Marzena 2016
Posty: 8
Rejestracja: piątek 23 wrz 2016, 10:18

Gry planszowe w bibliotece

piątek 16 lut 2018, 11:17

Dzień dobry. Czy może ktoś mi pomóc z tematem, gdzie mam wpisać ( w jakiej księdze inwentarza) gry planszowe przekazane z projektu unijnego na stan biblioteki?

Basia
Posty: 361
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: Gry planszowe w bibliotece

piątek 16 lut 2018, 11:59

Moim zdaniem gry powinny być wpisane do tej samej księgi, w której są stoły, krzesła itp. Ale to tylko moje zdanie

Dorota79
Posty: 555
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Gry planszowe w bibliotece

piątek 16 lut 2018, 12:43

Ja bym chyba wpisała do jakiegoś zeszytu. Na pewno nie wpisałabym do żadnej z tych ksiąg, co są książki, podręczniki lub zbiory specjalne. Przy okazji przytoczę ten zapis z Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29 października 2008 r. w sprawie sposobu ewidencji materiałów bibliotecznych:

§ 37. Materiały, które wpływają do biblioteki, lecz nie odpowiadają jej potrzebom, tworzą oddzielną grupę materiałów zbędnych, nieobjętych ewidencją szczegółową i finansowo-księgową.

Wydaje mi się, że do tego zapisu można odnieść gry planszowe.

Anowizka
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 23 paź 2017, 18:43

Re: Gry planszowe w bibliotece

piątek 16 lut 2018, 14:03

Nie jestem do końca pewna, czy gry planszowe w dzisiejszych czasach mogą być traktowane w bibliotekach jako materiały zbędne. Jeszcze ich nie kupujemy, sama miałabym problem z decyzją gdzie je wpisywać. Ale była już u nas czytelniczka, która pytała czy wypożyczamy gry planszowe.

Anna
Posty: 769
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Gry planszowe w bibliotece

piątek 16 lut 2018, 19:13

Mam gry planszowe. SA używane na miejscu , nie wypożyczamy ich. Z tego co wiem publiczna też ma al nie wypożycza. Moje gry są w czytelni ale księgowa wpisała je u siebie nie wiem dokładnie do jakiej księgi.

EMT
Posty: 294
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: Gry planszowe w bibliotece

piątek 16 lut 2018, 19:16

Nie wpisywałabym do żadnej księgi. Traktowałabym jak np. mapy, czyli pomoce dydaktyczne. Jeżeli mają one pozostać w bibliotece, ale nie być wypożyczane - na tym bym skończyła. Jednak jeżeli zlecą Ci ich udostępnianie poza bibliotekę - stworzyłabym w MOL-u jaką księgę (np. gry) z bardzo krótkim opisem (np. sam tytuł) i oczywiście bez ceny.

Marzena 2016
Posty: 8
Rejestracja: piątek 23 wrz 2016, 10:18

Re: Gry planszowe w bibliotece

piątek 16 lut 2018, 21:04

Dziękuję za podpowiedzi co zrobić. MOL-a niestety nie mam. Pomoce min. gry planszowe zostały zakupione w ramach projektu i organ prowadzący nakazał je "puścić" przez bibliotekę. Mogą je wypożyczać nauczyciele i uczniowie. I stąd moje pytanie gdzie je umieścić:)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 14 gości