MałaMI

Co wybrac dla 4-6

wtorek 08 wrz 2015, 12:05

Witam.Proszę drogie Koleżanki o podpowiedz - jakie książki dla klas 4-6 wybrałyście do projektu "Książki naszych marzeń".Padł mój poprzedni pomysł i zostałam z kupa gotówki do wydania.Chciałam zbożnie utworzyc nowy kanon lektur do klas 1-3 , których wiecznie brakuje.Niestety - w podręcznikach i rozkładu pojawił się nowy spis.Który przyjęłam z przekleństwem na ustach.Znowu ten sam cyrk - 3 klasy i 20 egzemplarzy - bo ksiązka jest przerabiana w jednym czasie we wszystkich .Ciągłe pretensje rodziców, rozczarowanie dzieci -no zesz...
Więc potrzebne jest mi coś nowego - ciekawego i krótkiego , bo nie wiem jak uda mi się wcisnąc na jakieś zajęcia w 4-6.Może na wychowawczą, bo na polski wątpię.

zofiaanna

Re: Co wybrac dla 4-6

poniedziałek 21 wrz 2015, 18:05

MałaMI pisze:Witam.Proszę drogie Koleżanki o podpowiedz - jakie książki dla klas 4-6 wybrałyście do projektu "Książki naszych marzeń".Padł mój poprzedni pomysł i zostałam z kupa gotówki do wydania.Chciałam zbożnie utworzyc nowy kanon lektur do klas 1-3 , których wiecznie brakuje.Niestety - w podręcznikach i rozkładu pojawił się nowy spis.Który przyjęłam z przekleństwem na ustach.Znowu ten sam cyrk - 3 klasy i 20 egzemplarzy - bo ksiązka jest przerabiana w jednym czasie we wszystkich .Ciągłe pretensje rodziców, rozczarowanie dzieci -no zesz...
Więc potrzebne jest mi coś nowego - ciekawego i krótkiego , bo nie wiem jak uda mi się wcisnąc na jakieś zajęcia w 4-6.Może na wychowawczą, bo na polski wątpię.
Cześć!
Proponuję "Oskara i panią Różę", "Baśniobór" lub "Władcę Lewawu". U mnie się sprawdza.
Czy mogłabyś mi napisać, jaka kwotę otrzymała Wasza biblioteka w ramach Książek Naszych Marzeń? Ja mam do wydania tylko 548 zł, a mieliśmy dostac ponad 2700 zł :( W Katowicach tak to działa, beznadziejnie ...
Pozdrawiam,
zofiaanna

Zuzza

wtorek 22 wrz 2015, 14:19

Orłoś i Sawka "Kuba i Mela. Dodaj do znajomych" i część druga "Kuba i Mela. Dają radę".
Kosmowska, Kasdepke "Wielki wybuch czyli K kontra K"
seria "Magiczne drzewo", seria "Tunele"
Terakowska - "Córka czarownic"
dla klasy 6 - "Igrzyska śmierci" oraz cykl "Selekcja" (Rywalki, Elita, Jedyna)
dzieci bardzo lubią "Dziennik cwaniaczka" - kilka części
bardzo wzruszająca Kosmowska "Pozłacana rybka"
nie zapomnij o literaturze popularnonaukowej dla dzieci - jak gotować, coś z origami, o zwierzętach, historia, samochody sport, szachy - bardzo drogie i tematyka ściśle zależna od tego jakie dzieci - u mnie o I i II wojnie i o wojsku lubią, bo garnizon jest w okolicy

Juliusz Wasilewski
Kontakt: Strona WWW

wtorek 22 wrz 2015, 14:45

Można tez posiłkować się (oczywiście biorąc poprawkę na lokalne potrzeby, upodobania, istniejący księgozbiór itp.) wynikami Ogólnopolskich Wyborów Książek. To wynik głosowania tysięcy uczniów. http://www.wyboryksiazek.pl/#!wyniki/c92f

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”