halinah

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 28 sie 2017, 00:38

Metodyk mi niczego nie zatwierdzał - nie ma takiego wymogu, szefowa RR stwierdziła, że to do mnie należy wybór (uczniowie podawali propozycje, Samorząd Uczniowski też) i podpisała w imieniu Rady oświadczenie o akceptacji.

malamm

wtorek 29 sie 2017, 20:33

Podbijam pytanie o akceptację rady rodziców i samorządu. Do kogo się z tym zwrócić? Do przewodniczącego rady? I opiekuna samorządu?
Poratujcie, bo ja świeżak i niewiele ogarniam......

Besiol

środa 30 sie 2017, 08:15

Witam,
Czy jeśli chodzi o zakup książek z programu to czy mogą to być m.in. repetytoria ??? Dzięki z góry za pomoc

Anna

środa 30 sie 2017, 14:18

Nie, nie mogą. Pieniądze przeznaczone są na rozwój czytelnictwa a więc nowości czytelnicze.

aLeena

poniedziałek 04 wrz 2017, 08:38

Hej,
Ja dopiero zprzygodę z programem, bo pieniadze wpłynęły w czasie wakacji. Przed wakacjami kontaktowałam się z kilkoma księgarniami, niektóre nie odpisały, inne stwierdziły, że nawet jak wydam u nich 15 tys. to nie dostanę jakiejś dodatkowej zniżki. Sensowną ofertę i włąściwie jedyną z promocją otrzymałam od nieprzeczytane.pl: przy takiej kwocie otrzymam 40% rabatu na ksiażki. Super sprawa. Rozmówiłam się z dyrekcją i otrzymałam zgodę, więc w czerwcu odpisałam księgarni potwierdzając naszą umowę.
Teraz coś mnie straszą osoby z zewnątrz, że muszą się odbyć przetargi i to wtakiej postaci:
- składam konkretne zamówienie juz na całą kwotę (czyli wybieram ksiażki za 15 tys) i czekam na odpowiedź księgarni - czy to prawda? Twierdzą też, że to musi być właśnie jedno zamówienie, że nie mogę sobie we wrześniu zamówić za 5 tys a w październiku za 10 tys. Musze od razu wydać całą kwotę, na jednej fakturze.

Jesli ktoś się orientuje, to proszę o podpowiedzi, czy tak jest rzeczywiście. Może ktoś się orientuje, gdzie są takie zapisy?
Pozdrawiam znad 3000 podręczników i z pięknej biblioteki, bo po wakacyjnym remoncie. Siedzę na pudłach, mam do opracowania i wydania nowe podreczniki, do tego ruszam z NPRC... Nie wiem, jak ja to ogarnę:(

Anna

poniedziałek 04 wrz 2017, 19:00

Obawiam się, że wszystko zależy jak wymyślił sobie twój OP i tam powinnaś pytać. U mnie powiedziano, że mam wydać. Jak to już zależy jak chcę - mogę w jednym miejscu, mogę w kilku, mogę na jednym rachunku mogę w kilku.

halinah

poniedziałek 04 wrz 2017, 22:50

Kupować mamy książki, które wskazali uczniowie, zatwierdził Samorząd i Rada Rodziców, skonsultowaliśmy z biblioteką publiczną. NIE MA takiej księgarni czy hurtowni, w której byłyby one wszystkie dostępne. Ja swoje mam kupione na 16 fakturach, w różnych hurtowniach internetowych. Szukałam, gdzie taniej, gdzie większy upust (rabat), wreszcie - gdzie konkretny tytuł jest.
Myślę, że do absurdalnych niekiedy zapisów NPRCz, dodają swoje absurdalne pomysły nasze organy prowadzące. Nie wiem tylko, po co.

arielka

środa 13 wrz 2017, 10:08

Dzień dobry Wszystkim.
Czy trzeba teraz składać jakieś sprawozdanie? Księgowa prosi, ale nie wie dokładnie jakie. Ktoś coś wie? Na stronie Ministerstwa nie mogę nic znaleźć :cry:

anara

środa 13 wrz 2017, 14:26

Drodzy Państwo, w rozporządzeniu odnośnie „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” jest mowa o zakupie nowości wydawniczych. Nowością jest również wydawnictwo kartograficzne. Czy takie można zakupić? Wiem, że w treści rozporządzenia w nawiasie jest doprecyzowane (książek niebędących podręcznikami) - jednak rozumiem to w ten sposób, że podręczników, które są również wydawnictwami i są książkami kupować nie wolno, natomiast wszelkie inne nowości wydawnicze, w tym kartograficzne tak. Czy można w ten sposób to interpretować?

lusesita

środa 20 wrz 2017, 11:15

A co w końcu z tymi audiobookami można je kupować czy nie? Wcześniej pojawiały się głosy na forum że jak najbardziej( w tym pana Janusza Wasilewskiego). Zachęcona tym zakupiłam kilka. Tymczasem w ostatnim numerze Biblioteki w szkole jest napisane ,że nie.

xandre

środa 20 wrz 2017, 12:20

lusesita pisze:A co w końcu z tymi audiobookami można je kupować czy nie? Wcześniej pojawiały się głosy na forum że jak najbardziej( w tym pana Janusza Wasilewskiego). Zachęcona tym zakupiłam kilka. Tymczasem w ostatnim numerze Biblioteki w szkole jest napisane ,że nie.
Zależy kogo pytasz. :lol: Ja słyszałam wersję, że nie. :?

KaWa

środa 20 wrz 2017, 13:25

Można.
"Czy w programie można kupować książki w postaci elektronicznej?
Tak. Zapisy programu nie narzucają postaci książki. Kupowane książki mogą być więc w postaci papierowej jak i elektronicznej."

Wkleiłam odpowiedz ze strony menowskiej.

delfin

środa 20 wrz 2017, 13:27

U mnie zakup audiobooków był traktowany w OP na plus - jako dostosowanie dla uczniów niepełnosprawnych.
Na duże kłopoty najlepsze są małe szczęścia......

Anna

środa 20 wrz 2017, 15:20

Szukam kogoś kto otrzymał fundusze z NPRC w tym roku i jest z Warszawy. Mam problemy z rozliczeniem faktury i chciałabym się dowiedzieć jak jest w innych dzielnicach.

lusesita

czwartek 21 wrz 2017, 08:27

KaWa pisze:Można.
"Czy w programie można kupować książki w postaci elektronicznej?
Tak. Zapisy programu nie narzucają postaci książki. Kupowane książki mogą być więc w postaci papierowej jak i elektronicznej."

Wkleiłam odpowiedz ze strony menowskiej.

Tylko czy audiobook to jest książka w wersji elektronicznej czy są to tylko ebooki?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”