Zuzza

Re: Praca w czasie wakacji

piątek 18 sie 2017, 16:45

Od kiedy wracacie na linię frontu? Ja stawiam sie 22.00, we wtorek. Podręczniki czekają na mnie od czerwca

marlena23

piątek 18 sie 2017, 20:13

Ja ruszyłam 16.08. Telefon ze szkoły 7.08 . Grzecznie mnie poinformowano,że podręczniki dojechały.

Maria
Kontakt: Strona WWW

piątek 18 sie 2017, 22:26

Jeszcze dobrze nie zeszłam z frontu, jak już będę wracała :)))

ewagim

poniedziałek 21 sie 2017, 13:46

Zaczynamy pracę z podręcznikami 28 sierpnia.
Cały tydzień + 4 września powinnyśmy zdążyć.
Mam pytanie -jak długo zajmuje Wam wydawanie podręczników uczniom, w jaki sposób to ogarniacie?
W ubiegłym roku dość długo nam to schodziło -dochodziły dzieciaki, u nas jest dużo podziałów na grupy językowe i niektóre podręczniki przyszły później.
Chciałabym w tym roku zakończyć wydawanie podręczników 7 września. Nie wiem co z podręcznikami do 7 klasy -jeszcze nie ma..

laik

wtorek 22 sie 2017, 20:09

A można tak? A jeśli np. kilkoro uczniów wypisałoby się ze szkoły przed 1 września, jak wytłumaczycie się z tego, że wpisałyście do inwentarza 100 sztuk zamiast np. 95? Liczba książek ma się zgadzać z liczbą uczniów na dzień 1 września.

Aqa

środa 23 sie 2017, 09:06

Niestety, trudno bić się z koniem, czyli urzędnikami OP. Skoro można wpisać tyle kompletów ilu uczniów mamy na dzień 1 IX, trzeba wpisać kilka kompletów mniej na każdą klasę. Dla nas to wielki chaos, ale co możemy zrobić? Retorycznie pytam, nie oczekuję odpowiedzi.
- przed 1 IX /w tym roku 4 IX/ wpisujemy mniej niż liczba uczniów w klasach
- 1 IX po południu siedzimy i spisujemy brakujące komplety w każdej klasie, zgodne z liczbą uczniów
- po kilku dniach dopisujemy kolejne komplety, zwykle po 1 na klasę- u mnie tak jest- bo OP pozwala przyjąć 1 kpl więcej niż liczba uczniów, dla potencjalnego nowego ucznia w klasie
= faktury sa poszatkowane dopiskami, a my MUSIMY się w tym połapać, to już nie są setki podręczników, to tysiące.

Wciąż gratuluję poprzedniemu rządowi pomysłu pod publiczkę, darmowych podręczników naszym kosztem. Wygranej nie zapewniły, zostały na trwałe.
/nie jestem "wyznawczynią" ani poprzedniego ani obecnego rządu, popatrzę z uznaniem na każdy, który wreszcie NAPRAWDĘ zechce myśleć też o PRACOWNIKACH / w tym nauczycielach bibl./, rodzicach uczniów i uczniach oprócz myślenia o słupkach poparcia, wypowiedź nie jest polityczna, jest zawodowa/

Amelia

środa 23 sie 2017, 10:53

Dlatego - jak pisze Aqa i myśli wielu nauczycieli bibliotekarzy - nie ma innego wyjścia jak zmienić pracę. Dochodzę do takiego smutnego wniosku po niemal 21 latach pracy. Jesteśmy najgorzej traktowana grupą nauczycieli, mamy coraz więcej pracy, teraz dochodzą podręczniki. Jaki to jest ogrom roboty to nikogo to nie interesuje. Nie mamy stowarzyszeń branżowych na tyle mocnych, żeby nas broniły i chroniły, jesteśmy słabą grupą zawodową. Dycydenci siedzą w klimatyzowanych redakcjach, coś tam deliberują o mizerii pracy bibliotekarzy ale z tego nie wynika nic lub niewiele.
Profesor Gliński pojawia się na konferencji bibliotekarzy we Wrocławiu i okrągłymi słowy mówi coś o posłannictwie bibliotek i bibliotekarzy, ale rzeczywistość skrzeczy. Po czym wraca do ministerstwa i NIC. A bibliotekarz zarabia 1600 zł brutto i w publicznej jest popychadłem. Nie jest ciekawie. Ani w oświacie ani w kulturze jeśli chodzi o status bibliotekarza.

Beata8

środa 23 sie 2017, 12:11

Amelia pisze:nie ma innego wyjścia jak zmienić pracę.
Nie w temacie, ale mam takie same przemyślenia. Tyle, że za późno, mam kilka lat do emerytury. Z zakresem obowiązków idzie wytrzymać, ale zarabiamy koszmarnie mało i nie mamy nadgodzin. Teraz osoba po ekonomicznych przebiera w ofertach, nie będę się rozpisywać, ale my na tym tle, z podyplomówkami, jesteśmy na szarym finansowym końcu. Żeby jeszcze dopisać, to księgowa może pracować na emeryturze. Tyle. I teraz do tych ze znajomością języka, nie warto, ze względów finansowych, pracować w bibliotece szkolnej.

betka25

sobota 26 sie 2017, 13:38

Razem z koleżanką jesteśmy w pracy od 23 sierpnia, część podręczników już przyszło, sporo jeszcze brakuje, szczególnie do klas 4-7. Mamy prawi całą klasę 1 i prawie całą klasę 2 i 3 gimnazjum. Przeraziła mnie ilość podręczników i ćwiczeń do klasy 1. U nas będzie Elementarz Odkrywców. Łącznie z j. angielskim dzieci otrzymają 7 podręczników i 12 ćwiczeń, łącznie 19 elementów. Na szczęście nie jesteśmy same, mamy do pomocy po 2 nauczycieli na każdy dzień. Praca idzie sprawnie, liczę na to, że już 5 września zaczniemy wydawanie podręczników.

JAM155

sobota 26 sie 2017, 14:27

Hej
No to jest chore !!! co niektóre koleżanki wyprawiają ( w pracy od 23 sierpnia )
Nie rozumiem i pewnie nigdy nie zrozumiem tego .....Dlatego w poszczególnych Bibliotekach szkolnych w Polsce mamy to co mamy ...stosy kartonów z podręcznikami do rozpakowanie , segregowania , opieczętowania , zapisania ....
Drogie Koleżanki macie to na własne życzenia , przepraszam Brutalne ale prawdziwe ......
U mnie Rada jest we wtorek i od wtedy zaczynam :-)))))

Izuś

sobota 26 sie 2017, 14:40

Moi Drodzy! Dlaczego pozwalacie sobie pracować w czasie urlopu? Nie rozumie.
Ja za podręczniki biorę się po 4 września. Będą czekać do 10-12 września i tyle.
Nauczyciele chyba potrafią poradzić sobie tydzień bez podręcznika?
Zwariujemy jeżeli będziemy pozwalać sobie na to wszystko.
Ogarnijmy się! Szanujmy naszą pracę.
Dodam Wam, że ja w szkole oprócz biblioteki 30godz mam jeszcze wychowawstwo + 4 godz. autorskiego przedmiotu dotyczącego czytelnictwa. Jest mi strasznie ciężko, ale nie będę pracować w czasie urlopu. To mój wolny czas.
Podręczniki to nasza zmora, ale nie do tego stopnia, żeby pozbawiać się wolnego czasu. Jeżeli się Wam coś stanie w pracy - byliście na urlopie i wtedy macie WY problem. Szanujcie się.

Zuzza

sobota 26 sie 2017, 17:23

Izuś - masz wyrozumiałą dyrekcję. W każdej szkole w moim mieście miałbyś problemy z utrzymaniem się w pracy. Nawet gimnazjum prywatne i szkoła katolicka wydają swoim uczniom podręczniki 1 września. W gimnazjum to nawet od 20 sierpnia.

KaWa

sobota 26 sie 2017, 19:13

Nie mam pojęcia, w jaki sposób miałabym zdążyć z podręcznikami do 1 września. Tak jak pisały poprzedniczki, nie dajmy się zwariować. Do naszej szkoły podręczniki mają dojść w poniedziałek 28.08. We wtorek jest rada. Jak tak dalej pójdzie to rzeczywiście zmienią przepisy specjalnie dla nas bibliotekarzy i od 1 sierpnia będziemy obowiązkowo stawiać się w pracy. Sami się o to prosimy.

Aqa

sobota 26 sie 2017, 21:24

NIC nie pozwala na pracę nauczyciela bibliotekarza w czasie urlopu, z KN na czele, za nią PIP, potem inne instytucje jak NFZ. W przypadku choroby- nie mieliście prawa pracować.
Nie ma możliwości ściągnięcia was z urlopu do podręczników. ZADNYCH.

malinowska

sobota 26 sie 2017, 23:36

Nie dajmy się zwariować! I tak nikt nie doceni naszych poświęceń! 7 dni w trakcie urlopu jesteśmy do dyspozycji-korzystajmy z tego przywileju póki mamy to jeszcze jakoś zagwarantowane! :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”