Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
Kaja

Jak zorganizować święto prasy i książki w szkole specjalnej?

czwartek 11 mar 2010, 13:56

Czy moglibyście podsunąć mi jakiś pomysł na zorganizowanie święta książki i prasy w szkole specjalnej? Nie musi to być akademia, ale ma to być impreza. Pracuję w bibliotece tej szkoły pierwszy rok i czeka mnie współorganizowanie tego święta. Będę wdzięczna za Wasze pomysły.

Gość

poniedziałek 15 mar 2010, 12:09

Witaj,
może zorganizuj interaktywny pokaz powerpoint o tym, z czego składa się książka (najważniejsze elementy), gdzie będziesz zadawała dzieciom różne pytania i klikała na to, co oni odpowiedzą, np. na slajdzie z książką umieść nazwy typu: "tekst", "okładka", "grzbiet", numer strony", "spis treści" itp. i podlinkuj je tak, żeby po kliknięciu znalazło się w odpowiednim miejscu przy książce ?
Możesz też zrobić zajęcia plastyczne - "Mój ulubiony bohater literacki" albo "Zrób zakładkę do książki" i po zajęciach przygotować wystawę prac :-)

migaweczka
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak zorganizować święto prasy i książki w szkole specjal

niedziela 02 kwie 2017, 19:03

Kaja pisze:Czy moglibyście podsunąć mi jakiś pomysł na zorganizowanie święta książki i prasy w szkole specjalnej? Nie musi to być akademia, ale ma to być impreza. Pracuję w bibliotece tej szkoły pierwszy rok i czeka mnie współorganizowanie tego święta. Będę wdzięczna za Wasze pomysły.
Może wykorzystasz do zrobienia prezentacji z zagadkami platformę LearningApps? Tam są gotowce, które można edytować i przystosować do swoich potrzeb lub wybierasz sobie całkiem pustą opcję i tworzysz od nowa. Można się naprawdę świetnie bawić z uczniami :-) Zadania mogą być słowne lub obrazkowe, np. krzyżówki, milionerzy, dopasowywanie elementów itp.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”