Poznanianka99

MEN nie przyjmuje wpłat za zagubiony podręcznik?!

piątek 26 maja 2017, 11:12

Wczoraj dostałam informację od rodziców, że wpłaty na konto MEN za zagubione podręczniki klas 2-3 są zwracane im z adnotacją: "zwrot nienależnie wpłaconego kosztu podręcznika-art.22ak ust.3 ustawy o syst. oświaty stanowi dochód organu prowadzącego szkołę"
Faktycznie-nowa ustawa zatwierdzona 6 grudnia 2016r. przewiduje wpłaty na konto szkoły (jak za j. angielski). Myślałam, że zasada ta obowiązywać będzie od 1 września 2017r. Żeby było śmieszniej-rodzice, którzy wpłacali na konto MEN w kwietniu 2017 otrzymali potwierdzenie wpłaty.
Wiecie coś na ten temat? Jaki numer konta podawać rodzicom? Tylko, błagam, nie odsyłajcie mnie z pytaniem do księgowej ;)

Poznanianka99

Re: MEN nie przyjmuje wpłat za zagubiony podręcznik?!

piątek 26 maja 2017, 22:00

Napisałam do MEN-u i dostałam odpowiedź, wklejam, bo może się innym przydać.

Szanowna Pani,

od 15 lutego br. zmieniły się przepisy i zasady zwrotu za zniszczone podręczniki.

Poniżej podaję link do komunikatu zamieszczonego na stronie ministerstwa, gdzie podana jest również podstawa prawna.

https://men.gov.pl/zycie-szkoly/program ... wowej.html

Ponadto, w poniedziałek zostanie do Dyrektorów szkół podstawowych przekazany komunikat w SIO o zmianach przepisów.

Z poważaniem
Justyna Sadlak

Świetnie, że dano znać wcześniej komukolwiek w szkole :evil:

Irena64

poniedziałek 29 maja 2017, 12:55

Po przeczytaniu tego tematu poszłam do dyrekcji z pytaniem Czy wie coś na ten temat. Okazało się, że dzisiaj po godz. 10 przyszło pismo, z którego wynika, że przypominają o zmianie przepisów, ale ja się pytam, w którym miejscu ustawy jest o tym mowa.

Poznanianka99

poniedziałek 29 maja 2017, 14:49

W piśmie, które dyrektorzy otrzymali jest wyraźnie napisane, że dotychczasowe wpłaty na konto MEN będą sukcesywnie zwracane. I znów to my będziemy biegać za rodzicami z żądaniem wpłacenia na konto szkoły. Kto mi uwierzy, że to nie ja jestem niekompetentna i podawałam dobry numer konta??? Rodzice się wściekną, bo czasem koszt operacji jest dla nich większy niż wartość podręcznika. Nie wiem,jak to ugryźć. Już biegać i uprzedzać rodziców? Czekać? Czy ktoś w MEN-ie mógłby się czasem puknąć w głowę zanim podejmie jakieś decyzje? Byle do wakacji...
Aaaa, nowa ustawa wymaga zwrotu za podręczniki do klasy 1. Poprzednia mówiła wyraźnie, że po 3 roku użytkowania konieczność wpłaty nie obowiązuje. Dobrze pamiętam? Czyli czeka nas ściganie rodziców za zwrot za makulaturę...

alin

wtorek 30 maja 2017, 11:10

Moja pani sekretarka kochana dowiedziała się że pieniądze wpłacać mają rodzice na konto dochodowe szkoły.

Poprzednich nie ruszam. Jak dostaną jakieś inf wtedy się bedziemy zastanawiać. A być może przejdą, bo kwietniowe wpłaty podobno przeszły.

pozdrawiam

merypoppins

środa 21 cze 2017, 20:28

Witajcie, a jak się ma sprawa zniszczonych i niezwróconych podręczników do gimnazjum ? Też na konto szkoły trzeba zwracać kasę? Czy np. rodzice mogą po prostu odkupić ten zniszczony podręcznik. Macie może namiary na jakąś ustawę.

Margorzeta

czwartek 22 cze 2017, 15:28

Nie mam ustawy. Moja księgowa podpytywała w urzędzie miasta i powiedzieli, że można odkupić albo przelać kasę, byle był taki zapis w regulaminie. Wolę, jeśli odkupią, bo tak musiałabym jeszcze pilnować wpłat, księgowej, zamówień. A w .... Ale pewnie co OP to inne zwyczaje...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”