kamill

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

piątek 24 mar 2017, 11:33

Zachodniopomorskie już jest :D :D :D Udało się - dostałam
Najzabawniejsze, że dofinansowanie dostało aż 18 gimnazjów - przecież są likwidowane i jaki tu sens ???

EMT

piątek 24 mar 2017, 16:29

Potem pewnie przekażesz innej bibliotece. Ale Twoi czytelnicy jeszcze się zdążą nacieszyć nowościami.

jola.glab

środa 29 mar 2017, 07:45

A czy kujawsko- pomorskie dostało już? Bo ja szukam, szukam i znaleźć nie mogę żadnej informacji.

kamill

środa 29 mar 2017, 08:12

Wejdz na strone swojego kuratorium i tam szukaj w programach a potem konkretny NPRCz

myrra

czwartek 30 mar 2017, 22:02

Wiem, że to już się przewijało ale watek strasznie się rozrósł. Mam pytanie do tych z Was, które są już po realizacji. Czy w sprawozdaniach wykazywałyście działania sprzed podpisania umowy? U nas dziś pojawiła się informacja z organu prowadzącego, że do sprawozdania możemy zaliczyć wszystko od stycznia i żeby już działać (tylko nie kupować książek). Z tego co czytam, wszędzie piszecie, że zakupy i REALIZACJA od momentu podpisania umowy. Gdzie szukać podstaw prawnych do tego (przejrzałam Uchwałę i Rozporządzenie), czy te terminy pojawiają się dopiero w Umowie?

KaWa

piątek 31 mar 2017, 07:39

Jeśli OP dał na piśmie takie dyspozycje, to działaj. Jeśli to była tylko ustna sugestia, to poproś o papier, dla własnej ochrony w razie kontroli.

Aqa

piątek 31 mar 2017, 08:01

Jeej, czy wy widzicie, jak to wszystko co wymyślają MEN i Kuratoria jest chore? Dla papierków wykonywane zadania od dnia x do dnia y, szokująca głupota. Nie pracujemy da uczniów, z programami od IX do VI danego roku tylko od podpisania umowy na "program" x czy y, do określonego dnia końca programu, potem... no właśnie, co?
Przecież nasza praca jest wykonywana od IX do VI, DLA uczniów, z całkowicie nieistotnymi datami podpisywania tego czy innego dokumentu rozpoczęcia programu.
Dają pieniądze? Niech sobie skontrolują roczne działania, wydając fundusze na kontrole, szarpiąc nam zdrowie.
W ogóle- całe te kontrole to też chora machina urzędnicza. CHORA do głębi, od zawsze prowadzimy rozmaite programy, akcje, zadania, wpisane do programów pracy, w tym szkół, zdajemy relacje dyrekcjom i Radom Ped. i to powinno wystarczać.
Gdyby nam dawano pieniądze z 6 programów rocznie, musielibyśmy ograniczyć udostępnianie zbiorów by się wyrobić z dokumentacjami programów.

KaWa

piątek 31 mar 2017, 09:21

Urzędników tak naprawdę nie interesuje nasza praca. Musi się zgadzać w papierach i koniec. Ja, to co realizowałam od września do grudnia 2016 roku w ramach NPRCZ, realizuję w dalszym ciągu. To, co sobie zaplanowałam w rocznym planie biblioteki realizuję i co rusz wymyślam coś dodatkowo. I chociaż program narzucał papierologię, to jest to do ogarnięcia, a w bibliotece pozostają pięknie wydane, nowe książki.

myrra

piątek 31 mar 2017, 17:39

Oczywiście, że działamy cały rok, jednak pewne zadania założone w NPRC są specyficzne. Nie uśmiecha mi się np. powtarzanie tej samej imprezy co dwa miesiące, bo okaże się, że jednak czerwcowa edycja się nie "załapie". Mam doświadczenie w rozliczaniu programów unijnych i wiem, że tam czepiają się każdej daty i nieomal każdego przecinka.
Informacja była ustna i planowałyśmy najpierw zwrócić się o potwierdzenie jej na piśmie, ale pomyślałam, że może coś się w tym roku zmieniło. Może ktoś poszedł po rozum do głowy po pierwszym roku ;)
A co do papirologii, to choćby nasze "kontrole" potwierdzają, że nie liczy się działanie, uczniowie, specyfika placówki itp. Papiery muszą się zgadzać :(

Martynetka

piątek 31 mar 2017, 20:37

Dostałyśmy informację, że nasz wniosek przeszedł i dostaniemy pieniądze. Nie wiem, kiedy. Umowa jeszcze nie podpisana. Jesteśmy szkołą ponadgimnazjalną. Co w sytuacji, jeśli podpiszemy umowę w kwietniu, kiedy klasy maturalne odchodzą, jak zrealizować z nimi projekt edukacyjny???

halinah

piątek 31 mar 2017, 22:49

Na działania masz czas do końca grudnia - w początku stycznia składa się sprawozdanie z tego, co zrobiłaś

misiajagodka

poniedziałek 10 kwie 2017, 11:50

myrra pisze:Wiem, że to już się przewijało ale watek strasznie się rozrósł. Mam pytanie do tych z Was, które są już po realizacji. Czy w sprawozdaniach wykazywałyście działania sprzed podpisania umowy? U nas dziś pojawiła się informacja z organu prowadzącego, że do sprawozdania możemy zaliczyć wszystko od stycznia i żeby już działać (tylko nie kupować książek). Z tego co czytam, wszędzie piszecie, że zakupy i REALIZACJA od momentu podpisania umowy. Gdzie szukać podstaw prawnych do tego (przejrzałam Uchwałę i Rozporządzenie), czy te terminy pojawiają się dopiero w Umowie?
Mam dokładnie to samo pytanie. Ja też nie mogę znaleźć w dokumentach informacji, ze realizacja jest dopiero po podpisaniu umowy. Nurtuje mnie to tym bardziej, że we wniosku dyrektor podał projekty z terminami np: maj/czerwiec 2017, a nawet głośne czytanie Sienkiewicza z dokładną datą 15.11.2016!

Irena64

poniedziałek 10 kwie 2017, 12:22

Jestem już po oddaniu sprawozdania ale działania realizuję do końca tego roku szkolnego. Mój pierwszy zakup książek z NPRCz miał miejsce w czerwcu 2016 ( że zostały przyznane naszej szkole dowiedziałam się w końcu maja 2016 r.). W pierwsze dwa tygodnie wakacji (głupia ja) przychodziłam do pracy i katalogowałam, by we wrześniu móc wypożyczać uczniom. Ostatni zakup miał miejsce w październiku 2016. Organy prowadzące miały cza na oddanie sprawozdania do 17.01.2017 r. Mój organ zażyczył sobie sprawozdania ode mnie do końca listopada 2016 r. Oddałam, wypełniłam działaniami wszystkimi jakie założyłam, zarówno zrealizowanymi jak i z tymi do zrealizowania. Sprawozdanie zostało przyjęte bez uwag.

Zalesionka

wtorek 11 kwie 2017, 21:37

Dziś pojawiła się lista organów prowadzących i szkół, które otrzymały dotację z NPRC w kuj-pom, ale niestety nasza szkoła podstawowa ani gimnazjum się nie załapało. Szkoda, bo składałam drugi raz wniosek i znowu się nie udało. Jestem załamana, rozgoryczona i mam po prostu dosyć....:( Biblioteka potrzebuje funduszy na nowe książki, szczególnie, że zmienia się podstawa,a u nas nawet brakuje podstawowych lektur, a gdzie tu mówić o nowościach... Ciekawa jestem czy brali pod uwagę fakt , że wcześniej otrzymaliśmy dotację Książki Naszych Marzeń, ale przecież to była mała kwota. Może ktoś na forum się orientuje.

Irena64

środa 12 kwie 2017, 08:01

W mojej szkole podstawowej w 2015 realizowałam program KNM a w 2016 NPRCz. W tych rozpatrywanych wnioskach to chyba loteria.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”