agata.sz

Dziennik biblioteki w MOL NET+

środa 06 cze 2018, 13:38

Czy ktoś prowadzi dziennik w MOL. Od września nasza szkoła wycofuje się z dzienników papierowych.

Zuzza

Re: Dziennik biblioteki w MOL NET+

środa 06 cze 2018, 23:03

Moja szkoła wycofała się z dzienników papierowych, ale tylko lekcyjnych. Biblioteka, świetlica i zajęcia inne niż obowiązkowe dalej papierowe.

Dorota79

czwartek 07 cze 2018, 08:34

W Mol Net+ jest dziennik. Prowadzenie zatem papierowego nie ma sensu, podobnie jak w nie ma sensu wypożyczać zbiorów za pomocą kart czytelnika i książki, gdy się ma program biblioteczny.

Maria
Kontakt: Strona WWW

czwartek 07 cze 2018, 23:42

U mnie podobnie jak u Zuzzy, więc mam papierowy, nie jest dla mnie problemem codzienne wpisanie moich czynności. Plan pracy robię w Wordzie drukuje i dokładam do papierowego dziennika.
Jeżeli ktoś ma system biblioteczny to automatycznie wypożycza elektronicznie i ma katalog elektroniczny, wszystko jest powiązane. Elektroniczny dziennik biblioteczny nie jest powiązany z e-dziennikami klasowymi i dyrektor nie może kontrolować pracy bibliotekarza przeglądając jego e-dziennik. Po zapisaniu trzeba go wydrukować podpisać i oddać dyrektorowi do ewentualnej kontroli. Ponadto dyrektor nie ma możliwości wpisania adnotacji o kontroli, hospitacji itp. Tak więc w jaki sposób bibliotekarz ma dokumentować swoją pracę zależy od dyrektora i bibliotekarza, osobiście wielkiej różnicy nie widzę.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”