Ania7

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 29 maja 2017, 22:49

Wiem, że nie jest to nigdzie zapisane, ale mam projekty zrobić z wykorzystaniem nowych książek - bo są kontrole... :roll: Czy już ktoś miał kontrolę i wie co sprawdzają? Nie wiem jak fizycznie to wszystko ogarnę, nie mam jeszcze pieniędzy na zakupy, zostanie mi bardzo mało czasu na realizację wszystkiego... a jak na razie nie mogę nic robić bo umowa nie jest podpisana. Jak sobie z tym radzicie?

Maria
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 29 maja 2017, 23:25

Hmm, ja dziś dowiedziałam się, że umowa miała być do dziś podpisana, pieniądze, nie wiadomo kiedy będą, ale pewnie w czerwcu. Książki mam kupić przez wakacje, a od września realizować projekt...Roczny projekt w 4 miesiące lub mniej, bo jeszcze napisać sprawozdanie...

alin

wtorek 30 maja 2017, 11:13

Maria nie stresuj sie.... :)

To zrobisz projekty krótkie skłądające się z 2 lub 3 zajęć max.
Kasy faktycznie nie można ruszyć jeszcze choć już jest na koncie szkoły. Ja sobie już porozsyłałam oferty do księgarń i dałam czas na odpowiedź do 12. 06.

Faktycznie czekają nas zakupy w wakacje, no ale trudno. Ja wolę tak gdy nie będzie uczniów i podręczników jeszcze. Na pewno nie zostawię tego na wrzesień.

pozdrawiam

Anna

wtorek 30 maja 2017, 12:10

Po pierwsze projekty to sprawa nauczycieli. U mnie mają mi tylko dać krótką informację i ewentualnie prace dzieci. 11 maja miałam spotkanie autorskie i pani metodyk napisała mi, że mogę to już zaliczyć jako imprezę czytelniczą. Idę na początku czerwca z dzieciakami do biblioteki publicznej - zaliczam jako współpracę . Zebrania z rodzicami w 1- 3 zrobią nauczyciele, w starszych, gdzie nie jest wychowawca polonista będę musiała pójść sama ale też bez cudów. Ja wiem, że chcecie perfekcyjnie i najlepiej jak się da ale się nie da. I to nie z waszej winy.
Dlaczego zakupy robicie w wakacje? Ja chciałam część kupić teraz ale muszę najpierw wysłać listę do pani metodyk no i się zrobiło krótko z czasem. Wakacje to mój urlop. I tak utną mi kilka dni opóźniające się meble i podręczniki - wystarczy. Zakupy robię w październiku.

Maria
Kontakt: Strona WWW

wtorek 30 maja 2017, 12:21

Dzięki za wsparcie :), przyda się.

Beata77

piątek 16 cze 2017, 08:15

A ja mam problem i w związku z tym pytanie odnośnie faktury. Mam księgarnie z którą od lat współpracuję i chciałabym tam realizować zakup. Księgowa mi przekazała że na fakturze ma być nabywca: organ prowadzący i odbiorca: nasza szkoła. Niestety w programie księgarni nie ma tylu okienek zeby wspisać i to i to. Czy można dopisać na fakturze ręcznie + pieczątka księgarni odbiorca: dane szkoły? Jak to u Was wyglada?

Pozdrawiam
Beata

Pytajnik

poniedziałek 19 cze 2017, 10:52

Słuchajcie moi mili, czy program i tym samym projekty mają być realizowane od września czy od momentu przekazania pieniędzy? Pytam bo od końca maja są fundusze i można by już część rzeczy robić. Jak to wygląda?

halinah

poniedziałek 19 cze 2017, 12:17

Od podpisania umowy można realizować zadania (czyli od przelania pieniędzy)

Julia65

poniedziałek 19 cze 2017, 17:54

Zadania w ramach NPRCz można realizować wtedy gdy są ogłoszone listy szkół, które to finansowanie dostaną. Moja szkoła pieniędzy jeszcze nie dostała. Program realizuje od kwietnia bo wtedy dowiedziałam się że jestem na liście. Nikt nie jest w stanie przez miesiąc lub dwa zrealizowac wszystko czyli projekty, imprezy, wpisać książki itp.

Pytajnik

środa 21 cze 2017, 06:54

Dziękuję, ulżyło mi, że można podpiąć inne działania pod program :-)

MałaMI

piątek 25 sie 2017, 23:22

Odświeżę temat...Mam poważny dylemat - koleżanki proszą mnie by w ramach NPRC kupic im materiały metodyczne...Ugiełam się i kupiłam klucze do rozpoznawania roślin, ale co do reszty chcę się poradzić.Chodzi o książki logopedyczne, scenariusze zajęć i godzin wychowawczych.Samej marzy mi się czytanie ze zrozumieniem -WIR ma bardzo fajne karty pracy. Ale co tu ukrywać - boję się kontroli.Proszę o radę...

KaWa

sobota 26 sie 2017, 09:33

Jestem już po NPRCZ. W ramach programu, zgodnie z założeniami i wytycznymi kupiłam tylko książki do czytania dla uczniów (w tym też spory procent lektur). Nie kupowałam żadnych książek metodycznych, ani słowników, bo zwyczajnie nie wolno. W razie czego Ty będziesz się tłumaczyła, a nie koleżanki. Ja miałam kontrolę kuratorium zawartości faktur w ramach Książek Naszych Marzeń. Sprawdzany był każdy tytuł, z kilku musiałam się tłumaczyć na piśmie. Przemyśl dobrze zakupy. A te klucze do oznaczania roślin to raczej fajna rzecz, można to podciągnąć pod zainteresowania uczniów.

Izuś

sobota 26 sie 2017, 14:44

Przykro mi to mówić, ale NPRCZ nie jest dobry. Ma masę zawiłości i pracy, która jest niepotrzebna.
Pełno biurokracji i na dodatek nic nie przynosi. Przecież my bibliotekarze i tak mocno działamy w naszych placówkach.
I tak prowadzimy mnóstwo imprez....wystarczyłoby dać nam pieniądze za które kupilibyśmy pożądane książki przez uczniów bez żadnych ograniczeń że tego i tamtego nie wolno. Za duża gonitwa...ja poszedłem na skróty....napisałem do ponad 300 wydawnictw w Polsce prośbę o dary...i co? W tej chwili mam ponad 300 książek za darmo, książek nowych, ciekawych, których nie ma w bibliotekach szkolnych. Czekam aż NPRCZ zmieni swoją procedurę inaczej w to nie wchodzę. Bez sensu!

Pozdrawiam wszystkich, którzy podjęli się tego wyczerpującego programu.

sylv

niedziela 27 sie 2017, 17:54

U mnie niestety decyzja startowania do NPRCz nie należała do mnie...

Powiedzcie mi, w jaki sposób zdobywacie akceptację listy książek przez RR?
I jak w końcu z akceptacją tej listy przez metodyka? Trzeba ją mieć? Jest gdzieś zapisany ten wymóg?

Izuś

niedziela 27 sie 2017, 18:58

No właśnie po co to wszystko. Masz na tyle kwalifikacji, że sama wiesz co dzieciom jest potrzebne w bibliotece.
Porażka a nie program! Szkoda gadać. Gdyby nie ta cała biurokracja to program byłby na serio świetny, a tak większość bibliotekarzy ginie w papierach, pracuje po godzinach i nic z tego nie ma. Smutne to.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”