Chmurka

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 26 wrz 2016, 14:29

Jest dokładnie tak, jak napisałaś, MoniokoR. Jesteśmy w przysłowiowej kropce. Nowa podstawa ma być gotowa pod koniec listopada, czyli na zakup nowych tytułów mamy tylko grudzień. Pozostaje mieć nadzieję, że MEN nie będzie zbytnio majstrować przy lekturach i że będą to książki dostępne na rynku księgarskim. Zarezerwowałam sobie na tę okoliczność 5 z 15tys. i trzymam jak na czarną godzinę. Pracuję w małej szkole, więc powinno to wystarczyć. To jest poważny problem i dobrze, że go poruszyłaś. Sytuacja jest patowa.
:(

witka55

wtorek 27 wrz 2016, 21:33

A ja dalej wybieram książki do kupienia. Mam już ponad 500 pozycji. Tak sobie myślę, czy nie można "przemycić" kilku tytułów, które nie są typowymi powieściami, aczkolwiek dzieci mogą do nich zaglądać i je wypożyczać. Oto te tytuły:
- Alkohol i jego tajemnice Co musisz wiedzieć zanim dorośniesz
- Szczecin i okolice przewodnik rowerowy
- Warszawa zwiedzanie i zabawa
- Szachy Nauka gry dla dzieci
- cykl: Nazywam się ... Mikołaj Kopernik
- 45 puknięć w głowę słowa i pojęcia, które warto znać

I jeszcze pani z plastyki mówiła, że bardzo fajne są encyklopedie:
1. Od Giotta do Van Gogha. O Wielkich Artystach dla Dzieci,
2. S.Z.T.U.K.A. Szalenie Zajmujące Twory Utalentowanych i Krnąbrnych Artystów,
3. Piękno i sztuka, co to takiego?
4. Wprowadzenie do nauki rysunku. Profesjonalny kurs dla każdego,

Ja myślałam o atlasie grzybów i atlasie drzew.
U mnie dzieci bardzo lubią wypożyczać książki o wychowywaniu psów, encyklopedie rasów psów, o hodowaniu świnek morskich i chomików - chyba to mogę kupić?

Jak myślicie, które pozycje są do przejścia? Myślę sobie, kto to tak naprawdę będzie sprawdzał pozycja po pozycji co zostało zakupione...

Beata8

wtorek 27 wrz 2016, 21:52

witka55 pisze:45 puknięć w głowę słowa i pojęcia, które warto znać
To kupiłam w ramach KNM. O zwierzątkach też. Reszta to literatura popularnonaukowa, czyli można.

witka55

wtorek 27 wrz 2016, 21:55

Czyli encyklopedie o sztuce, atlasy grzybów, kosmosu, drzew też mogę kupić?

asik

środa 28 wrz 2016, 13:17

Planuję po raz pierwszy zamówić książki z Czytam.pl. Jak wygląda u nich sposób płatności dla bibliotek? Wysyłają paczkę z fakturą na przelew? W opcjach płatności przelew widnieje jedynie przy przedpłacie a moja księgowa bez faktury nie zapłaci...

witka55

środa 28 wrz 2016, 13:24

zamawiasz książki, oni Ci wysyłają fakturę pro forma, księgowa ją stempluje, ty ją skanujesz i im odsyłasz, oni wysyłają książki, księgowa płaci.
ps.
Ceny mają najlepsze wg mnie.
Jeśli macie jakąś tańszą księgarnię, to podzielcie się informacją.

asik

środa 28 wrz 2016, 13:40

Dziękuję za informację.
Zamawiam również w Azymucie - ceny są porównywalne z Czytam.pl. Niestety gorzej jest z dostępnością niektórych tytułów.

KaWa

środa 28 wrz 2016, 15:09

Zamawiam w czytamy.pl i polecam gorąco wszystkim. Nie ma problemu z płatnością przelewem po otrzymaniu paczki z książkami. Wszystkie tytuły, które potrzebowałam zakupiłam własnie tam. Warto też skontaktować się z Tuliszkowem, szczególnie lektury mają w dobrych cenach. Pozdrawiam.

Basia

środa 28 wrz 2016, 20:00

Wiele lat byłam wierna Azymutowi, ale teraz najczęściej korzystam z Bonito, trzeba założyć konto biblioteki i wtedy ceny są naprawdę niskie.

EMT

środa 28 wrz 2016, 21:13

A ka korzystam z księgarni tradycyjnej - z wielu względów.

Anuśka

czwartek 06 paź 2016, 08:07

Witam!!!
Moja szkoła w tym roku chce przystąpić do tego projektu w ramach 3 priorytetu, wiem że jest to ostatnia szansa. Mam zatem ogromną prośbę - czy ktoś mógłby mi pomóc (gdyż dopiero wróciłam do pracy po długim urlopie, a nie ukrywam, że bardzo zależy nam na tej dotacji) jakie działania będziecie podejmować w ramach tego projektu. Mam już własne pomysły, ale pomoc osób doświadczonych jest bezcenna. Pozdrawiam.

Iwona66

piątek 07 paź 2016, 11:55

Jeszcze raz wracam do pytania, które znalazło się już w tym wątku : czy mogę kupić słowniki np. polsko-angielskie, frazeologiczne? Odpowiedź była, że nie - jednak ja nie rozumiem dlaczego. W rozporządzeniu napisano, że książki nie będące podręcznikami; w umowie nie mam sprecyzowane - jest mowa o nowościach wydawniczych.

Daria

piątek 07 paź 2016, 12:26

Przed każdym zakupem musimy najpierw propozycję przedstawić na piśmie dyrektorowi. Dopiero gdy on zaakceptuje, dajemy do akceptacji samorządowi uczniowskiemu i radzie rodziców. I dopiero wtedy mogę kliknąć przygotowane zamówienie, które oczywiście w tym czasie przestało być kompletne :(
Też macie takie procedury? Czy tylko my mamy nadgorliwego dyrektora, który w dodatku nie ma zaufania do naszych kompetencji?

Juliusz Wasilewski
Kontakt: Strona WWW

piątek 07 paź 2016, 14:00

To dyrekcja jest fachowcem od literaturoznawstwa? :)
Czyli dyrektor jest niczym Stalin, który decydował, jakie scenariusze filmowe należy realizować, a gdy zdecydował, to można było dyskutować :)
Niektórzy dyrektorzy to chyba naprawdę się nudzą.

Chmurka

piątek 07 paź 2016, 14:57

[quote="Daria"]Przed każdym zakupem musimy najpierw propozycję przedstawić na piśmie dyrektorowi. Dopiero gdy on zaakceptuje, dajemy do akceptacji samorządowi uczniowskiemu i radzie rodziców. I dopiero wtedy mogę kliknąć przygotowane zamówienie, które oczywiście w tym czasie przestało być kompletne :(
Też macie takie procedury? Czy tylko my mamy nadgorliwego dyrektora, który w dodatku nie ma zaufania do naszych kompetencji?[/quote]

Co to za bzdury. Wystawiłam na widok publiczny w bibliotece pudełko, do którego każdy uczeń, nauczyciel, rodzic, dyrektor mógł wrzucić swoje propozycje zakupów książkowych. Wszystkie głosy uwzględniłam (oczywiście w granicach rozsądku). Gotową listę z własnej, nieprzymuszonej woli pokazałam tylko polonistom. Żaden uczeń ani rodzic nie będzie pomiatać moją listą zakupów. Dyrekcja szkoły w ogóle się nie wtrąca. :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”