mariett678

świadectwo lub odpis ukończenia

sobota 15 kwie 2017, 08:16

Witam, w około 2000 roku ukończyłam studium bibliotekarskie w Jarocinie. POKB.Zaginęły mi dokumenty, czy wie ktoś w jaki sposób mogę uzyskać odpis ukończenia lub cos podobnego? Do kogo i gdzie napisać?

bogna3

Re: świadectwo lub odpis ukończenia

sobota 15 kwie 2017, 13:05

Rozumiem, że nie ma już tej uczelni. Wobec tego podanie - prośbę o wydanie duplikatu zdobytych kwalifikacji należy wysłać do właściwego Kuratorium oświaty. Wedle prawa dokumentację dot. procesu nauczania (księgi absolwentów, arkusze ocen itp.) zlikwidowana szkoła przekazuje do archiwum swojego kuratorium. Proszę sprawdzić tylko czy to Poznań czy np. delegatura była gdzieś indziej/bliżej. Proponuję wcześniej wykonać tam telefon. Powodzenia.

tobabsko

niedziela 16 kwie 2017, 10:05

Szukałam kiedyś dyplomu koleżanki przebywającej za granicą. Był to dyplom z nieistniejącego już studium bibliotekarskiego w Opolu, które działało pod auspicjami ówczesnego ministerstwa kultury, co było dość częstą praktyką w przypadku szkół bibliotekarskich. W tym przypadku nic nie znajdziesz w kuratorium. Dokumentacja była w ministerstwie.

mamatomka0

wtorek 18 kwie 2017, 17:09

Jestem z Jarocina, również kończyłam POKB ale wcześniej (1993 chyba). Popytam i dam znać.

mamatomka0

wtorek 18 kwie 2017, 21:10

Podobno dokumenty POKB przejęło CEBID Centrum Edukacji Bibliotekarskiej i Dokumentacyjnej w Warszawie. Ale też już nie istnieje. Pozostaje Archiwum Państwowe Warszawa. Skontaktuję się z osobą, która podobno też szukała dokumentów z POKB ale nie wiadomo jak się sprawa skończyła. Jak uzyskam odpowiedź dam znać. Pozdrawiam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”