Aqa
Posty: 2295
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

lutowa Biblioteka

środa 21 lut 2018, 09:21

1. Zaskoczyła mnie informacja o odejściu p. Katarzyny Świderskiej-Nowickiej. Bardzo smutna wiadomość, nie znałam osobiście Pani, jednak na Jej adres wysyłałam /jak pewnie wielu z nas/ wiele informacji, w tym relacje z MMBS. Bardzo młoda jeszcze osoba, bardzo mi przykro, współczuję bliskim.

2. Biblioteka umieściła relację z wizyty nauczycielek bibliotekarek w bibliotece katalońskiej, w Hiszpanii. :) Bardzo ciekawy tekst, zdjęcia inspirujące do własnych aranżacji.
W tekście m.in. o fajnej formie zabawy z czytelnikami: wręczane pudełeczka z książkami do czytania z rodzicami, pudełeczka są wędrujące, zamiennie, do kolejnych uczniów, wiążą się z aktywnością dzieci i rodziców, nie za wielką znów, a ciekawą.
W bibliotece nie ma żadnych lekcji bibliotecznych- z czym nie może się u nas pogodzić wiele osób decydentów, w tym dyrektorzy, ale i wiele osób z koleżeństwa. Forma prowadzenia dobrowolnych zajęć wtedy, gdy to potrzebne, we współpracy z wychowawcami, wg mnie ma znacznie głębszy sens /lekcje "biblioteczne" w Polsce są główną formą nielegalnych zastępstw/
Czytaliście tekst?

Basia
Posty: 375
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: lutowa Biblioteka

czwartek 01 mar 2018, 11:03

Aqa pisze:1. Zaskoczyła mnie informacja o odejściu p. Katarzyny Świderskiej-Nowickiej. Bardzo smutna wiadomość, nie znałam osobiście Pani, jednak na Jej adres wysyłałam /jak pewnie wielu z nas/ wiele informacji, w tym relacje z MMBS. Bardzo młoda jeszcze osoba, bardzo mi przykro, współczuję bliskim.
Aqa, dzięki za informację. przeoczyłam ten tekst w BwSz. :oops:
Wiadomość o śmierci Kasi po prostu mnie rozłożyła...
Kasię poznałam kilka lat temu, potem czasem miałyśmy kontakt osobisty lub telefoniczny.
Zawsze skromna, delikatna, subtelna, znakomity słuchacz. Będzie jej nam brakować...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 10 gości