EMT

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

środa 29 mar 2017, 15:25

Oj, KaWa, w tych wstępnych przymiarkach to Ty masz etat, a ile to będzie godzin i za jaką pensję - to ustali już pewnie pani ministra, niestety.

Anna

środa 29 mar 2017, 17:11

A ja obawiam się, że ustali samorząd po tym jak się zorientuje, że nie stać go na specjalistów.

EMT

środa 29 mar 2017, 17:35

Anno, napisałaś prawie to samo co ja :) , bo jak samorząd zobaczy, co wymyśliła ministra...

KaWa

środa 29 mar 2017, 18:08

Podczytując forum zauważyłam, że są wśród nas osoby, które wszystko widzą w czarnych kolorach, Czy naprawdę nie ma już wśród nas bibliotekarzy, tych, którzy myślą pozytywnie? Wiem, że znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Wiem, że funduje nam to obecna pani minister. I wcale nie jestem pewna na 100 %, że będą miała etat. Czasami jednak mam wrażenie, że komuś bardzo zależy na ogólnej histerii. Ludzie, przecież tak nie da się normalnie pracować. Skoro już jest pewne, że nie będzie dla nas pieniędzy na etaty w bibliotekach, to wypada do czerwca nic już nie robić, bo po co?

EMT

środa 29 mar 2017, 19:01

KaWa pisze:Podczytując forum zauważyłam, że są wśród nas osoby, które wszystko widzą w czarnych kolorach, Czy naprawdę nie ma już wśród nas bibliotekarzy, tych, którzy myślą pozytywnie? Wiem, że znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Wiem, że funduje nam to obecna pani minister. I wcale nie jestem pewna na 100 %, że będą miała etat. Czasami jednak mam wrażenie, że komuś bardzo zależy na ogólnej histerii. Ludzie, przecież tak nie da się normalnie pracować. Skoro już jest pewne, że nie będzie dla nas pieniędzy na etaty w bibliotekach, to wypada do czerwca nic już nie robić, bo po co?
A kto tu mówi o nicnierobieniu? Od lat zasuwam jak mały osiołek i mam zamiar nadal tak funkcjonować (oprócz najbliższego piątku). A po co? A po to, że jestem pedagogiem i żadne reformy tego nie zmienią. Ale trudno być optymistą, jeżeli widzi się zwolnienia w swojej szkole (których podobno nie ma) i perspektywę pracy o n- godzin więcej za te same pieniądze. To nie histeria, to realizm.

Aqa

środa 29 mar 2017, 19:32

Ja się bardzo staram widzieć jakieś pozytywne strony by nie zmarnować sobie życia /reszty/. Bardzo chciałabym pracować /i żyć wreszcie!/ we względnej normalności bez REWOLUCJI kolejnych polityków rozmaitej maści. Niestety, nikt z nas nie ma normalności. Ani bezpieczeństwa bytu finansowo, ani spokoju, że służba zdrowia zareaguje z pomocą na czas, ani w pracy- za grosz poszanowania, zrozumienia. Do tego wieczne rewolucje polityczne, naszym kosztem.
Głupotą byłoby nie wczytywać się w to, co władza planuje, bo można się obudzić jako klient MOPSu, niewiele nam brakuje, przy tym poziomie płac.

Głupotą wykazują się nauczyciele w zbyt dużej mierze, wierząc władzy lub nie zagłębiając się w to, co czytają. Ostatnia akcja- 90 % w szkole opowiadało się za strajkiem, JAK LEKARZE chcieli walczyć o GODNOŚĆ, rozumiejąc wreszcie, ze żyją wykształceni- na minimalnym poziomie z wizją emerytur głodowych... Jak trzeba było podpisać kto ostatecznie strajkuje... zostało 5 osób z 65. Gratuluję. Niech inni poczytają, powalczą.

Anna

środa 29 mar 2017, 20:42

Cóż, u mnie nikt teraz nie jest za strajkiem. Nawet nasza szefowa ZNP. I też wcześniej było ok 45%. I wcale nie ma się czemu dziwić. Po pierwsze to parodia a nie strajk. Kto się takim pozorowanym strajkiem przejmie. Rodzic wstawia dzieciaka do szkoły i zabiera. A to, ze lekcji nie było to nie jego zmartwienie. MEN też ma taki strajk głęboko w ...Po drugie ludzie się otrząsnęli i zaczęli myśleć. Jeśli dzieci będą w szkole to trzeba się nimi zając. Kto ma to zrobić? Będziesz pić kawkę i udawać, że dzieci nie widzisz? A może jeden niestrajkujący przypilnuje 500 dzieci jak inni będą strajkować? Może pani woźna to zrobi (z jakiej racji)?Już pamiętam taki strajk. Niby strajkowałyśmy a tak naprawdę ciągle dzieciaki przed telewizorem bo trzeba się było nimi zająć. Po trzecie ludzie się boją. Niby lista strajkujących idzie do płac a tak naprawdę zaczęli się zastanawiać gdzie jeszcze. Przesada? Być może.

Pola z Opola

środa 29 mar 2017, 23:06

KaWa pisze:Podczytując forum zauważyłam, że są wśród nas osoby, które wszystko widzą w czarnych kolorach, Czy naprawdę nie ma już wśród nas bibliotekarzy, tych, którzy myślą pozytywnie? Wiem, że znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Wiem, że funduje nam to obecna pani minister. I wcale nie jestem pewna na 100 %, że będą miała etat. Czasami jednak mam wrażenie, że komuś bardzo zależy na ogólnej histerii. Ludzie, przecież tak nie da się normalnie pracować. Skoro już jest pewne, że nie będzie dla nas pieniędzy na etaty w bibliotekach, to wypada do czerwca nic już nie robić, bo po co?
KaWa trudno myśleć pozytywnie, gdy fakty nie są pozytywne. Uważam, że władza (każda) każdemu środowisku, które się nie upomina o swoje prawa, da w tzw. d..ę. Bez skrupułów. To, co napisałaś, uważam za postawę fatalną. Przeczytaj siebie jeszcze raz: MEN chce nam zrobić ku-ku, ale my siedźmy cicho i myślmy pozytywnie, bo może jakoś to będzie, niektórym się uda zachować pracę. Tak nie można. Strach przed uczestnictwem w wyrażaniu poglądów, w strajku jest przejawem skundlenia środowiska nauczycieli. Przepraszam za takie słowa, ale jestem zbulwersowana. Nauczycieli jest w Polsce 600 tys. Żadna władza nie mogłaby krzywdzić takiej grupy osób, gdyby nie takie oportunistyczne i bojaźliwe postawy. Dzięki takim postawom jest jak jest.
No i uwaga - nikt tu nie mówił o tym, żeby nic nie robić. Przeciwnie.

Pola z Opola

środa 29 mar 2017, 23:08

Anna pisze:Cóż, u mnie nikt teraz nie jest za strajkiem. Nawet nasza szefowa ZNP. I też wcześniej było ok 45%. I wcale nie ma się czemu dziwić. Po pierwsze to parodia a nie strajk. Kto się takim pozorowanym strajkiem przejmie. Rodzic wstawia dzieciaka do szkoły i zabiera. A to, ze lekcji nie było to nie jego zmartwienie. MEN też ma taki strajk głęboko w ...Po drugie ludzie się otrząsnęli i zaczęli myśleć. Jeśli dzieci będą w szkole to trzeba się nimi zając. Kto ma to zrobić? Będziesz pić kawkę i udawać, że dzieci nie widzisz? A może jeden niestrajkujący przypilnuje 500 dzieci jak inni będą strajkować? Może pani woźna to zrobi (z jakiej racji)?Już pamiętam taki strajk. Niby strajkowałyśmy a tak naprawdę ciągle dzieciaki przed telewizorem bo trzeba się było nimi zająć. Po trzecie ludzie się boją. Niby lista strajkujących idzie do płac a tak naprawdę zaczęli się zastanawiać gdzie jeszcze. Przesada? Być może.
Jasne, strach ma wielkie oczy

KaWa

czwartek 30 mar 2017, 07:54

Proszę mnie pochopnie nie oceniać. Już dawno napisałam do ministerstwa zapytanie o sytuację nauczycieli bibliotekarzy, włączam się we wszystkie akcje, które inicjuje m.in. Biblioteka w Szkole. Już kilka tygodni temu zasygnalizowałam dyrekcji, że może być problem z bibliotekami szkolnymi. Non stop rozmawiam i uświadamiam ludzi z grona (tych realnie myślących) o zmianach jakie szykuje nam p. minister. Ci niezainteresowani czymkolwiek już na mnie dziwnie patrzą, jakby pytali: "ale o co ci chodzi?". Na bieżąco śledzę wszelkie doniesienia prasowe na nasz temat.Wszystko drukuję i podrzucam dyrekcji. Nie siedzę bezradnie. Cały czas "atakuję" dyrekcję, czy coś już "w trawie piszczy". Dyrekcja jeździ co jakiś czas na spotkania, ale jak na razie dyrektorzy nic nie wiedzą. Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnego dnia.

wpjoker
Kontakt: Strona WWW

czwartek 30 mar 2017, 08:19

Pola z Opola pisze: Uważam, że władza (każda) każdemu środowisku, które się nie upomina o swoje prawa, da w tzw. d..ę. Bez skrupułów.
Racja, u nas chcieli zlikwidować oddziały szpitalne (ortopedia i ginekologia - wyłączenie z systemu) po ostrych protestach samorządowych nagle zmieniło się nastawienie i pojawiła się informacja że ludzie źle zrozumieli. Że nie miało być wyłączenia z systemu płatności. Gdyby nie pojawiły się ostre protesty na pewno inaczej by to się skończyło. Szkoda że nie potrafią przyznać się do błędów tylko wciskają że to mieszkańcy źle rozumują.
Lepiej szybciej niż za późno, lepiej więcej niż za mało.

Anna

czwartek 30 mar 2017, 09:25

Pola łatwo oceniać. Być może ty chętnie podłożysz głowę pod topór w imię strajkowania dla dobra ogółu. Ale ludzie maja dzieci, rachunki i widzą co się dzieje. Mają prawo się bać. Jeśli mamy przyjąć nauczycieli z likwidowanego gimnazjum, jeśli spada nam ilość klas młodszych to ktoś straci pracę. Być może ten niepokorny. A u mnie od początku nie było za strajkiem 100%. Chcę wierzyć, że ten strach jest nieuzasadniony ale kto wie.
Ale najbardziej ludzi zniechęciło stanowisko ministry - że strajk ją nie dotyczy tylko dyrektorów i że i tak musimy zająć się dziećmi. Taki strajk to bzdura i nikt dla dobrego samopoczucia pana Broniarza nie będzie się narażał. Gdyby faktycznie miał być strajk skuteczny to zamykamy na głucho szkoły.

aLeena

czwartek 30 mar 2017, 11:58

Hej, widzieliście list od ministerstwa? Dzisiaj podesłał mi to dyrektor.
Załączniki
list MEN do nauczycieli bibliotek szkolnych.pdf
(126.9 KiB) Pobrany 212 razy

iwona60

czwartek 30 mar 2017, 12:11

Też dostałam. Nic nowego nie zawiera. W dalszym ciągu nie czuję się bezpiecznie. "W ramach środków naliczonych tymi komponentami MOŻLIWE będzie finansowanie innych zadań oświatowych, w tym również wynagrodzeń nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów, psychologów, itp. ale i też wynagrodzeń pracowników niepedagogicznych". Czyli będziemy się szarpać o pensje z pedagogiem, sekretarką, księgową, sprzątaczką?

Aqa

czwartek 30 mar 2017, 12:59

Jak już wielu z nas zauważyło, ten list nie jest niczym innym jak słowami bez pokrycia, niczego nie wyjaśnia i nie definiuje, a już arogancja jest podkreślanie roli biblioteki szkolnej- od lat domagamy się standardów pracy, zero zainteresowania władz MEN, dyrektorów i OP.
KaWa, nie sądzę, że ktoś osądza twoje zdanie, czy opinię,po prostu odnosi się do niej tak czy inaczej. Ja również jak wielu, widzę głupotę związków WSZYSTKICH, które dziś działają na swoja korzyść, NIE umieją się dogadać dla dobra nauczycieli i administracji, wręcz przeciwnie, działają PRZECIWKO sobie- a to już wyłącznie bicie piany własnych interesów.
Dlatego przegrywamy od lat. Wykształceni ludzie, opłacani niżej niż wielu pracowników fizycznych- z całym dla nich szacunkiem.
Wszystko stoi na głowie: człowiek wykształcony w normalnym państwie MUSI zarabiać więcej, są wobec niego wyższe wymagania. Ale strajk ten jest rozmyty, za późno, źle sformułowane cele- reforma jest w trakcie wdrażania. Związki WSZYSTKIE powinny jasno postawić sprawę: uwłaczające godności są płace, podwyżki skandaliczne, wymagania astronomiczne i nagonka mediów na nauczycieli absolutnie naganna. MEN powinien zabrać głos w obronie n-li, skoro wiele od nich wymaga, a jest odwrotnie. MEN oczekuje wyłącznie pracy, siedzenia pod miotłą za płace na poziomie żenującym, bliskim minimalnej krajowej. Emerytura nauczyciela bibliotekarza, jak ja, po ... jak dopracuję, liczonych przez ZUS hipotetycznie 40 latach pracy to brutto 1300 zł. KPINA z nas. Osoba bliska innej osobie z rządu, smarkata i bez wykształcenia, ma 4 tys DODATKU do pensji. Mamy wiele powodów do wkurzenia się. Ale nie jesteśmy zdeterminowani jak pielęgniarki, lekarze, górnicy. Oni też maja rodziny na utrzymaniu. Takie fakty.

Mimo wszystko,mimo świadomości, że to dziwny strajk, byłam na liście do chwili, gdy zostały na niej 4 osoby, w tym momencie stwierdziłam, że to nieporozumienie.

Jeszcze słowo w kwestii dorabiania sobie wrzodów żołądka w tej pracy... /młodzi nadal będą wyjeżdżać za granicę,jak moje dzieci, bo wizja życia tu jest denna/, sytuacja sprzed 2 dni...
dyrektor do mnie- zsyłając mi klasę: w przepisach nie ma żadnej klauzuli o max ilości zajęć z uczniami, ma pani obowiązek krzewienia... to i tamto... Spytałam, czy pani chciałaby być na moim miejscu, z gołym etatem i takim traktowaniem mnie, nie płacąc za zastępstwa? Odpowiedź władcy świata: JA jestem dyrektorem, nie bibliotekarką. Owszem, moja praca jest dla niej widoczna, ale na tym koniec, chyba jestem dla niej gorszym sortem, któremu się w głowie przewraca i chce być traktowana jak dydaktyk.
Dyrektorzy XIX wieczni z wymaganiami lojalności XXI wieku, z arogancją, mniemaniem o sobie boskim.
Może uda mi się ileś lat dopracować do żebraczej emerytury i zamknąć za sobą drzwi.
Nam potrzebny dobry związek, który umie w mediach pokazać precyzyjnie istotę problemów, odczarować "14tki", ferie, wakacje, korepetycje i podobne aroganckie zagrania. Takiego nie ma.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”