepis czy inne widzimisię.
Mam fakturę na daną ilość tyle ile było w zamówieniu.
Jak przyjdzie do kontroli i każą oddać to dam z pieczątka, w zeszłym roku miałam podobny problem z angielskim. Zabrali z pieczątka bez gadania.
Życzę spokoju i róbmy swoje.

marlena23

czwartek 27 sie 2015, 17:09

To zazdroszczę, u nas dyrekcja straszy,że będziemy płacić za te ostemplowane, które zostają w zapasie.

Chmurka

czwartek 27 sie 2015, 17:30

U mnie w I gim. na 100% ubyło 1 dziecko, a jest dla niego komplet podręczników. Dziś od samego rana bombardowałam wszystkich wtajemniczonych informacją o konieczności zwrotu jego książek do wydawnictw. Księgowa nic o tym nie wie, a dyrekcja tę informację wręcz wyśmiała. Dostałam polecenie opieczętowania i wpisania wszystkiego jak leci i tak zrobiłam. Jeśli dojdzie do sytuacji, że ktoś każe mi zapłacić za te książki 250 zł., to nie ręczę za siebie ... .

bogna3

czwartek 27 sie 2015, 17:58

http://men.gov.pl/wp-content/uploads/20 ... znikow.pdf
strona 5.
,,Jeśli dyrektor szkoły zakupi wcześniej podręczniki opierając się na rzetelnych informacjach,
a ostatecznie do klasy tej przybędzie mniej uczniów, nie będzie konieczności
zwrotu przekazanej na ten cel dotacji.''

kachabrd

czwartek 27 sie 2015, 20:05

NIE MAM JUŻ SIŁY!!!
POWIEDZCIE MI TYLKO, CZY KSIĄŻKI DO KLASY 1 I 2 (NADWYŻKI) TEŻ SZKOŁA BĘDZIE MUSIAŁA ZWRÓCIĆ? JUŻ SAMA ZGŁU[IAŁAM.

ancyk

czwartek 27 sie 2015, 21:03

Drogie koleżanki a ja na dzień dzisiejszy otrzymałam 54 sztuki geografii dla klasy I gimnazjum i to mam wpisane, oprócz tego mam elementarz, ćwiczenia i j. angielski do 2 klasy SP i NIC więcej..... jestem w czarnej... dziurze.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości zwłaszcza sobie ;)

Aqa

czwartek 27 sie 2015, 21:08

Podręczniki do klasy 1 i 2 sp przynajmniej u mnie inaczej są traktowane, można miec więcej w tym roku, w ubiegłym nie było można: 1 egz na 1 ucznia i zero dla nauczyciela /miał sam sobie wydrukować ze str MEN/. W tym MEN podało, że nauczyciel może miec 1 egz jeśli są wolne.
Te do 4 klasy i gimn są jakoś inaczej traktowane, z dotacji, chociaż zupełnie nie rozumiem czemu owa dotacja jest tak cenna.., jak "złoty pociąg " z dolnośląskiego

fiori
Kontakt: Strona WWW

czwartek 27 sie 2015, 21:16

kachabrd pisze:NIE MAM JUŻ SIŁY!!!
POWIEDZCIE MI TYLKO, CZY KSIĄŻKI DO KLASY 1 I 2 (NADWYŻKI) TEŻ SZKOŁA BĘDZIE MUSIAŁA ZWRÓCIĆ? JUŻ SAMA ZGŁU[IAŁAM.
Póki co, nie ma żadnej oficjalnej informacji na ten temat. Wyżej masz fragment listu MEN do dyrektorów, w którym wyraznie jest napisane, ze niczego nikomu nie trzeba zwracac.
Rób swoje i śpij spokojnie ;)

Anna

czwartek 27 sie 2015, 21:33

No to jest ciekawostka przyrodnicza. MEN nie każe zwracać to kto każe. Niektóre koleżanki wyraźnie taką informację (po fakcie) dostały. Czy to znowu twórczość OP? Jutro na wszelki wypadek zapytam moją księgową. W zeszłym roku 2 tygodnie czekaliśmy na 3 dzieci. Nic nie było wiadomo bo rodzice nie odbierali telefonów. Jak ktoś przy zdrowych zmysłach moze oczekiwać, ze pierwszego września wszystkie dzieci zapisane zjawią się w szkole.
Oczywiście też jestem w czarnej... Jak do tej pory mam połowę kompletów do IV ale bez języka, nie mam do gimnazjum. Dziś okazało się, że jednak wpisuję język z klas 1-2 czyli jakieś 250 egz(wcześniej dyr. mówiła co innego dobrze, ze wyrazilam wątpliwość). Nie wyrobię się na 2-3 września nie ma mowy.
To wszystko jest chore !!!

Aqa

czwartek 27 sie 2015, 21:45

W sprawie "większej ilości podręczników i ćwiczeń niż liczba uczniów w dniu 2 września... i obowiązku zwrotu do wydawnictw, ponieważ na to jest DOTACJA, rozliczana co do grosza i ucznia"
Wieczorem telefonicznie odpowiedziała mi księgowa, że "tego wymaga system SIO" i tyle. "Rok temu trzeba było zwracać dodatkowe egz. /ale NIE były wtedy ewidencjonowane, chodziło o angielski / i była afera - wtedy podręczniki poza Naszym elementarzem, dzielili wyznaczeni nauczyciele.
Co to jest SIO, ważniejsze niż cokolwiek innego, w materii podręczników, nie dowiedziałam się.

derdaJ

piątek 28 sie 2015, 07:03

Również informację o niewprowadzaniu nadwyżki dostałam po fakcie. Staram się trzymać nerwy na wodzy, ale coraz słabiej mi to wychodzi. Dzisiaj rada, ciekawe w w jakim nastroju wrócę do domu :mrgreen:
Oczywiście ja także jestem w czarnej d........, ponieważ podręczników do klasy 1 gim brak.

Bedo

piątek 28 sie 2015, 19:39

bogna3 pisze:http://men.gov.pl/wp-content/uploads/20 ... znikow.pdf
strona 5.
,,Jeśli dyrektor szkoły zakupi wcześniej podręczniki opierając się na rzetelnych informacjach,
a ostatecznie do klasy tej przybędzie mniej uczniów, nie będzie konieczności
zwrotu przekazanej na ten cel dotacji.''
I to brzmi rozsądnie!!! Ja już na starcie wiedziałam od dyr, że jest o 2 komplety za dużo podr. dla kl.4 . I poleciła, żeby wpisywać wszystkie wg faktury. Czuję się rozgrzeszona. :P

Zuzza

niedziela 30 sie 2015, 22:20

A ja mam dla 5 uczniów za mało - 2 nie zdali egzaminu poprawkowego i przybyli nowi, więc będzie zadyma.
Książki przychodzą w kolejności takiej, jak dyrektorzy składali zamówienia. Dlatego w niektórych szkołach były już przed 15 sierpnia, a w innych jeszcze nie ma.

Anna

poniedziałek 31 sie 2015, 20:46

Dzwoniłam do księgowości w czwartek - nie słyszeli by trzeba było zwracać nadmiarowe podręczniki. Dziś dyr kazała wpisac wszystko więc też czuję się rozgrzeszona i robię swoje choć czuję się coraz bardziej przytłoczona.

basiekch

wtorek 01 wrz 2015, 13:26

Dzisiaj dowiedziałam się, że dyrektor każe mi wprowadzać na stan wszystkie ćwiczenia! :o jak mam wytłumaczyć, że to bez sensu! AAAA co ja mam robić ubytki z ćwiczeń w czerwcu? :,( HELP

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”