Irena64

Formularze sprawozdań z realizacji NPRCz

piątek 04 lis 2016, 15:15

Witam. mam przesłać do organu wypełnione formularze do końca listopada i mam dwa pytania. Jeszcze jestem w trakcie realizacji zamówień (ale zdążę do połowy listopada). Nie zdążę natomiast ze wszystkimi działaniami, czy mogę napisać te zaplanowane. I drugie pytanie w rubryce W jaki sposób są realizowane potrzeby uczniów niepełnosprawnych w zakupach książek umieściłam to i nie wiem czy to wystarczy KSIĄŻKI Z POWIĘKSZONĄ CZCIONKĄ, Z PRZEWAGĄ ILUSTRACJI, TEMATYKA DOTYCZĄCA TOLERANCJI, AKCEPTACJI, WARTOŚCI, KSIĄŻKI Z DOŁĄCZONYMI PŁYTAMI- E-BOOKAMi.

KaWa

Re: Formularze sprawozdań z realizacji NPRCz

piątek 04 lis 2016, 21:57

Przecież sprawozdania piszemy do 15 stycznia 2017 r., czy ja czegoś nie rozumiem? Terminy ustalone są odgórnie w rozporządzeniu. Do końca grudnia możemy robić zakupy.

delfin79

sobota 05 lis 2016, 14:49

Wg harmonogramu:
"Przekazanie wojewodzie przez organy prowadzące szkoły lub biblioteki pedagogiczne, będące jednostkami samorządu terytorialnego, osobami prawnymi innymi niż jednostki samorządu terytorialnego lub osobami fizycznymi sprawozdań dotyczących realizacji Priorytetu 3" termin do "dnia 15 stycznia roku następującego po otrzymaniu wsparcia finansowego".

co oznacza, ze miasto ma przekazać w styczniu te sprawozdania wojewodzie. A od nas to miasto może chcieć tych sprawozdań... kiedy będą chcieli ;-)

U mnie terminów jeszcze nie ma, ale excelowską tabelkę już zaczęłam wypełniać - brakuje mi danych z zakupów bo ich jeszcze nie mam. Działania robię i będę je wg planu robić do końca grudnia. Całorocznych planów nie da się zrobić w trzy miesiące... tzn się da, ale po łebkach i bez ładu i składu a tak nie chcę.

marlena23

niedziela 06 lis 2016, 15:32

WITAM, CZY WIADOMO KTÓRĄ TABELKĘ WYPEŁNIAMY MY BIBLIOTEKARZE?

delfin79

niedziela 06 lis 2016, 19:13

marlena23 pisze:WITAM, CZY WIADOMO KTÓRĄ TABELKĘ WYPEŁNIAMY MY BIBLIOTEKARZE?
A jest więcej niż jedna???
Wg mnie bibliotekarzy powinna interesować tylko informacja o działaniach.
Zestawienie wydatków robi organ prowadzący z zestawień księgowych, które i tak trzeba przesłać po zakupach (na Śląsku do umowy dołączony był załącznik jaki trzeba wypełnić - zestawienie wydatków z podziałem na podział środków - u mnie to zrobi księgowa na podstawie faktur), a zestawienie ilościowe to chyba miasto zrobi z tych naszych sprawozdań...

Ale mogę się mylić więc może ktoś ma inne zdanie i tez się wypowie...

urania1

czwartek 08 gru 2016, 14:06

Mam pytanie do Was o wnioski płynące z realizacji programu NPRC. U mnie nasuwa się kilka - po pierwsze opóźnienia formalne (wniosek składany jesienią 2015, rozpatrzony pozytywnie bodajże wiosną, umowa podpisana przez OP w sierpniu (mamy urlop, przynajmniej teoretycznie...)) powodują, że wszystko komasuje się od września (podręczniki!) do listopada (teoretycznie możemy kupować do końca grudnia, ale wiadomo, że księgowość każe zamykać wydatki szybciej) - to praktycznie paraliżuje bibliotekę w jej zwykłych szkolnych działaniach (gazetki, konkursy itp.) - a może się mylę i tylko ja nie robię nic innego jak planuję zakupy, sonduję rynek w poszukiwaniu najtańszych pozycji z listy, kupuję, wpisuję, opracowuję itp., kosztem innych działań, a nawet własnej rodziny, bo nawet do domu wynoszę np. wypisywanie kart (komputera się nie da :lol: ). Po drugie - nasza szkoła, pewnie jak wiele innych, dostała 12000 zł dotacji. Tak duża kwota (plus 3000 wkładu własnego) powinna być rozłożona w czasie - na 2-3 lata. Wtedy mamy spokojne zakupy, systematyczne, najlepiej wykorzystane. Czy dochodzicie jeszcze do innych wniosków?
Ponadto - macie jakiś szybki sposób na obliczenie ilu uczniów korzysta z zakupionych nowości (mi się udało akurat na bieżąco - w miarę - udostępniać nowe książki, choć kosztem ciągłej pracy, też po godzinach pracy biblioteki; mam jednak np. audiobooki, które udostępnię dopiero po dokładniejszym opracowaniu chyba dopiero po świętach)?

halinah

czwartek 08 gru 2016, 14:37

W pełni zgadzam się z Uranią1 - przy jednoosobowym zatrudnieniu w bibliotece nie ma fizycznie możliwości przeprowadzenia wszystkich wymaganych na ROK SZKOLNY zadań w czasie niespełna 4 miesięcy (u mnie trzech, bo jeszcze dodatkowo nie było mnie w październiku - ze względów zdrowotnych). Pierwsze zakupy sfinalizowałam 6 września i do dziś jeszcze kupuję książki.
Poza tym oczywiście "normalna" praca biblioteki - zadania, z których nikt mnie nie zwolni (wyprosiłam przeniesienie skontrum, żeby nie robić go w grudniu). Jestem zmęczona tym wszystkim i po raz pierwszy myślę o emeryturze bez określnika "może kiedyś" tylko "oby już" :(

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”