zofiaanna

JAKĄ KWOTĘ PRZYZNANO WASZEJ SZKOLE NA KSIĄZKI NASZYCH MARZEŃ

czwartek 17 wrz 2015, 17:12

Witajcie!
Napiszcie proszę, jaką kwotę otrzymała wasza szkoła na realizację programu "Książki naszych marzeń". Na koncie naszej szkoły mamy na razie 500 zł na ww. program, a mieliśmy dostać ponad 2 700 zł. Nic z tego nie rozumiem.
Będę wdzięczna za informację :roll:

Kalina

Re: JAKĄ KWOTĘ PRZYZNANO WASZEJ SZKOLE NA KSIĄZKI NASZYCH MA

wtorek 22 wrz 2015, 12:07

Przyznano 2170,00 -o tyle wnioskowałam. To informacja z linku podanego przez p. Wasilewskiego (szkoła podstawowa z Wrocławia).

Sowa biblioteczna

środa 23 wrz 2015, 22:10

Zaoferowane mamy 2170 (SP na Pomorzu), ale na koncie jeszcze 0. Dopiero dziś wyczytałam w prasie, że do 31.10. dyrekcja musi złożyć wniosek z propozycji realizacji wymagań i ogólnego wyposażenia biblioteki do organu prowadzącego, ten taki wniosek do wojewody do 20.11., a ten z kolei do ministra do 15.12.bo inaczej pieniądze nie ruszą. Czy ktoś wie coś na ten temat?

Pozdrawiam:)

Margorzeta

czwartek 24 wrz 2015, 09:10

W Krakowie Wydział Edukacji miasta kazał nam złożyć do 21 września listę z książkami i oni sami będą kupować tę stertę książek dla wszystkich szkół, które im podlegają, a na konto nie dostaniemy ani złotówki. Lista musiała się mieścić w kwocie o którą wnioskowaliśmy, ale nie wiadomo, co jeśli ceny realne okażą się inne niż te wykalkulowane przeze mnie. Listę podpisał dyrektor, przewodniczący samorządu i opiekun samorządu (taki wymóg).

Ciekawostka: na liście podawałam tytuł i autora, ale nie chcieli informacji o wydawcy, twierdząc że wskazywanie konkretnego wydawnictwa jest niezgodne z zasadami zakupu w przetargach. Ja tam się nie znam na przetargach, ale wiem, że rzadko kiedy 2 wydawnictwa mają w ofercie książkę tego samego autora, zwłaszcza, że zależy nam na zakupie nowości, a nie tekstów, które są w domenie publicznej. I spodziewam się, że najtańszą ofertę można dostać negocjując z samym wydawcą.

Juliusz Wasilewski
Kontakt: Strona WWW

czwartek 24 wrz 2015, 10:55

Margorzeta pisze: Ciekawostka: na liście podawałam tytuł i autora, ale nie chcieli informacji o wydawcy, twierdząc że wskazywanie konkretnego wydawnictwa jest niezgodne z zasadami zakupu w przetargach. Ja tam się nie znam na przetargach, ale wiem, że rzadko kiedy 2 wydawnictwa mają w ofercie książkę tego samego autora, zwłaszcza, że zależy nam na zakupie nowości, a nie tekstów, które są w domenie publicznej. I spodziewam się, że najtańszą ofertę można dostać negocjując z samym wydawcą.
Najwyraźniej do załatwienia tej sprawy wziął się jakiś specjalista od zamówień publicznych w urzędzie i teraz ogłosi przetarg. Zgłosi się jakaś księgarnia internetowa. W sumie to możne i wygodniej dla poszczególnych szkół, bo ktoś za nie załatwi wszystkie sprawy. Jest tylko obawa, że książki raczej prędko do szkół nie dotrą. Bo nie ma cudów - niektórych tytułów nie będzie w zamawianych ilościach. Bibliotekarz podszedłby do sprawy elastycznie i sam zdecydował, co kupić w zamian. Natomiast firma załatwiająca sprawę w skali całego miasta będzie musiała trzymać się zamówienia. No ale poczekajmy, jak się to uda

Zuzza

piątek 25 wrz 2015, 09:13

gdzie sprawdzić można jaką kwotę dostała moja szkoła? województwo podlaskie - ani na kuratoryjnej ani na innej nie umiałam tego wyszukać

aleksandra_kot

piątek 25 wrz 2015, 21:43

Witajcie, mojej szkole przyznano 1300 zł no i się zastanawiam czy w ogóle ujrzę te pieniądze bo ich droga jest bardzo długa z tego co się orientuje. Jestem w trakcie opracowywania listy z polonistkami. Ciekawa jestem co z tego wyjdzie.
:?:

marlena23

wtorek 29 wrz 2015, 10:12

WITAM
czy ktoś z Państwa pisał/składał wniosek do OP w sprawie przyznania pieniązków z NPRCz? Wyczytałam,że wnoskujemy do 31 października.

zofiaanna

wtorek 29 wrz 2015, 11:07

Kalina pisze:Przyznano 2170,00 -o tyle wnioskowałam. To informacja z linku podanego przez p. Wasilewskiego (szkoła podstawowa z Wrocławia).
Dzięki za odpowiedź!
Okazało się, że na koncie szkoły jest ponad 500 zł na Książki Naszych Marzeń, ale nie możemy ich wydać, ponieważ są to na razie "wirtualne pieniądze" :shock: Tak sprawy się mają w Katowicach
Podobno z MEN -u otrzymamy resztę pieniędzy. Niestety, nikt nie wie kiedy.
Pozdrawiam

Sowa biblioteczna

wtorek 29 wrz 2015, 21:56

marlena23 pisze:WITAM
czy ktoś z Państwa pisał/składał wniosek do OP w sprawie przyznania pieniązków z NPRCz? Wyczytałam,że wnoskujemy do 31 października.
Już jest zmiana, nie do 31.10, ale przedłużyli do polowy 2016.

bogna3

środa 30 wrz 2015, 18:35

Czy można prosić o link dotyczący zgłoszenia do NPRCz.

KaJu

piątek 02 paź 2015, 00:23

Juliusz Wasilewski pisze: W sumie to możne i wygodniej dla poszczególnych szkół, bo ktoś za nie załatwi wszystkie sprawy. Jest tylko obawa, że książki raczej prędko do szkół nie dotrą. Bo nie ma cudów - niektórych tytułów nie będzie w zamawianych ilościach. Bibliotekarz podszedłby do sprawy elastycznie i sam zdecydował, co kupić w zamian. Natomiast firma załatwiająca sprawę w skali całego miasta będzie musiała trzymać się zamówienia. No ale poczekajmy, jak się to uda
To wcale nie będzie wygodne ani korzystne dla szkoły. Wygodnie jest zamówić samemu: co kupić, gdzie kupić, za ile...etc.

Przyznano nam (teoretycznie) 2712,50 zł. Miałyśmy zrobić listę z kalkulacją zakupu, na podstawie "szacunkowych cen książek" i to już natychmiast we wrześniu. Jeszcze nie zdążyłam ogarnąć się z podręcznikami, a tu już ta lista. Zrobiłam ją w niedzielę, no bo kiedy? Dokument opatrzony pieczęciami i podpisami dyrekcji oraz innych organów musiałam zanieść do Wydziału Edukacji. Do tego kolejne oświadczenie, że zamówienie jest zgodne z wytycznymi i konsultowane z biblioteką publiczną. Po paru dniach lista do mnie wraca, ponieważ "przekroczyłam limit".
Ja się pytam; jak ja mam podać dokładną sumę zakupu na podstawie "szacunkowych cen"??? Ceny sama wpisywałam, sprawdzając w Internecie, porównując.
A dzisiaj skorygowałam, wpisując niższe - i wszystko się zgadza co do grosza :roll:
Ciekawe, co na to odnośny urzędnik... :twisted: KRAKÓW GÓRĄ!
POZDR:) Kaja

Marianna8

wtorek 13 paź 2015, 14:11

Czy ktoś orientuje się co mogę zrobić w takiej sytuacji:u nas stanęło na informacji ze strony MEN(sama to znalazłam), jaka kwota została przyznana naszej gminie. I na tym koniec. Nikt nie poinformował szkoły, jaka konkretna kwota nam przysługuje, ani co dalej. Gmina (z nieoficjalnych źródeł to wiem) czeka na przelanie tych pieniędzy na konto. A mnie się mgliście kołacze, że to do Gminy należy kolejny krok! Ktoś zna te procedury?

bogna3

wtorek 13 paź 2015, 16:07

Z mojego op otrzymałam wiadomość, że umowę podpisali (nie wiem z kim), są pieniądze, ale muszę poczekać bo musi to być przegłosowane na sesji Rady Gminy, wtedy będą zatwierdzone w budżecie (czy jakoś tak), a sesja pod koniec miesiąca. Cierpliwie czekam. Pani nawet martwiła sie, że to trochę późnio i mało mam czasu na zakupy, ale zapewniłam, że dam radę. W końcu 2710 to nie taka oszałamiająca kwota. Koleżanki nie wykupujcie więc wszystkiego i pamiętajcie o tych nieco spóźnionych. :lol:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”