elkat1

Re: Ewidencja materiałów edukacyjnych

poniedziałek 12 wrz 2016, 11:40

Joasia pisze:Ja zgodnie z wytycznymi MEN nie doliczam wartości podręczników do stanu księgozbioru. Ale moja księgowa się upiera, że ona ma inne wytyczne i trzeba doliczać. I jest głucha na moje argumenty. Nie wiem co mam robić.
I jeszcze mam pytanie. W czasie skontrum w protokole trzeba podać ilość i wartość księgozbioru podręcznego. Czy potem przy podaniu ogólnej wartości księgozbioru biblioteki pomijacie te wartości, skoro księgują się w koszty?
Nie pomijasz, bo przecież najczęściej masz go zinwentaryzowany w księdze głównej.

elkat1

poniedziałek 12 wrz 2016, 11:42

No to poproszę o krótką piłkę ;) Jak wyceniacie "Elementarz XXI wieku"?

Dorothy

wtorek 24 sty 2017, 17:57

Witam,
bardzo proszę o odpowiedź na jaką kwotę wyceniacie "Elementarz XXI wieku" materiały edukacyjne do klasy 1 i klasy 2. Na stronie Nowej Ery znalazłam cenę jednej części. Mianowicie 16,00. Czy mogę wpisać do księgi inwentarzowej podręczników właśnie taką cenę.
Pozdrawiam

Anna

wtorek 24 sty 2017, 19:07

Co do podręcznika rządowego zgadzam się z Aqą ale u mnie wydano mi z księgowości polecenie sporządzenia protokołu przyjęcia z podaniem wartości - wycena na podstawie kwoty podanej na stronie MEN. Tłumaczyłam, że nie mam dowodu wpływu, że strona MEN nie może być do tego podstawą ale się poddałam. Najlepsze, ze muszę ten elementarz wpisywać, robić protokół przyjęcia mimo, że nawet go nie oglądam. Sekretariat podaje ile przysłali i znosi do archiwum .Uczymy z innego podręcznika a rządowy dostajemy z przymusu.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”