Marianna8

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

czwartek 12 lis 2015, 15:08

Ile wniosków do ogarnięcia mają Wasze OP? Mój w NPRC chce mieć tylko dwa - gimnazjalne. Reszta szkół w przyszłym roku. Bo trzeba mieć czas na chodzenie po korytarzu z czajnikiem?? A kto wie co będzie w przyszłym roku, czy program nie zostanie zablokowany przez nową władzę?? Czy w ogóle można ubiegać się w latach kolejnych dla innych szkół?? Okropne jeśli można, ale się nie chce.

celestia

czwartek 12 lis 2015, 20:44

Witam, ja również zmagam się z wnioskiem. Proszę o przesłanie również dla mnie uzupełnionego wniosku aby upewnić się ,że dobrze myślę

bbteka45
Kontakt: Strona WWW

piątek 13 lis 2015, 11:11

Mam problem z wypełnieniem wniosku bo mi się nie "edytuje". Nie mogę więc uzupełniać pól.
Wniosek pobrałam ze strony BwSz jest w formacie pdf - może źle szukam?

Kama11

piątek 13 lis 2015, 12:31

Witam, czy ja również mogłabym od szanownych koleżanek otrzymać przykładowy wniosek - oczywiście wypełniony :D
Pozdrawiam

ufo

piątek 13 lis 2015, 12:50

Czy mogłybyście podzielić się pomysłami na "planowane przez szkole działania, które wskazują na wspoldzialanie w srodowisku lokalnym w tym z biblioteka publiczna"?
Moje pomysły:
Wyjscia do biblioteki publ. w celu poznawania księgozbioru i na rozne zajecia (lekcje biblioteczne, wystawy).
Kiermasze książek.

Teresa9

piątek 13 lis 2015, 13:48

Ja również bardzo proszę o przykładowo wypełniony wniosek, bo nie chcę "strzelić babola" :oops: Chciałabym przekonać mój OP, że warto zainwestować sporą niby sumę pieniędzy, by zyskać naprawdę dużo. Od kilku lat mogę tylko pomarzyć o nowościach. Pozdrawiam

celestia

piątek 13 lis 2015, 22:16

Czy ktoś mógłby się podzielić uzupełnionym wnioskiem bo na razie jakoś bez odzewu. Byłabym wdzięczna.

Dorota79

poniedziałek 16 lis 2015, 09:08

Kiedy będzie wiadomo, która szkoła otrzymała pieniądze na zakup nowości?

NineczkaG

poniedziałek 16 lis 2015, 15:40

Witam! Jestem nowa na forum. Potrzebuję szybko pomocy. Decyzją dyrekcji mieliśmy aplikować w roku przyszłym, ale nastąpiła nieoczekiwana zmiana frontu i mam napisać na środę. Czas mnie nagli i każda pomoc mile widziana. Z góry dziękuję. Jeśli ktoś byłby tak miły i podesłał mi gotowca to moja wdzięczność byłaby ogromna. Z góry dziękuję za pomoc.

Pytajnik

piątek 20 lis 2015, 09:19

Wniosek złożony, teraz trzeba czekać :-) Pewnie nas odwalą, ale nie warto się poddawać.

Biblus

wtorek 24 lis 2015, 11:23

My w tym roku nie składaliśmy wniosku - dyrekcja się nie zgodziła tłumacząc się dużym obciążeniem związanym z zaangażowaniem naszego gimnazjum w pomoc w organizacji ŚDM. Będziemy się starać w przyszłym roku.
Juliusz Wasilewski pisze: 7. Czy w programie można kupować książki w postaci elektronicznej?
Tak. Zapisy programu nie narzucają postaci książki. Kupowane książki mogą być więc w postaci papierowej jak i elektronicznej.
Książka elektroniczna to plik tekstowy. A co z odtwarzaczami - czytnikami. Czy przez zespół przyznający dotację będą traktowane jak książka? Czy można na listę wpisać czytniki e-booków?

Dorota79

wtorek 24 lis 2015, 12:44

Skoro szkoła ma swój wkład, to być może z tej puli będzie można zakupić czytniki - ale tego na pewno nie wiem.

Juliusz Wasilewski
Kontakt: Strona WWW

wtorek 24 lis 2015, 17:14

Biblus pisze:My w tym roku nie składaliśmy wniosku - dyrekcja się nie zgodziła tłumacząc się dużym obciążeniem związanym z zaangażowaniem naszego gimnazjum w pomoc w organizacji ŚDM. Będziemy się starać w przyszłym roku.
Juliusz Wasilewski pisze: 7. Czy w programie można kupować książki w postaci elektronicznej?
Tak. Zapisy programu nie narzucają postaci książki. Kupowane książki mogą być więc w postaci papierowej jak i elektronicznej.
Książka elektroniczna to plik tekstowy. A co z odtwarzaczami - czytnikami. Czy przez zespół przyznający dotację będą traktowane jak książka? Czy można na listę wpisać czytniki e-booków?
Odtwarzacz to nie książka (ani papierowa, ani elektroniczna). Na pewno z dotacji NPRCz nie można kupic odtwarzacza.

Bibliofil72

środa 25 lis 2015, 12:58

Z programu nie wolno kupować podręczników, czy kupujemy książki metodyczne dla nauczycieli i książki z przedmiotów zawodowych ?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”