simi
Posty: 9
Rejestracja: piątek 19 sie 2011, 20:00

Zmiana w zatrudnieniu

poniedziałek 12 gru 2016, 12:25

Dzień dobry
Właśnie dowiedziałam się, że od stycznia zostanie mi zabranych 5 godzin biblioteki na rzecz 5 lekcji j. polskiego. Wynika to z faktu, iż obecna nauczycielka rezygnuje z nauczania w tej klasie. Mam teraz etat łączony- 20 godz. biblioteki oraz 13 dydaktycznych (12+ wychowawstwo). Dyrektor zasłania się tym, iż mój wymiar godzin nie ulegnie zmianie.
Inna nauczycielka również przejmuje za tą panią klasę, ale będzie miała te godziny jako ponadwymiarowe, bo już ma 23 dydaktyczne.
Bardzo proszę o pomoc, czy można tak postąpić.

halinah
Posty: 940
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Zmiana w zatrudnieniu

poniedziałek 12 gru 2016, 12:46

To będzie dalej etat łączony - 15 godz. biblioteki i 18 godz. dydaktycznych (razem 1,5 etatu)

simi
Posty: 9
Rejestracja: piątek 19 sie 2011, 20:00

Re: Zmiana w zatrudnieniu

poniedziałek 12 gru 2016, 17:03

Dziękuję za odpowiedź. Wiem, że nadal łączony, ale czy można tak w trakcie roku szkoln. zmieniać liczbę godzin etatu biblioteki? Czy można nierówno traktować ludzi?

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

Re: Zmiana w zatrudnieniu

poniedziałek 12 gru 2016, 17:28

simi pisze:Dziękuję za odpowiedź. Wiem, że nadal łączony, ale czy można tak w trakcie roku szkoln. zmieniać liczbę godzin etatu biblioteki? Czy można nierówno traktować ludzi?
Nie masz już etatu biblioteki skoro jest pensum łączone, ale... w zależności od tego jakie będzie nowe pensum wyliczone po propozycji dyrektora to może być wyjście. Jeśli to pensum się nie zmieni to dyrektor może taką zmianę zrobić samoczynnie. ale jeśli pensum ulegnie zmianie to wymagana tu jest zgoda nauczyciela, bo to nic innego jak przeniesienie na inne stanowisko (zgodnie z wyliczonym pensum) na podstawie art. 18 KN. A przepis ten wyraźnie mówi, że można tego dokonać ale wyłącznie za zgodą nauczyciela.

elkat1
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek 17 lut 2014, 16:44

Re: Zmiana w zatrudnieniu

czwartek 22 gru 2016, 22:12

Tu chyba jednak nie chodzi tylko o pensum, ale o zmianę arkusza organizacyjnego w ciągu roku szkolnego - zmniejszenie godziny pracy biblioteki. Na twoim miejscu dowiedziałabym się, czy to jest legalne - np. w związkach zawodowych - oni są najbardziej w takich przepisach zorientowani.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości