EMT
Posty: 306
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Szóstoklasiści w dwóch budynkach a lektury

środa 13 wrz 2017, 22:54

Nasze gimnazjum jest teraz szkołą podstawową z oddziałami gimnazjalnymi. Dwa budynki dosyć blisko siebie, ale jednak trochę trzeba podreptać i w każdym znajduje się biblioteka. Do nas przeszły klasy siódme i połowa szóstych. Na "dzień dobry" dla tych starszych mamy większość lektur, bo pokrywają się z gimnazjalnymi, ale dla tych drugich nic albo po jednym egzemplarzu. W podstawówce te tytuły są, może nie w oszałamiających ilościach, ale zawsze. W obu bibliotekach funkcjonuje MOL, jednak przy tak nieprzygotowanej reformie na połączenie baz danych pewnie nieco poczekamy, bo są pilniejsze sprawy.
Czy ktoś też tak ma? Jak sobie radzicie?

Kuba
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 12:34

Re: Szóstoklasiści w dwóch budynkach a lektury

czwartek 14 wrz 2017, 12:17

EMT pisze:Nasze gimnazjum jest teraz szkołą podstawową z oddziałami gimnazjalnymi. Dwa budynki dosyć blisko siebie, ale jednak trochę trzeba podreptać i w każdym znajduje się biblioteka. Do nas przeszły klasy siódme i połowa szóstych. Na "dzień dobry" dla tych starszych mamy większość lektur, bo pokrywają się z gimnazjalnymi, ale dla tych drugich nic albo po jednym egzemplarzu. W podstawówce te tytuły są, może nie w oszałamiających ilościach, ale zawsze. W obu bibliotekach funkcjonuje MOL, jednak przy tak nieprzygotowanej reformie na połączenie baz danych pewnie nieco poczekamy, bo są pilniejsze sprawy.
Czy ktoś też tak ma? Jak sobie radzicie?
Łączeniem baz zajmuje się bezpośrednio firma MOL. Zwykle trwa to kilka dni roboczych.
Połączone bazy najlepiej przenieść wtedy do MOL NET+, który umożliwia równoległe korzystanie z jednej bazy, z oddalonych od siebie fizycznie placówek :D

MonaLisa
Posty: 40
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 14:29

Re: Szóstoklasiści w dwóch budynkach a lektury

czwartek 14 wrz 2017, 13:56

Tez tak mamy. Jako bibliotekarz gimnazjum przejełam 7 klasy, szóstych nie. biblioteki sa osobne, w planach połącznie. póki co pracujemy kazda na swojej bazie danych w Molu. Ale pewnikim trzeba bedzie je połaczyć chociażby ze względu na koncoworoczna wartośc zbiorów dla księgowej.
Pisaliście jeden plan pracy czy dwa osobne ?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości