Pati

Biblioteka czy świetlica?

poniedziałek 21 wrz 2015, 22:19

Witam, temat stary jak rzeka, ale proszę poradźcie. W naszej szkole świetlica jest nieczynna przed południem. Uczniowie, którzy z różnych powodów nie uczestniczą w lekcjach są wtedy kierowani do biblioteki szkolnej, jest to decyzja naszej pani dyrektor.Świetlica jest zresztą tylko dla uczniów z klas młodszych, pozostali uczniowie w ogóle są przysyłani do biblioteki. Tak ma być i już. Ten proceder trwa już szmat czasu. Zastanawiam się, czy nie pójść z tym do sądu pracy. Czarę goryczy przelał fakt, że nawet stosy podręczników w bibliotece nikogo nie zniechęciły do przysyłania uczniów do biblioteki. Kłębili się uczniowie między podręcznikami. Co robić? :cry: Pati

PollyAnna0

Re: Biblioteka czy świetlica?

wtorek 29 wrz 2015, 13:48

O to problem stary jak świat. Biblioteka-"przechowalnia" czyli ladniej brzmiąca świetlica dla mlodzieży. z tym moja droga nie wygrasz, bo to przysłowiowa walka z wiatrakami. Postawisz się - dostaniesz po glowie. :cry:

AnnoDoro

środa 30 wrz 2015, 08:25

i jedno i drugie...poczatkowo z tym walczylam,ale w koncu machnelam reka bo to nic nie dalo-tyle tylko ze dyrektora podpisala mi na moim pismie, ze podczs lekcji gdy uczniowie sa zapychani do biblioteko swieliy ja nie ponosze za nich odpowiedzilnosvi bo w tym czasie powinien za nich odpowiadac inny nauczyciel-no chyba ze mnie wpisuja na opiekuna,a to juz cos innego
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

Waria

wtorek 06 paź 2015, 09:36

Znam to, olać system i robić swoje. Opieka jest i tyle.

alin

wtorek 06 paź 2015, 12:16

A może tak pojść na tydzień lub dwa L4.
Ciekawe co w tej sytuacji poczną z dziećmi?

pozdrawiam

AnnoDoro

czwartek 08 paź 2015, 14:56

Alin to ci nic nie da. Wrocisz po L4 i dalej będzie to samo. Jak sie juz raz przyzwyczaili do podsyłania Ci uczniów to już tak będzie
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”