JoannaD

Dyplomowanie - przypadki

czwartek 05 maja 2016, 10:01

Jakie opisywałyście przypadki w teczce do dyplomowania proszę dajcie jakiś cynk...
jmtor@wp.pl

JoannaD

Re: Dyplomowanie - przypadki

piątek 06 maja 2016, 13:52

Może ktoś jeszcze zabierze głos, zainspiruje....
Ta strona jest już wiekowa i średnio dotyczy bibliotekarzy

delfin79

piątek 06 maja 2016, 22:04

JoannaD pisze:Jakie opisywałyście przypadki w teczce do dyplomowania proszę dajcie jakiś cynk...
jmtor@wp.pl
Chodzi Ci o ostatni punt do awansu? Ja nie analizowałam żadnych przypadków... opisałam swoja pracę - że pomagam uczniom w doborze lektur, inspirowałam odpowiednimi książkami uczniów przygotowujących się do konkursów i olimpiad.. więcej nie pamiętam bo to już 3 lata temu było... jak odnajdę teczkę to mogę napisać więcej..

Lidia11

niedziela 08 maja 2016, 15:46

Witam.
I ja również przygotowuję się do zakończenia stażu na nauczyciela dyplomowanego i szukam materiałów i jakiś wzorów, do napisania sprawozdania a o ile jestem osobą "techniczną" czyli mogę i wykonuję wszystko co należy to niestety, z opisaniem tego w sensowny sposób mam już problem więc proszę o pomoc, domyślam się, że coraz więcej jest tutaj dyplomowanych i może ktoś chce się podzielić swoją wiedzą.
Bardzo proszę, nie zamykajcie sie tylko na siebie i pomóżcie innym...
:)

KaJu

wtorek 10 maja 2016, 18:44

Ja nie analizowałam żadnych przypadków... opisałam swoja pracę - że pomagam uczniom w doborze lektur, inspirowałam odpowiednimi książkami uczniów przygotowujących się do konkursów i olimpiad..
Nie wydaje mi się, żeby tak po prostu można było opisać swoją pracę w sposób ogólny. Analiza przypadku to postawienie konkretnego problemu do rozwiązania; identyfikacja, diagnoza… prognoza... etc. – wszystko wg określonego schematu. Problem musi też być rozwiązywalny i w jakiś sposób "skończony w czasie"; nie można opisywać tego, co jest elementem koniecznym naszej codziennej pracy.

Na ogół opisuje się jakiegoś ucznia (grupę uczniów); tych przypadków przedmiotowcy i wychowawcy mają na pęczki, my bibliotekarze zaś nieco mniej, ale od czasu do czasu udaje się wziąć kogoś pod lupę… Ja opisałam dziewczynkę, która uczestniczyła w moich zajęciach pozalekcyjnych; zdolna, ambitna, a problem tkwił w jej relacjach z rówieśnikami.

Przypadek może być też organizacyjny, organizacyjno-techniczny etc. I tu dla nas pole do popisu. Ja przeanalizowałam usprawnienie skontrum za pomocą exela (m.in. zaprojektowałam arkusz).
POZDR:) Kaja

Zielona

środa 11 maja 2016, 13:57

W zeszłym roku kończyłam awans. Przypadki, które opisałam to:
- Spadek czytelnictwa wśród uczniów klas czwartych (opisałam całoroczne działania skierowane na poprawę czytelnictwa w jednym roczniku klas czwartych),
- Wykorzystanie gier planszowych w edukacji (chodziło o zagospodarowanie czasu wolnego uczniom w bibliotece szkolnej, założenie klubu gier planszowych i możliwość grania na przerwach - planszówki miały być lepszym wyborem niż Internet i ICIM).

bogna3

piątek 13 maja 2016, 14:41

Nika 1 odczytaj pocztę.

Lidia11

środa 18 maja 2016, 14:57

Lidia11 pisze:Witam.
I ja również przygotowuję się do zakończenia stażu na nauczyciela dyplomowanego i szukam materiałów i jakiś wzorów, do napisania sprawozdania a o ile jestem osobą "techniczną" czyli mogę i wykonuję wszystko co należy to niestety, z opisaniem tego w sensowny sposób mam już problem więc proszę o pomoc, domyślam się, że coraz więcej jest tutaj dyplomowanych i może ktoś chce się podzielić swoją wiedzą.
Bardzo proszę, nie zamykajcie sie tylko na siebie i pomóżcie innym...
:)

:(
Szkoda, że nikt nie chce podzielić się swoimi osiągnięciami i pomóc.
Tak tylko zapytam... Czy nikt Wam nigdy w niczym nie pomógł? Tak zwyczajnie, bezinteresownie?

bogna3

środa 18 maja 2016, 20:22

Poczułam się wywołana do tablicy. Dyplomowałam się w 2010r. W owym czasie byłam na bieżąco z wymaganiami, ale nie pamiętam już co tam pisałam w teczce. A to, że pomagałam dziewczynom i to na tym forum to wtajemniczone wiedzą najlepiej. Moja teczka krążyła po koleżankach i rezultatem jest to, że do mnie jeszcze nie wróciła. Poruszyły mnie Lidio Twoje słowa, że nikt tu nikomu nie chce pomóc. Napisz konkretnie co chcesz (możesz do mnie wysłać wiadomość). Więcej wiary w ludzi :lol:

Lidia11

środa 18 maja 2016, 22:22

bogna3 pisze:Poczułam się wywołana do tablicy. Dyplomowałam się w 2010r. W owym czasie byłam na bieżąco z wymaganiami, ale nie pamiętam już co tam pisałam w teczce. A to, że pomagałam dziewczynom i to na tym forum to wtajemniczone wiedzą najlepiej. Moja teczka krążyła po koleżankach i rezultatem jest to, że do mnie jeszcze nie wróciła. Poruszyły mnie Lidio Twoje słowa, że nikt tu nikomu nie chce pomóc. Napisz konkretnie co chcesz (możesz do mnie wysłać wiadomość). Więcej wiary w ludzi :lol:
Dziękuję za odpowiedź, może faktycznie trochę pochopnie i niesprawiedliwie napisałam ale coraz bardziej się gubię w tej gęstwinie paragrafów i punktów, już sama nie wiem, gdzie co wpisać i jakie ująć w ładne sława efekty i osiągnięcia... i wszędzie gdzie "zapukam" nikt nie odpowiada... Przepraszam, jeśli uraziłam...
Ja nie oczekuję gotowców, bo każdy jest przecież inny ale wzoru, podpowiedzi... Najbardziej przykre jest to, że w szkole mojej również są "dypolomowanki" ale skoro nie jestem ich kumpelką i trzymam się z boku tzn jestem obca... :(

Przepraszam za wynurzenia, ale chyba moja czara jest już pełna...

Marianna8

niedziela 29 maja 2016, 08:57

Lidia wyślę Ci moje wypociny do porównania, napisz do mnie na priv milla1@o2.pl

Amelia

niedziela 29 maja 2016, 21:50

Ja też mam trudności w opisie konkretnego przypadku wychowawczego, owszem chętnie opisałabym problemy organizacyjno-techniczne. Będąc na szkoleniu dowiedziałam się, że jesli 1 przypadek jest ogólny, np spadek czytelnictwa to drugi musi dotyczyć ucznia, czytelnika. proszę o jakieś podpowiedzi.
I jeszcze mam pytanie czy piszecie może o ewidencji darmowego podręcznika, bo choć gromadzenie i wypozyczanie jest naszym obowiązkiem to darmowe podręczniki stanowią osobny przypadek (no chyba, że do opisania jako studium przypadku utrudniania pracy bibliotekarzom szkolnym przez urzednikow men ;), ja pracuje w dużej szkole i miałam ich ponad 4 tysiące do opracowania i dystrybucji
Amelia

asma14

środa 01 cze 2016, 11:28

Dyplomowanie robiłam już 6 lat temu i moja sytuacja jest trochę inna, bo uczę również polskiego i mam wychowawstwo. Znalezienie przypadków do opisu nie było więc trudne. Ale może zastanówcie się czy nie macie jakiegoś ucznia w trudnej sytuacji rodzinnej, z problemami w nauce lub może bardzo zdolnego, który przychodzi do biblioteki. I jego przypadek można by opisać. Nie mam niestety już swojej teczki, nie wróciła do mnie, więc nie mogę służyć konkretnymi przykładami, ale zapewne znajdą się w Waszej szkole dzieciaki, z którymi pracujecie i wyniki tej pracy dałoby się wykorzystać. Powodzenia :D

Lidia11

piątek 01 lip 2016, 12:31

Witam już w wakacje!
Od razu i na dzień dobry serdeczne podziękowania dla "bogna3", DZIĘKI!!! jako jedyna sie odezwała i coś konkretnego przesłała. U mnie zupełnie inna szkoła, inne środowisko ale miałam jakiś punkt zaczepienia na wzór i już napisane i w KO ale teraz jak ktoś wie i może mi odpowiedzieć na dwa pytania:
1. Ile sie czeka aż odezwie sie Kuratorium?
2. Jakie zadają pytania? (jakieś przykładowe)

Proszę!! Liczę na Was!!

Pozdrawiam :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”