Taliaa

Dodatek niemotywacyjny?

wtorek 11 paź 2016, 14:00

Właśnie otrzymałam na piśmie dodatek motywacyjny/demotywacyjny/niemotywacyjny: 2% . 20 lat stażu pracy, nie tylko w bibliotece. W ramach mojego pół etatu w bibliotece zrealizowałam w większości sama wymagania programu "Książki naszych marzeń", konkursy czytelniczo-plastyczne, na które sama organizowałam nagrody, wyjścia na imprezy czytelnicze na terenie miasta, inne...

marlena23

Re: Dodatek niemotywacyjny?

wtorek 11 paź 2016, 20:01

Koleźanko ja nie dostałam w ogóle dodatku motywacyjnego. Sama opracowuje podręczniki od 8 sierpnia. Przygotowuje dokumentację. Moje działania promujace czytelnictwo zostały wyróżnione i zaprezentowane podczas konferencji poświęconej czytelnictwu. Niestety dodatek motywacyjny równa się 0.

EMT

wtorek 11 paź 2016, 20:40

Taliaa, dodatek motywacyjny jest przyznawany kwotowo, nie procentowo. Chyba że sobie przeliczyłaś :) . Napisz, ile to jest pieniążków brutto.

bogna3

wtorek 11 paź 2016, 21:11

EMT pisze:Taliaa, dodatek motywacyjny jest przyznawany kwotowo, nie procentowo. Chyba że sobie przeliczyłaś :) . Napisz, ile to jest pieniążków brutto.
Niekoniecznie. W naszej szkole od zawsze procentowo. 2-3% to najczęściej przyznawany dodatek. Najwięcej w mojej karierze miałam 5 %. Był taki rok, że doszłam z grupą teatralną do finału w województwie. Ale to już było... . Teraz wszystko jest jakieś nie takie. Karcianek niby nie ma , a są. Dobrowolne, ale narzucone itd. Nie ma już własnej inicjatywy, wolontariatu, bo przecież w ramach 40 godz. wszystko może być. Dawny zapał i własna inwencja też z czasem uleciała. Pozdrawiam Tych, którym się jeszcze chce.

Aqa

wtorek 11 paź 2016, 22:21

Bogny3 wypowiedź oddaje wiele w kwestii naszej pracy. Dodałabym do "wszystko jakieś nie takie": wymagania w stosunku do nauczycieli wielkie- finansowanie jakieś nie takie, niby doceniany nauczyciel przez władze- ale jakoś zakłamanie, dodatki motywacyjne mają niby być motywacyjne- są zwyczajnie nikłym procentem uzupełnienia żenującej pensji, niby bibliotekarz w szkole to nauczyciel- ale jakiś gorszego sortu, niby nie ma zastępstw niepłatnych - a jakoś dziwnie zdecydowana większość dyrektorów, których mamy tego nie wie chociaż powinna, z racji bycia dyrektorem = znającym prawo w edukacji.

Może powinniśmy ... pracować zmotywowani, ambitni... ale jakoś nie tak... Kiedyś jeden minister groził nam laską.
Nigdy nie miałam najwyższego dodatku, chociaż byłam słownie doceniana, czasem nagradzana /rzadziej niż dydaktyk/, mam takie i siakie dyplomy za pracę, czy podziękowania, czy Certyfikaty ogólnopolskich akcji /imienne/. Po prostu praca nauczyciela bibliotekarza dla zbyt wielu jest jakaś taka.. nie taka. A szkoda.
Doceniany pracownik jest lepiej zmotywowany. Szkoda, że to mało znana prawa w edukacji.
Taliaa, poważnie rzecz ujmując, byś mogła pracować z uśmiechem w tym cyrku, zwanym szkołą, sama siebie doceń, tak, jak uznasz za stosowne. Uświadom sobie, że mimo wszystko jesteś coś warta, ten motywacyjny niech tam.. , nie świadczy o twojej wartości, bywa bardzo tendencyjny. Idź coś sobie kup, albo wypij kawę z kimś. Według potrzeb własnej psychiki :) świat nie kończy się na pracy.

EMT

wtorek 11 paź 2016, 22:37

Oprócz comiesięcznych dodatków motywacyjnych, niektórzy z nas otrzymują także nagrody roczne dyrektora. Może i tu się policytujemy? Za zeszły rok - 200,00 złotych brutto (cały etat).

Aqa

środa 12 paź 2016, 07:48

Wymieniamy między sobą informacje, co nam pozwala zobaczyć różnice w traktowaniu nas, w całym kraju. To cenne na forum, podobnie jak wzajemne wsparcie. Na pewno nie ma sensu podnoszenie sobie adrenaliny wzajemnie, praca i życie zrobi to za nas wiele lepiej.
W materii motywacyjnych dodatków, tajnych, wiem, że u nas są 500 złotowe /mam połowę tego/, są też 100 złotowe. U koleżanki ze stolicy dodatki zaczynały się od 1 tys zł, a u koleżanki bliskiej mojej ze Śląska dodatek rzędu 100 zł to szczególne wyróżnienie. Tak wielkie są różnice.

Dorota79

środa 12 paź 2016, 08:05

marlena23 pisze:Koleźanko ja nie dostałam w ogóle dodatku motywacyjnego. Sama opracowuje podręczniki od 8 sierpnia. Przygotowuje dokumentację. Moje działania promujace czytelnictwo zostały wyróżnione i zaprezentowane podczas konferencji poświęconej czytelnictwu. Niestety dodatek motywacyjny równa się 0.
Napisz - jak możesz - coś więcej o swoich działaniach promujących czytelnictwo.

Anna

środa 12 paź 2016, 09:00

U mnie( Warszawa) 1000 zł to już duży dodatek i mają nieliczni. Ja mam 650 od lat niezmienny. Jakoś nikt nie zauważył podręczników, tego, że pracuję w wakacje. Nagroda w zeszłym roku po wielu latach posuchy 850 zł.

ksanna

środa 12 paź 2016, 09:27

Ja mam 650 od lat niezmienny
650 zł dodatku motywacyjnego? jestem pod wrażeniem! U mnie w szkole jest 5%.

JAM155

środa 12 paź 2016, 09:36

Szok ! jakie dodatki są w Warszawie ....
Ja ( pomorskie) w tym roku 200 pln brutto .

Iskra

środa 12 paź 2016, 10:13

Poznań, 50 zł. I mam się cieszyć i czuć się szczególnie wyróżniona :)

Panibiblioteczka

środa 12 paź 2016, 10:20

U nas od 100 do 300 zł, ja mam 250 zł - brutto oczywiście

anetta

środa 12 paź 2016, 10:38

ja też z Warszawy- ale o dodatku 1000 zł jak żyję nie słyszałam! :shock: w jakiej to dzielnicy takie są? :shock:

Anna

środa 12 paź 2016, 12:49

Z tego co wiem to szkoły mają pulę a o rozdziale decyduje dyr. przynajmniej w Warszawie. !000 to naprawdę nieliczni za jakieś specjalne zasługi.
A co do wysokości motywacyjnego, tak w stolicy wysokie są ale też koszty życia są duuużo wyższe. Moja koleżanka pochodząca z Radomia jeździ do rodziny i w tym czasie robi rozliczne zakupy, idzie do fryzjera i dentysty.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”