Maria
Kontakt: Strona WWW

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 28 lut 2017, 13:45

Halinah jak udało się Tobie z tym wszystkim "wyrobić"...

KaWa

wtorek 28 lut 2017, 15:04

Na stronie szczecińskiego kuratorium jest już podana lista szkół. Po wejściu na stronę kuratorium 'klikamy" w zakładkę: programy pomocowe i otwieramy informacje dot. NPRCZ.

fiori

wtorek 28 lut 2017, 16:51

A tu UW w Katowicach http://www.katowice.uw.gov.pl/urzad/akt ... :6404.html
W moim mieście załapały się AŻ CZTERY SZKOŁY. Niestety moja nie, pomimo tego, że ilość punktów mamy taką samą, jak te co dostały.

halinah

wtorek 28 lut 2017, 20:40

:D I jeszcze w październiku byłam w sanatorium!
Od kiedy wiedziałam o przyznanych pieniądzach, pytałam uczniów i nauczycieli o książki, które chcieliby w bibliotece mieć. Wtedy też przeprowadziłam "konsultacje" z biblioteką publiczną - pytając bibliotekarzy o książki, cieszące się zainteresowaniem młodzieży. Przeglądałam też blogi czytelnicze, z których również brałam pomysły. Skontrolowałam stan lektur obowiązkowych - uzupełniłam braki, choć nie wiadomo, jakie książki będą w nowej podstawie. Zrobiłam sobie w excelu zestawienie tytułów, które zostały polecone do zakupu, żeby kontrolować późniejsze zamówienia i nie powielić książek. (I tak powtórzyło mi się kilka tytułów).
Książki kupowałam w hurtowniach internetowych. "Na dzień dobry" - ok. 30% upusty, po drugim zamówieniu odroczony termin płatności i rabat, jak dla księgarni. Wpisywałam na bieżąco - w MOLu na szczęście. Wiele książek musiałam sama opracowywać, bo to były takie nowości, że ich jeszcze Biblioteka Narodowa opracowanych nie miała :) Ostatnie zakupy - 29 grudnia (zrobione już w stacjonarnej księgarni, zależało mi na wydaniu wszystkich pieniędzy, co do grosza), wpisywałam na początku stycznia.
Od września, w porozumieniu z polonistkami, ogłosiłam konkurs na rozprawkę dla poszczególnych poziomów klas. Tematy były związane z epokami, omawianymi w klasach i literaturą współczesną (np. w I klasach - coś o wzorcu rycerza i odpowiedniku w lit. fantasy - tematów nie pamiętam dokładnie).
Potraktowałam to jako projekty do realizacji z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki (niekoniecznie z nowymi zakupami) we wszystkich klasach.
Poza tym m.in. był konkurs na zakładkę do książki z hasłem promującym czytanie, uczniowie wypożyczający książki z NPRCz pisali (i piszą nadal) swoje o nich opinie.
Roboty co niemiara, ale satysfakcja duża. Dzieciaki zadowolone, wzrosła liczba odwiedzin i wypożyczeni. Zobaczymy jeszcze, co na temat mojego sprawozdania powie "góra".

Maria

środa 01 mar 2017, 00:26

Gratuluję pomysłów i dobrej organizacji :).

inka

środa 01 mar 2017, 21:27

Macie jakieś dane z Wielkopolski? Na stronie KO Poznań nie mogę nic znaleźć :(

patti

czwartek 02 mar 2017, 10:13

inka pisze:Macie jakieś dane z Wielkopolski? Na stronie KO Poznań nie mogę nic znaleźć :(
...też czekam. Choć jak znam życie - pewnie się nie załapię.. eh..

Iskra

czwartek 02 mar 2017, 12:08

W Wielkopolsce to pewnie dopiero w kwietniu :(

Maria

czwartek 02 mar 2017, 20:43

Ja tez czekam codziennie zaglądam...Iskra masz pewne wieści co do kwietnia?

patti

poniedziałek 06 mar 2017, 09:08

Maria pisze:Ja tez czekam codziennie zaglądam...Iskra masz pewne wieści co do kwietnia?
W zeszłym roku kuratorium w Poznaniu podało w kwietniu... Może w tej edycji będzie szybciej..?

Iskra

poniedziałek 06 mar 2017, 09:45

Byłam na spotkaniu metodycznym dotyczącym Programu i pani z Wydziału Oświaty mówiła że w kwietniu, bo do końca marca Miasto ma czas na ustalenie budżetu :(

Julia65

poniedziałek 06 mar 2017, 13:16

Cały czas zastanawiam się czy pomimo tego, że nie ma jeszcze wyników NPRCZ (Wielkopolska) realizować harmonogram działań (rozpisany od stycznia do grudnia) czy nie? Jak Wy robicie? Czekacie na ogłoszenie wyników? Jeśli wyniki zostaną ogłoszone w kwietniu (co jest bardzo prawdopodobne) to na realizację działań zostanie bardzo mało czasu.

KaWa

poniedziałek 06 mar 2017, 18:44

Realizacja zadań i zakup książek liczy się dopiero od daty podpisania umowy przez OP. Do tego czasu , to co zrobisz nie możesz zaliczyć do działań w ramach NPRCZ - bardzo ważne są daty. Nasz organ prowadzący w poprzedniej edycji programu umowę podpisał dopiero z końcem czerwca. Tak więc zakupy zaczęłam w lipcu, a działania z uczniami dopiero we wrześniu. Już w połowie grudnia OP wymagał sprawozdania z realizacji zadań. Czasu nie jest dużo, ale przy dobrej organizacji wszystko da się zrobić, i wcale nie "na odwal", tylko solidnie i uczciwie. Oczywiście "z językiem na brodzie", bo przecież po drodze jeszcze są podręczniki. Pozdrawiam

Julia65

poniedziałek 06 mar 2017, 21:01

Tak mi się wydawało ale postanowiłam się upewnić. Swoją drogą to też jest kolejny absurd -program rozpisany na cały rok a realizacja przez 3 miesiące.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”