EMT

Drukowanie ksiąg inwentarzowych dla Organu Prowadzącego

czwartek 04 sty 2018, 19:40

Do zeszłego roku szkolnego pracowałam w gimnazjum, 1 września 2017 roku ""przejęła" nas szkoła podstawowa. Na zlecenie OP zrobiłyśmy skontrum (z datą zakończenia 31 sierpnia :D ). Teraz OP chciałby, żebyśmy jeszcze przekazały całą "listę" wszystkich znajdujących się w bibliotece książek (autor, tytuł, cena itd.), czyli właściwie wydrukowania ksiąg inwentarzowych. Czy ktoś też tak miał?

A jak po skontrum trzymali nasze księgi, to mogli sobie skserować!

EMT

Re: Drukowanie ksiąg inwentarzowych dla Organu Prowadzącego

czwartek 04 sty 2018, 21:35

Interesowałyby mnie również odpowiedzi, że u Was niczego takiego nie żądano - nasza szkoła chce trochę "podyskutować" z tymi wymaganiami.

Anna

czwartek 04 sty 2018, 22:06

Ja pracowałam w zespole. Od września jesteśmy podstawówką chociaż klasy gimnazjalne nadal są w szkole. Na koniec sierpnia kazano nam tylko zamknąć księgi i dostarczyć rozliczenie księgozbioru gimnazjum tak jak na koniec roku. Teraz powinnam rozliczyć księgozbiór jak zawsze ale na razie nie ma z kim w DBFO rozmawiać. Nie dostałam żadnych wytycznych jak traktować księgozbiór po gimnazjum. Tzn ja się domyślam ale to nie ja powinnam się domyślać tylko dostać wytyczne. Znając dzielnicowe DBFO i ich kreatywność już się boję czy nie każą robić jakichś głupot. Na razie cisza a ja się nie wychylam. Skoro nikt ze mną w grudniu nie chciał gadać to teraz spokojnie czekam na telefon.

Maria
Kontakt: Strona WWW

czwartek 04 sty 2018, 22:47

Czasami odnoszę wrażenie, że niektórzy ludzie zatrudnieni w OP nie maja co robić na swoich stanowiskach pracy i muszą pokazać, że są potrzebni i dlatego wymyślają takie bzdury. Jakie książki są w bibliotece i ich dane powinny interesować tylko bibliotekarza, księgowość to faktury i finanse, które uzgadnia się raz w roku, a OP skąd wziąć finanse na zakup książek. Skontrum powinien zarządzić dyrektor bo on odpowiada za finanse szkoły a nie OP. OP może ewentualnie zarządzić kontrolę księgowości szkoły i dyrektora, a nie powinna ich obchodzić biblioteka i jej zbiory - chyba, że jak napisałam powyżej nie mają co robić

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”