aga1976

Ponowne składanie wniosku w NPRCZ

czwartek 13 paź 2016, 18:36

Witam. Chcę w tym roku złożyć ponownie wniosek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, poprzedni nie przeszedł. Nie wiem co było nie tak i zastanawiam się, czy można ponowić wniosek zeszłoroczny. Czy ktoś ma podobny problem albo odpowiedź na to pytanie. Będę wdzięczna za informacje.

Zuzza

Re: Ponowne składanie wniosku w NPRCZ

czwartek 13 paź 2016, 22:39

W moim OP w zeszłym roku nie dostały tendencyjnie wszystkie podstawówki. U ciebie może też takiego "pomysła" mieli. Sprawdź zeszłoroczny i ślij

fiori
Kontakt: Strona WWW

wtorek 18 paź 2016, 09:54

A ja mam inne pytanie.
W zeszłym roku wkład był obowiazkiem OP, a teraz dostałam cos takiego. Można tak?

"Wymogiem programu jest zapewnienie wkładu własnego finansowego w wysokości co najmniej 20% kwoty kosztów realizacji zadania. W związku z tym szkoły, które będą starały się o dofinansowanie winny zabezpieczyć środki na wkład własny w ramach posiadanych planów finansowych na 2017 rok (budżet+dochody wydzielone)."

aga1976

wtorek 18 paź 2016, 14:20

Pierwszy raz coś takiego widzę. Aż zwątpiłam. Raczej to OP powinien mieć ten wkład finansowy.

madabar

wtorek 18 paź 2016, 19:41

Pracuję w zespole szkół (SP i gim). W ubiegłym roku złożyłem wniosek do NPRCz, ale został odrzucony na poziomie organu prowadzącego (brak środków na wkład własny). Zamierzam przygotować wniosek ponownie i tu rodzą się pytania:
1) czy - w związku z planowaną reformą - wniosek złożyć jako szkoła podstawowa czy nadal zespół szkół,
2) czy zaznaczyć, że składam wniosek pierwszy raz czy ponownie (bo w zasadzie utknął na poziomie organu prowadzącego i wyżej pewnie go nie odnotowali),
3) czy w opisie planowanych działań wypisujecie np. konkretne pomysły na konkursy, projekty (ich tytuły, nazwy itp.) czy ograniczacie się do stwierdzenia, że planujecie zorganizowanie konkursu wspólnie z biblioteką publiczną, przeprowadzicie po co najmniej jednym projekcie edukacyjnym na oddział z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki itd.

Magnolia

środa 19 paź 2016, 12:28

Wybieram się dziś na spotkanie w tej sprawie prowadzone przez przedstawiciela Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Jak się dowiem czegoś ciekawego to się podzielę :)
Wiem że w zeszłym tygodniu odbyło się takie w Krakowie, może u Was w miastach też się takie odbywają?

Juliusz Wasilewski

środa 19 paź 2016, 14:52

madabar pisze: 1) czy - w związku z planowaną reformą - wniosek złożyć jako szkoła podstawowa czy nadal zespół szkół,
2) czy zaznaczyć, że składam wniosek pierwszy raz czy ponownie (bo w zasadzie utknął na poziomie organu prowadzącego i wyżej pewnie go nie odnotowali),
3) czy w opisie planowanych działań wypisujecie np. konkretne pomysły na konkursy, projekty (ich tytuły, nazwy itp.) czy ograniczacie się do stwierdzenia, że planujecie zorganizowanie konkursu wspólnie z biblioteką publiczną, przeprowadzicie po co najmniej jednym projekcie edukacyjnym na oddział z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki itd.

Wniosek musi złożyc istniejąca szkoła (a nie planowana)
Lepiej zaznaczyć, że wniosek składa się po raz kolejny, bo - zgodnie z zasadmi dla NPRCz - szkoły, które skłądały wniosek a nie dostały dofiansowania, mają pierszeństwo w następnym rozdaniu.
Niektóre OP mają swoje formularze, 'wytyczne" itp. dotyczace wniosków.

aga1976

środa 19 paź 2016, 17:28

Ja wpisuje nazwy projektów, konkursów i krótko je opisuje. Tych działań w zasadzie nie mam dużo. Zobaczymy.

Maria

czwartek 20 paź 2016, 08:53

fiori pisze:A ja mam inne pytanie.
W zeszłym roku wkład był obowiazkiem OP, a teraz dostałam cos takiego. Można tak?

"Wymogiem programu jest zapewnienie wkładu własnego finansowego w wysokości co najmniej 20% kwoty kosztów realizacji zadania. W związku z tym szkoły, które będą starały się o dofinansowanie winny zabezpieczyć środki na wkład własny w ramach posiadanych planów finansowych na 2017 rok (budżet+dochody wydzielone)."
U mnie niestety to standard, już w ub. roku nasz OP powiedział, że pisać to sobie możemy projekty, jak sami zabezpieczymy sobie środki na wkład własny. Oni kasy nie mają i tyle. Miedzy bajki wkłada OP, to co jest napisane w rozporządzeniu RM. Kolejny raz sprawdza się to o czym już kilka razy wspomniałam na Forum i powtórzę kolejny raz z nadzieją, że może, kiedy, coś się zmieni. ( Wiem, jestem naiwna) Działania merytoryczne muszą iść w parze z finansami i a co za tym idzie muszą pochodzić z jednego miejsca, Jeżeli tak nie będzie, nie będzie dobrze w oświacie nigdy. To oczywiste, że jak jedna osoba zarządza co ma być zakupione, zrobione itp,(MEN, KO, Rodzice, Uczniowie) a drugą to nie obchodzi, czasami nie dokłada do budżetu, a musi żyć (Starostwa), ale zarządza kasą powierzoną, ma swoje, zupełnie inne priorytety (OP) nie może być dobrze.

fiori

czwartek 20 paź 2016, 14:15

Tak, Mario tylko w ubiegłym roku, tych aż 6 szkół w naszym 200-tys mieście nie musiało z własnych dochodów.
Wkurzyłam się i zadzwoniłam do MEN. Dowiedziałam się, że oczywiście, to OP ma zapewnić wkład, a to, że zrzuca to na szkoły, to zuchwałość. Szkoła to nie zakład przemysłowy i nie ma możliwości zarabiania na wynajmowaniu sal np. A nawet gdyby, to dyrektor może mieć już inny pomysł na ich wydanie. Zgodnie doszłyśmy z panią z MEN do wniosku, że dopóki samorządy będą miały wolną rękę, nic się nie zmieni. I że niektóre decyzje powinny zapadać centralnie, aby do takich sytuacji nie dochodziło. Pracujemy w tym samym kraju, a takie różnice. I to w temacie oświata, gdzie każdy powinien miec równe szanse, bo o młodzieży chowanie chodzi, Howgh! :roll:

Arvenaa

piątek 21 paź 2016, 17:59

Skąd można wziąć wniosek? I czy można go składać, gdy szkoła uczestniczyła w projekcie "Książki naszych marzeń"? Czy ktoś mi może przybliżyć tematykę? (Od niedawna pracuję w bibliotece szkolnej).

bogna3

sobota 22 paź 2016, 13:41

Nie zależnie od tego czy brałaś udział w programie KNM, czy nie możesz składać też wniosek na NPRC
https://men.gov.pl/finansowanie-edukacj ... ej1-2.html

czarnuszka

poniedziałek 24 paź 2016, 14:27

Złożyłam ponownie, na starym tylko uaktualniłam dane i dopisałam "możliwość wypożyczania książek na okres wakacji i ferii". Prawdopodobnie to był punkt decydujący w przyznaniu w tamtym roku w naszym województwie (lubuskie)

Magnolia

środa 26 paź 2016, 11:40

Jedno jest pewne - trzeba się spieszyć- zostało tylko kilka dni :wink:

kard

środa 26 paź 2016, 14:22

Proszę o podpowiedź. 12000 + 20% a więc w sumie 14 000? Czy też 9600 + 2400 = 12000
Jak ma wyglądać wyliczenie?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”