Martinka

Dwa rozne etaty w tych samych godzinach pracy

piątek 18 sty 2008, 14:52

jeszcze mam jedno pytanie. Zaproponowano mi prace tyle tylko ze zbiegalaby sie doslownie na styk z praca w bibliotece -jednm slowem konczylabym prace o godz. 13 w bibliotece i o godz. 13 tej zaczynalabym druga. wiadomo ze nie zdaze doslownie w ulamku sekundy przejsc z jednej szkoly do drugiej , ale czy nie mozna by bylo tego jakos uwzglednic? Moja dyrektorka powiedziala kategorycznie- NIE, ale sama w ciagu swoich godzin w pracy wykonuje zarzadza dwoma roznymmi placowkami biorac za kazda z nich osobne pobory- to jak to jest , ze dyrektorce wolno a mnie nie ???????

Bo

beaa

niedziela 20 sty 2008, 20:09

Jeżeli pracujesz do 13.00 tzn że nie masz całego etatu. W tym wypadku szkoła powinna ci umożliwić uzupełnianie etatu w innej szkole. (jeżeli masz z tym problem idź do związków zawodowych) Może to być np jeden dzień wolny. Raczej nie można cię zwalniać wcześniej z pracy i płacić za nieprzepracowane minuty. Możesz ustalić godziny pracy: pn 8.00-12.30, wt 8.00-14.00, itp Moja pracowała na 1/2 etatu i miała 2 dni w tygodniu wolne.
beaa

A.K.

niedziela 20 sty 2008, 21:52

Takie praktyki na szczeblu wyższym są dość częste i niestety jest to niezgodne z prawem. W razie kontroli należy oddać pieniądze za okres w którym niesłusznie pobierano pobory. Widocznie nikt nie robił tam kontroli, albo przymyka oko na to. W sytuacji jaką opisujesz, albo dogadać się w ludzki sposób z kimś kto bardziej wykazuje czynnik ludzki (dotychczasowy pracodawca, lub nowy, aby poszedł na ręke i umożliwił takie godz. żebyś zdążyła dojechać), albo wybrać korzystniejszą ofertę. Niestety się nie rozdwoisz. Możesz wziąść pod uwagę propzycję beaa.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”