Pestka

Jak rozumieć "nowości wydawnicze" w NPRCz?

czwartek 20 kwie 2017, 14:36

Witam Państwa, moja szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach NPRCz. Przede mną wielkie zakupy i już pierwsze wątpliwości. "Przekopałam" się przez forum i nadal szukam odpowiedzi na pytanie (jeśli gdzieś była, a ja przeoczyłam, proszę mi wybaczyć): Czy ktoś rozstrzygnął jednoznacznie termin "nowości wydawnicze" użyty w zapisach NPRCz? Jak bardzo nowe książki kupowali/kupują Państwo dla swoich bibliotek?
Dziękuję i pozdrawiam, Kinga

Iskra

Re: Jak rozumieć "nowości wydawnicze" w NPRCz?

czwartek 20 kwie 2017, 15:51

Byłam na spotkaniu z panią z Wydziału Oświaty, która jest odpowiedzialna za ten program i mówiła, że mają to być głównie czytadła, mogą być zarówno najnowsze jak i te starsze które dzieci chcą czytać, ale mogą też być lektury. Jak znajdę odpowiedź, bo mocno wydaje mi się że ktoś już poruszał ten temat, to podrzucę.

Pestka

czwartek 20 kwie 2017, 23:12

Bardzo dziękuję i cierpliwie czekam.

Irena64

piątek 21 kwie 2017, 12:17

Wszystkie książki jakie są aktualnie w sprzedaży na rynku wydawniczym oprócz podręczników. Tylko i wyłącznie dla uczniów danej szkoły, w większości propozycje książkowe uczniów i rodziców (oczywiście po weryfikacji - u mnie w szkole podstawowej w propozycjach znalazłam 50 twarzy Greya). Pamiętaj o uwzględnieniu tematyki dot. tolerancji, akceptacji i wartości, terapeutyczne, interaktywne, z dużymi literami dla 6- i 7- letnich dzieci. Będziesz mogła to uwzględnić w sprawozdaniu w rubryce - W jaki sposób zostały uwzg. potrzeby uczniów niepełnosprawnych.

Pestka

piątek 21 kwie 2017, 12:29

Czyli wznowienia lektur XIX i XX-wiecznych też mogą być? Jestem bibliotekarką w szkole ponadgimnazjalnej, więc mam trochę innego odbiorcę, ale oczywiście "50 twarzy Greya" nie zamierzam kupować (choć spodziewam się, że znajdę ten tytuł jako bardzo popularny w propozycjach uczniowskich...).
Dziękuję za podpowiedzi :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”