Ania7

Re: Kontrole w bibliotekach

wtorek 24 sty 2017, 23:38

Witam :) , dawno nie pisałam na tym forum, ale mam pytanie. Czeka mnie też kontrola - czy możecie napisać jak dokładnie to przebiega, jak interpretowane są zapisy w arkuszu kontroli, czyli "co autor miał na myśli"? Szczególnie interesuje mnie punkt 9 o technologii informacyjnej - nie mam komputerów :(
Pozdrawiam serdecznie :D

Maria
Kontakt: Strona WWW

środa 25 sty 2017, 16:46

Koleżanki ze szkoły w sąsiedztwie wcale nie wiedziały o kontroli, przyszedł wizytator z KO i poinformował dyr, że kontroluje biblioteki... Pytał o działanie promujące indywidualne zainteresowania uczniów i promujące czytelnictwo i sprawdzał papiery.

KaWa

środa 25 sty 2017, 20:45

Kontrole kuratoryjne przeprowadzane zgodnie z arkuszami są zapowiadane na co najmniej 7 dni przed. Być może był to inny rodzaj kontroli związany np. z NPRCZ?

Maria

środa 25 sty 2017, 20:54

Z pewnością kontrola kuratoryjna, nawet pytanie z arkusza się zgadza. Dziewczyny nie dostały kasy z NPRCZ.

halinah

czwartek 26 sty 2017, 08:29

Podobno zmieniły się przepisy i Kuratorium o wizytacji (kontroli czy jak tam zwać) zawiadamiać nie musi.

KaWa

czwartek 26 sty 2017, 08:53

Nigdzie jeszcze nie natknęłam się na informację o zmianach przepisów w tej kwestii, ale skoro tak, to trzeba być czujnym. Jak to mówią :"nie znasz człowieku ani dnia, ani godziny". Pozdrawiam serdecznie.

halinah

czwartek 26 sty 2017, 09:31

Przepraszam, dałam się "wpuścić w kanał" i uwierzyłam na słowo komuś, kogo uważałam za autorytet. W rozporządzeniu o nadzorze pedagogicznym jest:
"5. Organ sprawujący nadzór pedagogiczny zawiadamia dyrektora szkoły lub placówki oraz organ prowadzący szkołę lub placówkę o zamiarze przeprowadzenia:
1) planowej ewaluacji zewnętrznej i jej zakresie — w terminie 30 dni przed planowanym rozpoczęciem ewaluacji;
2) planowej kontroli i jej tematyce — w terminie 7 dni przed planowanym rozpoczęciem kontroli."

maya

czwartek 26 sty 2017, 12:53

Witam,
wczoraj miałam zaszczyt gościć w bibliotece panią z kuratorium w ramach kontroli bibliotek. Pani obejrzała bibliotekę (czytelnię, magazyn, wypożyczalnię), zadała kilka pytań o kwestie czysto biblioteczne (księgozbiór, przekazywanie informacji, promocję, zbiory, współpracę...), pozostała część kontroli odbyła się w gabinecie dyrektora. Przeglądała dokumenty i rozmawiała z dyrekcją.
Nie otrzymaliśmy zaleceń.
Do miłego :)

Sońka

poniedziałek 30 sty 2017, 10:16

Jestem po ministerialnej kontroli biblioteki w wykonaniu Pani z Kuratorium. Tak jak p. Wasilewski przypuszczał - Kontrolująca bibliotekę biblioteki nie widziała. Wszystko oparło się o dokumentację i polegało na stawianiu ptaszków na arkuszu kontrolnym.
Biblioteka jest? - Jest!
I wszyscy są zadowoleni, oprócz dziwnej bibliotekarki, która chciałaby, żeby było naprawdę dobrze...

Maria

poniedziałek 30 sty 2017, 23:52

A ja mam pytanie jak interpretować właściwie słowo "szczegółowe" dotyczy ramowych statutów i arkusza kontroli, bo co wizytator to inna interpretacja. Jeden nie wchodzi do biblioteki tylko sprawdza papiery i mówi, że za mało szczegółowo, inny odwrotnie. Czy statut ma się w 3/4 składać z zadań biblioteki i bibliotekarza?

kamill

wtorek 31 sty 2017, 09:24

Witam drogie koleżanki i kolegów :D
Kontrolę miałam w ubiegłym tygodniu, było bardzo miło i sympatycznie.
Pani z kuratorium przyszła, popatrzyła na ściany które od 12 lat były niemalowane, zapytała czy dzieci dużo czytają oraz w jaki sposób współpracuję z rodzicami i nauczycielami. Zabrała dziennik /do którego nic nie wpisała/ i na tym było koniec mojej kontroli. Wiem że sprawdzała jeszcze statut i szczegółowy regulamin biblioteki, który jest dołączony do statutu w formie załącznika.

Tunia

wtorek 31 sty 2017, 11:47

U nas kontrola była w piątek- niestety,nikt nie zajrzał do biblioteki :( ,a znajduje się tuż obok gabinetu dyrektora i to chyba też za daleko było dla pana z kuratorium :( Kontrola biblioteki bez wejścia do biblioteki i zamiany choćby jednego zdania z pracownikiem lub przy okazji z uczniami?....Równie dobrze wizytator mógłby przejrzeć strony internetowe szkół lub bibliotek- są tam statuty, regulaminy bibliotek i dużo więcej innych informacji o działaniach bibliotek - kuratorium zaoszczędziłoby na delegacjach :)
Tunia

fiolka24

wtorek 31 sty 2017, 21:43

Bardzo proszę o dokładną odpowiedź, co u dyrekcji dokładnie sprawdzili, skoro do biblioteki nie wstąpili, tzn., że do dziennika nie zaglądali? :mrgreen: ? Pozdrawiam

Aqa

środa 01 lut 2017, 10:15

Dokładnie- to tylko dyrektor, jak raczy się z tobą podzielić informacjami. Mój nie raczył.

Arjoda

środa 01 lut 2017, 11:17

Witam, czy któraś z Was mogłaby się pochwalić wzorcowym regulaminem biblioteki? Takim, który przeszedł już kontrolę z KO. Z góry dziękuję

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”