witka55

książki nagrodowe dla uczniów kl. 5-6

piątek 24 mar 2017, 18:11

Możecie podać kilka tytułów książek, z których będą zadowoleni uczniowie starszych klas SP. Z młodszymi uczniami nie mam problemu. Myślałam o "Małym księciu", ale może macie jakiś pewniak, "hit" w rozsądnej cenie (15-20zł)

KaWa

Re: książki nagrodowe dla uczniów kl. 5-6

piątek 24 mar 2017, 19:21

Na nagrody w mojej szkole kupujemy głównie pozycje z działu lit. popularnonaukowej: o słynnych sportowcach, wynalazcach, cuda przyrody, cuda techniki, bogato ilustrowane poradniki dla rysowników, atlasy zwierząt, roślin, książki o motoryzacji, historia filmu, kina itp.

witka55

piątek 24 mar 2017, 19:31

Do tej pory też kupowałam encyklopedie, ale zdarzyło mi się już kilka razy, że w ciągu roku szkolnego dzieci przynosiły jako dary do biblioteki te encyklopedie, które dostały na zakończenie roku szkolnego...
Chciałabym kupić coś takiego, co im przypadnie bardziej do gustu.

migaweczka
Kontakt: Strona WWW

sobota 25 mar 2017, 20:21

Trudno wybrać coś dla uczniów na nagrody, ponieważ mają często różny gust... A może zrobić ankietę wśród uczniów? Taką anonimową, z listą gatunków: literatura młodzieżowa, fantastyka, fantasy, literatura popularnonaukowa itp. Ewentualnie dodać tytuły książek młodzieżowych "na topie" do zaznaczenia plus opcja "inne, wpisz jakie". Jeśli powiesz uczniom, że zależy Ci na tym, by dostawali na zakończenie roku szkolnego ciekawe książki, powinni potraktować to poważnie :-)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”