Wszystko dla Szkoły

Dyplomy i certyfikaty szkolne

piątek 23 lut 2018, 13:23

Wpadliśmy ostatnio na pomysł, że moglibyśmy nieco ułatwić nauczycielom pracę poprzez generator dyplomów. Stworzylibyśmy estetyczne szablony, do których wgrywałoby się treść i listę nazwisk, a następnie pobierało PDF-y lub wysyłało zamówienie bezpośrednio do drukarni.

W związku z tym mam pytanie, jak obecnie jest to realizowane w Waszych szkołach? Kupuje się i wypełnia puste arkusze, czy dyplomy są drukowane indywidualnie w drukarni lub punkcie xero? Cała procedura stanowi w ogóle jakiś problem? Na kim spoczywa np. zadbanie o dyplomy na zakończenie roku?

Im więcej informacji, tym bardziej będą pomocne :)

Aqa

Re: Dyplomy i certyfikaty szkolne

piątek 23 lut 2018, 17:07

Dyplomy są wręczane w ciągu całego roku szkolnego głównie na apelach: konkursy, szczególne osiągnięcia. Najczęściej sami je robimy :(, kupujemy kolorowe karty techniczne, wykorzystujemy grafikę z netu, sami tworzymy teksty. Rzadko są kupowane gotowe wzory.
Gotowe kupuje czasem Rada Rodziców np., na zakończenie tzw. zerówek, na zakończenie nauki uczniów z Samorządu itp.
Powody wręczania dyplomów różne: aktywny wolontariusz, miejsca w konkursach, mistrz: czytelnictwa, matematyki... itp. /przedmiotowi mistrzowie/, najlepszy uczeń, 100% frekwencja itp.

sylv

poniedziałek 26 lut 2018, 08:55

Ja dyplomy za moje konkursy i za czytelnictwo tworzę sama w edytorach grafiki. Taki generator to byłaby fajna sprawa, bo czasami nie mam pomysłu na kolejny dyplom (zawsze robię inne).

panna Maple

wtorek 27 lut 2018, 10:02

Taki generator bardzo by się przydał. U nas w szkole nauczyciele też tworzą dyplomy sami i czasami ręce opadają. Kilka razy zdarzyło mi się poprawiać taki twór, bo wstyd było dać to uczniom.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”