Iskra

Re: Kontrole w bibliotekach

wtorek 18 kwie 2017, 19:45

A ja mam kontrolę w piątek, w czasie egzaminu gimnazjalnego, w czasie którego jestem oddelegowana do sąsiedniej szkoły :) Papiery przygotowane, jutro tylko "pokoloruję" dziennik biblioteki !!!

Stokrotka07

środa 19 kwie 2017, 09:18

Witam. Czy te kontrole będą trwały do końca roku, czy do końca kwietnia?

Nika1

środa 19 kwie 2017, 09:50

Do końca kwietnia

alin

czwartek 20 kwie 2017, 12:17

No ja już też po kontroli.
Wszystko ok. Nie było żadnych zaleceń.
Pani była w bibliotece, to ze mną rozmawiała głównie. Wszystko jej się podobało. :)
Wizyta u mnie trwała jakieś 15 minut a w sumie nie wiecej niż godzinę
pozdrawiam

komar

piątek 21 kwie 2017, 12:48

U nas w bibliotece była kontrola z Kuratorium w marcu. Pracuję w szkole, która dwie szkoły technikalne, dwie zawodówki i liceum. Kontrola dotyczyła jednej z zawodówek. Pani z kuratorium, super babka, miła uśmiechnięta. Najpierw sprawdziła dokumentację u Pani dyrektor - nasze kwalifikacje a potem obie Panie przyszły do biblioteki. Wizytatorka zapytała nas jak wygląda praca biblioteki jeżeli chodzi o zawodówki. Pytała o współpracę z innymi bibliotekami i na czym ona polega. Zapytała o plan pracy biblioteki, obejrzała naszą bibliotekę. Wzięła nasze dzienniki do sprawdzenia i dokumentację - regulamin, plan pracy. Po spotkaniu przyszła do nas p. dyrektor i powiedziała, że wizytator była zachwycona naszą biblioteką. Udało nam się :D

bogna3

sobota 22 kwie 2017, 10:26

Ważna rola biblioteki, kontrole mające poprawić to co źle działa (bo chyba po to są), a tu takie kwiatki:

Pytania zadawane Zachodniopomorskiemu KO przez dyrektorów szkół odnośnie sporządzania arkuszy organizacyjnych
11. Co zrobić w przypadku braku biblioteki w szkolnej?

Odpowiedź jakby kopiuj wklej od znanego nam stanowiska MEN, ale prostej odpowiedzi brak.

,,Stanowisko w sprawie bibliotek szkolnych jest jednoznaczne. W obecnym roku szkolnym 2016/2017 upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży jest jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa. Biblioteki szkolne są niezwykle istotnym elementem życia szkoły. Ich rola w promowaniu postaw czytelniczych wśród uczniów jest nieoceniona. W nowym prawie oświatowym wzmocniono rolę i znaczenie biblioteki szkolnej..." itd. http://www.kuratorium.szczecin.pl/attac ... orami.docx

A tu jeszcze jeden smaczek http://praca.kuratorium.szczecin.pl/pra ... -zoltnicy/

Iskra

poniedziałek 24 kwie 2017, 13:02

Jestem po kontroli, miałam w piątek, choć uczestniczyłam w egzaminie gimnazjalnym (ale przecież to nie biblioteka jest kontrolowana, tylko papier), w zasadzie wszystko było dobrze, ale pani kontrolująca doczepiła się do dokumentów dotyczących moich kwalifikacji, uznała że ukończenie kierunku "Pedagogika w zakresie bibliotekarstwa szkolnego" nie jest jednoznaczne z tym, że posiadam specjalność pedagogiczną, na słowa vice-dyrektorki, że jestem po mianowaniu, usłyszała, że mogli się pomylić :roll:
Zatem muszę pędzić na uczelnię po dokument, w którym stwierdzone zostaje, że posiadam kwalifikacje pedagogiczne!!!
Kontrola trwała od 9.00 do 13.30!

jeanette70

poniedziałek 22 maja 2017, 23:09

Kontrole do końca kwietnia... a ja mam 24 maja...
Czytam Was i czytam, i staram się korzystać z Waszych cennych rad... i nadal nie wiem czego oczekiwać :/
Biblioteka publiczno- szkolna, działająca na zasadach biblioteki publicznej, mieszcząca się w szkole. Nikt nie określił jakich dokumentów będą ode mnie oczekiwać, więc nie wiem, czy mam dać dyrekcji tylko regulamin (stworzony przeze mnie) i plan pracy, czy coś jeszcze, czy może "doprodukować" jakieś papierki? Sen mi to z oczu spędza. Według tego arkusza, to liczy się tylko to co w statucie... ech... głupia jestem już :( Pomocy!

Rokfor

wtorek 23 maja 2017, 11:07

Jeanette - powiem Ci jak wyglądało to u mojej koleżanki, która pracuje w bibliotece publicznej pełniącej funkcje szkolnej. Pani wizytator zapytała się jej dyrekcji czy jest biblioteka szkolna. Gdy usłyszała odpowiedź, że jest biblioteka publiczno - szkolna, zakończyła kontrolę. Później dyrektor szkoły dostał w zalecenie założenia biblioteki szkolnej, z odpowiednim wyposażaniem, miejscem na czytelnię, z komputerami, bibliotekarzem szkolnym na etacie. Termin realizacji do 30.09.2017 roku.

jeanette70

środa 24 maja 2017, 11:02

Rokfor dzięki :), okazało się, że u nas podobnie- biblioteka jest publiczna, dyrektor nie jest pracodawcą bibliotekarza, więc nie ma czego kontrolować. Zalecenie, musi być przynajmniej dwie godziny biblioteki szkolnej w arkuszu... znaczy to, że od września będę bibliotekarzem szkolnym również. Koniec kontroli :D

Rokfor

czwartek 25 maja 2017, 12:30

Jeanette - to pewnie będzie tak jak u mnie. Jedno pomieszczenie do tego 2/30 etatu szkolnego, 40 godzin jako publiczny. W ramach etatu bibliotekarza szkolnego mam podręczniki, lekcje i imprezy bibliot., a teraz jeszcze realizację NPRCz.

anetta

piątek 23 cze 2017, 17:06

Mam kontrolę w bibliotece 5 lipca.
W gimnazjum, którego od września nie będzie.

Kalina

piątek 23 cze 2017, 20:54

Nie wierzę, to paranoja :shock:
Trzymaj się anetta !

marlena23

sobota 24 cze 2017, 20:09

To żart jakiś, tak?

czerda

poniedziałek 26 cze 2017, 22:17

anetta pisze:Mam kontrolę w bibliotece 5 lipca.
W gimnazjum, którego od września nie będzie.
Również mam kontrolę 5 lipca. Nie wiem, co o tym myśleć, dyrekcja ściąga mnie z urlopu :( :twisted:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”