libia11

Re: Godziny karciane

wtorek 11 paź 2016, 15:34

http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

Panibiblioteczka

środa 12 paź 2016, 10:57

u nas karcianek nie ma, kółka dla chętnych nauczycieli - zatwierdzone przez OP - płatne, innych bezpłatnych zajęć w ramach 40 godzin nie mamy - ale mamy fajną dyrekcję

Dorota79

środa 26 paź 2016, 10:10

Czyli co, nie musimy prowadzić zajęć dodatkowych w bibliotece?

Eve

środa 26 paź 2016, 10:23

Ani w świetlicy?? :evil:

Anna

środa 26 paź 2016, 10:35

U mnie dyr. zapowiedziała, że wszyscy mają zadeklarowac 2 godziny. Co do biblioteki uzasadniła to tym, że ma być sprawiedliwie. Jak wszyscy to wszyscy. Pracujemy wiec 2 godziny dłużej. Wg. tego pisma rozumiem, że nie jest to zgodne z prawem i że powinni nam płacić jak za wymiarowe. No ale my nie ze Śląska. U nas widać karcianki nadal obowiązują.

Dorota79

środa 26 paź 2016, 11:47

Prawo jest dla wszystkich jednakowe, nieważne kto jest skąd.

Aqa

środa 26 paź 2016, 11:54

U Anny osobliwy jest dyrektor, ma zabawne poczucie sprawiedliwości, NIEZGODNEJ Z PRAWEM. Dydaktyk: 18 lekcyjnych + 2 = 20 lekcyjnych. Bibliotekarz: 30 zegarowych + 2 = 32 zegarowe.
20 = 32 ? To jest /było ;) /sprawiedliwe? W dodatku z godzin KN zwolnieni byli nauczyciele zerówek..., 22 godziny, lub 25 zegarowych to też nie 30.

Czas poprosić PIP o "konsultację" pomysłów dyrektorów

tola

sobota 05 lis 2016, 00:03

Na tym forum naczytałam się listów z różnych kuratoriów, nawet kuratorium śląskie zabrało głos i co z tego? Nadal robimy KN,
ostatni wpis- link na Forum; "Resort cały czas monitoruje zmiany, które powinny być wprowadzone w szkołach od bieżącego roku szkolnego. Za nieprzestrzeganie nowych zasad będą nakładane kary finansowe" . Jak długo można czekać na te kary. chciałabym poznać nazwiska dyrektorów którzy nie zastosowali się do przestrzegania nowych zasad.

Aqa

sobota 05 lis 2016, 10:48

Wiele zależy od tego, na ile sami dacie się zastraszyć. W "mojej" szkole zdecydowana większość się podporządkowała, w dużej mierze jeden drugiego prześcigając w "byciu najlepszym" i żeby dyrektor KONIECZNIE widział ICH poświęcenie /żenujące u dorosłych ludzi/, po kątach stękania jacy biedni zmuszani, wobec dyrekcji- zwyczajne podnóżki. Owszem, dyrekcja oczekiwała prowadzenia zajęć jak dotąd, słownie żądała. Ja takich zajęć nie prowadzę, nie wpisałam się na żadną listę, op.. panią, która chodziła z zeszytem "zachęcając" do deklaracji zajęć i niemal mnie strasząc. Dyrekcję mam bardzo ostro reagującą i wymagającą, mówiąc oględnie.
Trzeba znać prawo, umieć go użyć i tyle.

Jedna uwaga, nie wyobrażam sobie, by nauczyciel bibliotekarz nie robił NIC poza standardowymi obowiązkami. W kwestii znajomości praw pracowniczych równie ważne jest to, by mieć świadomość swoich działań, licznych, umiejętności wykorzystywanych praktycznie, by mieć argumenty do nie zastraszenia się.
Ja z trudem piję kawę /mam niskie ciśnienie, bez kawy jestem nieprzytomna/ zimną przez 2 godziny od zrobienia, dzieci codziennie na okrągło są, prowadzę wiele akcji i organizuję imprezy szkolne. Jak wielu z nas. Do tego w czytelni codziennie zajmuję się uczniami przebywającymi w lokalu po 2 godziny każde- to są moje zajęcia dodatkowe, wpisywane do zwykłego dziennika, w ramach godzin pracy. Nie widzę potrzeby sztucznego bytu pracy po godzinach 30 tu, by się popisać prowadzeniem zajęć. Byłoby to nawet głupotą z mojej strony, bo wychodzę po 30 godzinach jak z młyna, z szumem w czaszce, z nerwami z trudem na wodzy.
To, czy realizujecie te godziny, czy nie, zależy w głównej mierze od was.

anetta

poniedziałek 07 lis 2016, 13:03

No nie końca od nas zależy, niestety. Kto by zarzucał dyrekcji nieznajomość prawa?
skoro z art. 42 zniknął wyłącznie zapis o 2 godzinach, reszta pozostała bez zmian. :D
Tak nas poinformowała dyrekcja.
I koniec, kropka.
Więc nie jest tak jak kiedyś, że nauczyciel za kółka ma płacone,
a jeśli chce być dostępny dla ucznia po lekcjach np. na poprawach
to jego dobra wola.
Każdy ma mieć po 2 godziny kółek i ma mieć uczniów!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

fiori
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 07 lis 2016, 14:21

Aqa pisze:Wiele zależy od tego, na ile sami dacie się zastraszyć.
I to jest clou WSZYSTKIEGO!

Anna

poniedziałek 07 lis 2016, 14:49

Jesteśmy zastraszeni. Od dyrektora zależy wszystko. Rewolucja w szkołach grozi utratą pracy więc każdy chce pokazać jak bardzo jest zaangażowany. Większość robi dobrą minę do złej gry. Wcale się temu nie dziwię - każdy ma rachunki do opłacenia, musi jeść, młodzi spłacają kredyty. Nie będą walczyć z dyrektorem a dyrektorzy i OP jawnie to wykorzystują i za nic mają te wszystkie oświadczenia.
Czy któryś z urzędników z MEN przeszedł się po stołecznych szkołach, które mają pod nosem? Czy przekonał się jak wygląda faktyczna sytuacja? Czy przekonał się jak wszelkie oświadczenia MEN są jawnie lekceważone? Samorządy to państwo w państwie i MEN może im ...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”