Taliaa

Gdzie wpisać grę edukacyjną zakupioną jako materiał eduk. ?

piątek 02 paź 2015, 08:37

Mam pytanie takie jak w temacie. Pracuję w szkole specjalnej, w której dla uczniów z upośledzeniem umiarkowanym kl. I gimnazjum zakupiono z dotacji celowej gry edukacyjne jako materiały edukacyjne, gdyż na rynku nie ma odpowiednich podręczników. Wpisałam jedną z nich do rejestru podręczników, ale zastanawiam się, czy tak powinno być. Nie prowadzę żadnej osobnej ewidencji gier, a muszę gdzieś te gry wpisać.

mamatomka0

Re: Gdzie wpisać grę edukacyjną zakupioną jako materiał eduk

poniedziałek 26 paź 2015, 12:04

Mocno mi się wydaje, że z dotacji celowej nie powinniście kupować gier edukacyjnych. Materiały edukacyjne to te, które zastępują podręcznik, uzupełniają go i zawierają treści podstawy programowej, tak by mógł być realizowany program nauczania. Mogą mieć postać papierową lub elektroniczną. My nie ryzykowaliśmy :D

raczkująca_biblio

czwartek 03 mar 2016, 23:35

Witam, ja mam podobne pytanie. Jak ewidencjonujecie gry edukacyjne (planszowe i komputerowe)? Mamy kilkanaście takich zakupionych przez organ prowadzący. Czy te gry są w ogóle na stanach bibliotek? U mnie nie ma świetlicy, więc wszystko jest w bibliotece. Jestem początkująca, więc będę wdzięczna za wskazówki. Pozdrawiam :)

Maria
Kontakt: Strona WWW

piątek 04 mar 2016, 00:50

Gry powinny być przyjmowane na stan szkoły przez administrację, tak jak inne wyposażenie (tablice, pomoce dydaktyczne do nauki przedmiotów) w bibliotece powinny być książki niezależnie od formy.

raczkująca_biblio

sobota 05 mar 2016, 22:06

Pani Mario, bardzo dziękuję za odpowiedź. Będę spokojniejsza, bo dyrekcja naciskała, bym to ja za to odpowiadała. Pozdrawiam

mamatomka0

środa 06 kwie 2016, 08:41

Witam, ja mam materiały (gry, układanki itp.) wpisane do zeszytu z ewidencją uproszczoną. Nadałam im numerki np. 1/ew.upr. Znacznie ułatwia to kontrolowanie wypożyczeń, a w/w znajdują się na ewidencji szkoły. Mam mnóstwo takich dziwnych materiałów w związku z tym, że jest to szkoła specjalna. Zdecydowanie z dotacji celowej nie można kupować takich materiałów, nawet dla uczniów z niepeł. intelekt. w stopniu umiarkowanym !!!! Pozdrawiam bibliotekarzy specjalnych :D

raczkująca_biblio

czwartek 07 kwie 2016, 20:50

Dziękuję mamatomka0 za podpowiedz. Moje gry nie są oczywiście zakupione z dotacji celowej, ale i tak nikt nie wie, co z nimi począć, a potrzebne są, zwłaszcza dla uczniów ze specyficznymi trudnościami. pozdrawiam.

billa

niedziela 10 kwie 2016, 21:09

Ja nie w kwestii ewidencyjnej, lecz w kwestii samych gier. Ciekawa jestem, cóż to za programy edukacyjne zostały zakupione. Czyżby popularna Akademia Umysłu? Jeśli nie, to gorąco zachęcam do przyjrzenia się im (http://www.akademia-umyslu.pl/sklep/kat ... a-edukacji), bo to znakomite programy. Pomyślane są tak, by poprzez atrakcyjną formę rozwijać pamięć, spostrzegawczość, koncentrację i myślenie przyczynowo-skutkowe, a oprócz tego dostarczać wiedzy o świecie. Według mnie to jedna z ciekawszych propozycji dostępnych na naszym rynku.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”