Juliusz Wasilewski
Kontakt: Strona WWW

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

środa 25 lis 2015, 13:11

W bibliotece pedagogicznej kupujemy książki dla czytelników biblioteki pedagogicznej, czyli nauczycieli, ale w bibliotece szkolnej - książki dla uczniów: beletrystyka, popularnonaukowe. Celem programu jest rozwój czytelnictwa dzieci i młodzieży szkolnej.

kaja77

środa 25 lis 2015, 21:54

Z książek do przedmiotów zawodowych (nie podręczników) również korzystają uczniowie. Są to pozycje wydawane m.in. przez PWN, Arkady, wydawnictwa akademickie itp. Czy nie będę mogła uaktualnić księgozbioru?

Andrzelika

sobota 28 lis 2015, 10:19

Witam serdecznie forumowiczów. Na pewno każda ze szkół złożyła już wnioski do OP, a OP dalej. Do naszego Urzędu przyszła informacja z Kuratorium we Wrocławiu dotycząca wniosków o takiej oto treści cyt. "...Szanowni Państwo
W związku z realizacją Programu Rządowego „ Narodowy Program Rozwoju czytelnictwa” – Priorytet 3 informuję, że wnioski maja składać poszczególne typy szkół a nie zespoły szkół."
Sama już nie wiem czy zespół może składać (sam MEN napisał, że zespoły mogą składać wnioski). U nas w zespole mieści się SP i Gimnazjum. Biblioteka jest jedna. To teraz muszę wybrać czy to ma być SP czy Gim? i na nowo napisać wniosek? Hmmm...może ktoś napisał wniosek pod zespół? Ciekawi mnie czy rónież dostał informację zwrotną taką jak ja?

Anna

sobota 28 lis 2015, 22:17

Tak moja dyrekcja (Warszawa) też dostała taką informację. Składaliśmy jakiś czas temu. Dyr się pomylila i nie kliknęła w zespół tylko jako podstawówka. Dostala informację by poprawic na zespół. Teraz informacja by poprawić z zespołu na jeden z typów szkół.

Teresa9

poniedziałek 30 lis 2015, 08:53

U mnie ta sama sytuacja. W zeszłym tygodniu musiałam poprawiać z zespołu na dwie oddzielne szkoły. Niby szkoła powinna na tym zyskać, ale jak znam życie, to pewnie w pierwszej kolejności (o ile w ogóle) wybrana zostanie ta "tańsza" oferta - w moim przypadku gimnazjalna.

zanja

wtorek 01 gru 2015, 09:50

U mnie to samo. Też musiałam zmienić na osobno technikum i zsz. I też się obawiam, że w pierwszej kolejności zostanie wybrana ta "tańsza opcja".

Andrzelika

wtorek 01 gru 2015, 10:01

Poprawię wniosek i zapiszę tylko dla szkoły podstawowej ponieważ mamy tam więcej uczniów. Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Andrzelika

wtorek 01 gru 2015, 10:15

Dopiszę jeszcze, ze jestem po rozmowie z panią z kuratorium. Dowiedziałam się, że teraz zespoły mogą składać wnioski ale oddzielnie na szkołę podstawową i gimnazjum mimo, że jest jedna biblioteka dla wszystkich.

joanawt

środa 02 gru 2015, 14:07

Nerw mnie dzis ogarnął nieprawdopodobny. Pani z OP zadzwoniła do kuratorium w Warszawie, a tam dowiedziała się ponoć, że skoro jako Zespół mamy jedna bibliotekę, to możemy składac tylko jako jedna szkoła. Słowem chyba mam rzucic moneta i... wylosować, na którą szkołe pisac wniosek! Niech mi ktos cos mądrego podpowie, bo za chwile się okaże, że kasa przeszła koło nosa, a wszyscy zrzuca winę na mnie, bo nie wiedziałam, bo nie podpowiedziałam albo co tam jeszcze :oops:

Bibliofil72

środa 02 gru 2015, 14:44

Witam! W mojej szkole jest tradycja przygotowywania apeli przez radiowęzeł z różnych okazji np. Boże Narodzenie, zgodnie z harmonogramem zatwierdzonym na początku roku. Czy przygotowanie apelu przez każdą klasę na inną uroczystość można potraktować jako projekt edukacyjny? Uczniowie z wykorzystaniem źródeł z biblioteki przygotowują scenariusz i nagrywają audycję.

Anna

środa 02 gru 2015, 21:14

Dziś mnie oświeciło, że jeśli jako zespół złożyliśmy wg. życzenia OP jako podstawówka to nie będę mogła kupić ksiązek dla gimnazjum z tych pieniędzy. No kaszana. Jedna biblioteka ale ksiązki trochę inne dla młodzieży a inne dla małych dzieciaków.
Na konferecji pani z biblioteki pedagogicznej, mówiła ze zgrozą o bibliotece szkolnej, która w ramach książek naszych marzeń chciała kupić "Gwiazd naszych wina" (pani nie zaopiniowała pozytywnie. Pomijając, że tę książkę czytają u mnie co dojrzalsze 6- klasistki to przecież jak złożę teraz jako podstawówka, to nie da się przemycić nic dla staszej młodzieży bo jakaś pańcia się przyczepi.

Andrzelika

środa 02 gru 2015, 22:40

Ja w tym roku złożę dla SP, a w przyszłym roku szkolnym dla gimnazjum.

joanawt

czwartek 03 gru 2015, 08:59

TYlko że w do 2020 można złożyc tylko raz z tego co kojarzę... Czy ktos znów nie będzie wymyślał nowych interpretacji, byle nie dac tych pieniędzy? Ja chcę złozyć w tym roku jako dwie oddzielne szkoły, bo jako Zespół nie można, ale pani z OP twierdzi, że w ogóle moge złożyc jako jedna szkoła... A druga co? Od macochy? nie moge pojąć tej swobody interpretacji i kłód rzucanych pod nogi...

Andrzelika

czwartek 03 gru 2015, 16:03

Można złożyć tylko raz ale na dany oddział.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”