malgosiam52

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 19 kwie 2017, 18:30

Hej dziewczyny! Jednym z wymogów NPRCZ jest zasięgnięcie opinii RR, SU podajecie liste proponowanych książek, którą pozytwnie opiniują?

komar

środa 19 kwie 2017, 21:08

Witam wszystkich, w tym roku szkolnym 2016/2017 złożyłyśmy wniosek do naszego Urzędu Miasta do wydziału edukacji w Gdyni odnośnie NPRCz. Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę przesłać jak wypełniłyśmy wniosek i jakie działania zaplanowałyśmy. Teraz tylko czekamy na fundusze. Pod względem formalnym nasz wniosek został pozytywnie zaopiniowany. Zobaczymy co dalej.

joasto

czwartek 20 kwie 2017, 08:42

A z Warszawą dalej nic nie wiadomo... Lista organów prowadzących jest, a lista szkół nie wiadomo gdzie :? A potem wszystko trzeba robić z językiem na brodzie.

dankat

wtorek 25 kwie 2017, 13:52

:D Dostaliśmy pieniądze na szkołę podstawową i gimnazjum. Ciekawa jestem kiedy rzeczywiście będą pieniądze na koncie szkoły. Trochę mnie to przeraża, bo już zgłaszają się przedstawiciele z propozycjami i rodzima księgarnia również. Nie wiem za bardzo co z tymi przetargami. Muszą być ?
dankat

komar

piątek 28 kwie 2017, 08:03

Załącznik dla Zalesionki, może się przyda.
Pozdrawiam
Załączniki
Wniosek.doc
(82 KiB) Pobrany 323 razy

Nika1

wtorek 09 maja 2017, 09:16

Wczoraj (w dniu bibliotekarza) dowiedziałam się ze nasza szkoła dostała pieniądze z NPRC. Proszę powiedzcie mi do kiedy trzeba te pieniądze wydać i od czego mam zacząć. Co mogę zrobić jeszcze teraz przed wakacjami? Przeraza mnie to.

Badas
Kontakt: Strona WWW

środa 10 maja 2017, 12:10

Przeanalizowałam jeszcze raz już tak na spokojnie to co zrealizowałam w ramach przyznania dotacji, sprawozdania itp. I tak sobie teraz myślę: jesteśmy zespołem szkół( liceum, technikum, klasy zawodowe) pieniądze przyznano na klasy zawodowe- tych mamy 3( wszystkich 20). to ile powinnam wykonać tych projektów 3 czy 20. ponieważ robiłam wiele rzeczy to wyszło 20 kilka w sprawozdaniu napisałam 20 oddziałów i 20 projektów. A teraz myślę, że powinnam napisać 3 oddziały i 3 projekty. Czy ktoś z Was pracuje w zespole szkół i mógłby mi powiedzieć jak powinno wyglądać?
Pozdrawiam, Beata

arielka

poniedziałek 15 maja 2017, 12:18

Na koncie mojej szkoły są już pieniądze. A ja w zasadzie nie wiem co robić :(
Pracuję w gimnazjum, które 31 sierpnia przestaje istnieć. Od 1 września będziemy Szkołą Podstawową (która też otrzymała dofinansowanie).
NPRC funkcjonuje do końca roku kalendarzowego, ale przecież już po wakacjach mojej szkoły nie będzie. I jak tu zrealizować wszystkie działania? Macie jakieś pomysły? O ile zakupy jeszcze byłabym w stanie zrobić do końca wakacji, to na inne rzeczy nie wystarczy czasu.
A co ze sprawozdaniem? Przecież niedługo będziemy inną szkołą :roll:
Może ktoś jest w podobnej sytuacji i ma pomysł jak to ugryźć.

Pola z Opola

poniedziałek 15 maja 2017, 12:42

Moim zdaniem to przede wszystkim nie przejmuj się. Kup książki, a o resztę niech się martwi OP, MEN.

panna Maple

wtorek 16 maja 2017, 11:25

Badas, a skąd wiesz, że dostaliście pieniądze na klasy zawodowe? Składałaś wniosek na zespół szkół czy na konkretną szkołę? Pracuję w Zespole Szkół Politechnicznych, składałam wniosek na zespół i na zespół dostałam pieniądze...

Anna

wtorek 16 maja 2017, 15:13

Szukam pilnie kogoś z Warszawy, kto dostał teraz fundusze z NPRC.

joasto

środa 17 maja 2017, 10:51

Anna pisze:Szukam pilnie kogoś z Warszawy, kto dostał teraz fundusze z NPRC.
A czy już wiadomo które szkoły dostały w Warszawie? Do tej pory była tylko lista organów prowadzących, a nie lista szkół.

Anna

środa 17 maja 2017, 19:06

Tak. Mam list z biura edukacji w którym jest załącznik. Pieniądze mamy już na koncie.

Tunia

czwartek 18 maja 2017, 12:47

My też już mamy pieniądze na koncie. Realizacją wymagań zajęłam się zaraz po otrzymaniu informacji, że dostaniemy dofinansowanie, czyli pod koniec lutego. Spokojnie zrealizuję wszystko z nawiązką, bo to jest normalna moja praca jak w każdym roku szkolnym :) Najwięcej problemu jest z zakupem książek - czekam na odpowiedzi z hurtowni, bo księgowość życzy sobie zapytania przed kupnem :( nie wystarczy podgląd stron internetowych hurtowni książek, gdzie wszystko jest jak na dłoni! Czas zmarnowany na czekanie! Ale mam gotowe juz 2 listy zakupów: lektury i beletrystyka , w sumie 150 tytułów - reszta po wakacjach :). Lektury będziemy mieli w komplecie dla każdej klasy zgodnie z nową listą lektur, a "czytadła" - od początku roku uczniowie piszą propozycje do skrzynki życzeń w czytelni, mam także propozycje z Ogólnopolskich Wyborów Książek.Pisałam już sprawozdanie z "Książek naszych marzeń" i to jest podobne. Nie jest źle.
Tunia

Anna

czwartek 18 maja 2017, 15:40

Szczęściara. Wiedziałaś od lutego a my dopiero teraz. Nie mogę zaliczyć do realizacji wymagań spotkania z pisarzem bo odbyło się przed podpisaniem umowy. Jedynie czerwcowe wyjścia do biblioteki publicznej. W czerwcu nie ma mowy o realizacji czegokolwiek bo zielone szkoły, bo zbieranie podręczników, bo nowe regały, bo rozdzielanie nagród. Dlatego ja uważam za idiotyzm przydzielanie kasy w połowie maja a wymaganie realizacji zadań do połowy grudnia. Zakupy zostawiam sobie na październik - listopad. Teraz w hurtowni brak wielu tytułów bo nagrody i zakupy z NPRC. Na całe szczęście nie muszę zadawać pytań hurtowniom ale muszę wysłać listę proponowanych zakupów do pani metodyk.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”