Magnolia

Re: "Jak nie czytam jak czytam" - akcja "Biblioteki w Szkole

wtorek 10 maja 2016, 12:58

Czy możliwe są odstępstwa czasowe? 2-3 dni wcześniej? Pytam bo to czas wycieczek, a akurat 2 zaczytane klasy będą na wyjeździe i smutno będzie bez nich :)

Juliusz Wasilewski
Kontakt: Strona WWW

wtorek 10 maja 2016, 13:53

Lepiej gdyby byo o 10.06 o godz. 10, ale jeśli alterntywą jest świetna impreza 2 dni wcześniej lub później, to chyba nie ma wyjścia ;)

Magnolia

wtorek 10 maja 2016, 14:19

Juliusz Wasilewski pisze:Lepiej gdyby byo o 10.06 o godz. 10, ale jeśli alterntywą jest świetna impreza 2 dni wcześniej lub później, to chyba nie ma wyjścia ;)
Bardzo dziękuję za świetną odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :P :P :P

aga_jamp

środa 11 maja 2016, 21:13

Juliusz Wasilewski pisze:Zapraszamy do udzuału http://www.czytamy.org/
Chcę zapytać Pana Juliusza, czy mimo, iż nie mamy jeszcze podpisanych umów, udział w akcji czytania możemy zaliczyć do realizacji wymogów programu NPRCz? Wg ustnych informacji naszego KO, umowy postarają się :? podpisać do końca czerwca.
Rozwijając pytanie, czy w ogóle realizowanie jakichkolwiek zadań wynikających z programu NPRCz przed otrzymaniem oficjalnej informacji o zakwalifikowaniu szkoły, zostanie, brzydko mówiąc, "zaliczone" do realizacji wymogów? Na razie są tylko listy na stronie KO.

Bożena1

czwartek 12 maja 2016, 14:10

Akcja ma formę konkursu. Jeśli chcemy zrobić jedną dużą imprezę w centrum miasta we współpracy z bibliotekami innych szkół, to jak się to ma do wymagań konkursowych?

Juliusz Wasilewski

czwartek 12 maja 2016, 22:22

aga_jamp pisze:
Rozwijając pytanie, czy w ogóle realizowanie jakichkolwiek zadań wynikających z programu NPRCz przed otrzymaniem oficjalnej informacji o zakwalifikowaniu szkoły, zostanie, brzydko mówiąc, "zaliczone" do realizacji wymogów? Na razie są tylko listy na stronie KO.
Tego nie wiem. Patrząc z formalnego punktu widzenia to w sprawozdaniu powinny być te przedsięwzięcia, które zostały zrealizowane po podpisaniu umowy.

Juliusz Wasilewski

piątek 13 maja 2016, 09:57

Bożena1 pisze:Akcja ma formę konkursu. Jeśli chcemy zrobić jedną dużą imprezę w centrum miasta we współpracy z bibliotekami innych szkół, to jak się to ma do wymagań konkursowych?
Znaczna część nagród będzie przyznana w formie losowania. W trzech kategoriach (największa frekwencja, najlepsze zdjęcie i najciekawsza forma realizacji) są przewidzane nagrody dla najlepszych. Jeśli którąś z tych trzech konkurencji wygra nie pojedyncza szkoła lecz zespół organizatorów (np. kilka szkół lub innych podmiotów), to myślę, że wówczas wspólnie ustalimy formę nagrody.

Bożena1

piątek 13 maja 2016, 10:17

Dziękuję za odpowiedź :)

Juliusz Wasilewski

piątek 13 maja 2016, 10:48

Juliusz Wasilewski pisze:
aga_jamp pisze:
Tego nie wiem. Patrząc z formalnego punktu widzenia to w sprawozdaniu powinny być te przedsięwzięcia, które zostały zrealizowane po podpisaniu umowy.

Ale czy trzeba być tak ortodoksyjnym formalistą? ;)

Juliusz Wasilewski

piątek 20 maja 2016, 01:46

Katowickie szkoły mogą wziąć udział w happeningu czytelniczym, który 10 czerwca odbędzie się na Rynku.
http://bibliotekawszkole.pl/news.php?id=537

idzik_kamil

niedziela 22 maja 2016, 22:39

Super! Przekażę mojej siostrze - kuzyn akurat uczy się w Katowickiej szkole :)

Pasjonatka

piątek 10 cze 2016, 11:01

U mnie w sumie klapa :(
No ale jak miało się udać jak nauczyciele (!!!) wyszli z komórkami zamiast książek i mieli obiekcje aby ustawić sie w zwartej "kupie" bo słońce, bo gorąco, bo im się uczniowie pogubią (licealiści!) ...
Jestem zawiedziona, bo uczniowie podeszli dość poważnie i z aprobatą, no ale jak zauważyli zachowania kadry to wyszło jak wyszło...
Niestety jedna osoba nie jest w stanie opanować kilkuset osób. Chce mi się płakać...

kryloc

piątek 10 cze 2016, 13:50

U mnie w porządku, fajnie było (podstawówka) w tej chwili próbuję wysłać zgłoszenie i mam stale komunikat:"Podaj prawidłowy adres e-mail". Coś nieteges z tym formularzem...
...ufff, poszło za piątym razem!

kamill

piątek 10 cze 2016, 17:55

Witam koleżanki i koledzy. Jestem tu nowa, ale w bibliotece pracuję już parę lat.
Dzisiaj przeprowadziłam tą akcję i wyszło super :D /podstawówka/ Początkowo się obawiałam że za dużo wzięłam na siebie /cały scenariusz i prowadzenie imprezy/, ale się udało. Zainteresowałam uczniów na całe 45 minut. :!: :!: :!: Opanowałam 500 uczniów i garstkę nauczycieli/25/ którzy też czytali !!!! Rano żaliłam się córce i mężowi że nigdy więcej takich szaleństw, a o godz. 11 zastanawiałam się jak to przeprowadzić za rok. :P :D co wymyślić nowego żeby było równie ciekawie.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”