Izus

Zastępstwo za nieobecnego nauczyciela- bibliotekarza

piątek 25 maja 2018, 13:16

W naszej szkole mamy dwa etaty nauczycieli bibliotekarzy / szkoła liczy około 1000uczniów/. Zbliża się czas oddawania przez uczniów podręczników, jedna z nauczycielek - bibl. przez ten czas / czerwiec/ będzie przebywała na zwolnieniu lekarskim. Moje pytanie: czy w takiej sytuacji istnieje możliwość przyznania płatnych godzin zastępczych drugiemu bibliotekarzowi lub innym nauczycielom?

Julia65

Re: Zastępstwo za nieobecnego nauczyciela- bibliotekarza

piątek 25 maja 2018, 13:33

Wszystko zależy od dyrektora. Ja miałam płatne zastępstwo za nieobecną koleżankę. Niestety finansowo to nie wygląda najlepiej, ponieważ "naszą" nadgodzinę oblicza się dzieląc przez 30, bo takie jest pensum.

Izus

niedziela 27 maja 2018, 21:30

W mojej szkole usłyszałam, że godziny bibliotekarza to nie są godziny opiekuńcze ani dydaktyczne i nadgodzin płatnych nie ma. Nauczyciele, do pracy w bibliotece / za nieobecną bibliotekarkę/ będą oddelegowani w ramach 40- godzinnego tygodnia pracy. Ciekawa jestem, czy jest jakiś wykładnik prawny do tej tezy???
Wiem, że ewentualna nadgodzina bibliotekarza/ choć nigdy takiej nie miałam/ liczona jest jako 1/30.

EMT

poniedziałek 28 maja 2018, 20:21

Miałam kiedyś półtora etatu (przez jakieś trzy lata). Ale to było w ramach wakatu, nie zastępstwa.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”