kno_da
Posty: 13
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Sposób nabycia

piątek 17 sie 2018, 18:07

Dzień dobry. Na forum jestem nowym użytkownikiem i liczę na wyrozumiałość, zwłaszcza na początku mojego "udzielania się":) Małe wprowadzenie do tematu. Zostałam przeniesiona do innej szkoły. Będę miała cały etat w bibliotece. Moja poprzedniczka przeszła na emeryturę. Biblioteka korzysta z oprogramowania Mol Optivum. Miałam już do czynienia z tym programem. Moje pytanie dotyczy sposobu nabycia. W nowej szkole w programie są wprowadzone rozmaite skróty, łącznie z liczbami np. 368, D, K, Z, Dar, Kupno itd. U siebie wcześniej miałam tylko kilka podstawowych sposobów nabycia. Czy mogę w molu usunąć niektóre skróty, czy też liczby? Czy może skoro jakieś pojedyncze egzemplarze mają taki sposób widniejący w księdze głównej już jest to niemożliwe? Od września na pewno będę korzystać tylko z podstawowych sposobów nabycia. Dodam jeszcze, że szkoła w której będę pracować jest nową placówką, w nowym budynku, utworzoną z 3 innych szkół. Jest 17 sierpnia, a przeprowadzka dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Nie wspomnę o podręcznikach, których jeszcze nie ma (8 klasa, 5 itd). Jestem (jeszcze) pozytywnie nastawiona mimo, że wiele rzeczy jest "w rozsypce". Zapewne jeszcze pojawię się z pytaniami. Z góry dziękuję za pomoc. Życzę dobrego odpoczynku na te ostatnie dni.

Aqa
Posty: 2273
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Sposób nabycia

piątek 17 sie 2018, 18:47

Nie możesz zmienić oznaczeń, które poprzedniczka wprowadziła do ustawień programu. Możesz dalej prowadzić te oznaczenia, które uważasz za odpowiednie, możesz dodać inne sposoby w ustawieniach.
Witaj na Forum :) i pytaj. Niestety, wszyscy niedługo powitamy paczki z podręcznikami- ja wczoraj widziałam ich kilkadziesiąt, leżą sobie pod portiernią i czekają, aż wrócę z urlopu w tygodniu gotowości szkolnej.

kno_da
Posty: 13
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: Sposób nabycia

piątek 17 sie 2018, 19:04

Bardzo dziękuję Aqa za szybką odpowiedź. Przyznam, że forum czytam od 2 miesięcy. Przeczytałam różne wątki od dechy do dechy. W związku z tym czy mogę Aqa Cię prosić na PW o zdjęcia z Twojej biblioteki? Swoją dopiero będę urządzać, choć większość elementów jest już zamówiona. Jednak biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie i nieoceniona wiedzę może dojrzę coś co mnie natchnie. Życzę Tobie sił fizycznych nade wszystko:) (Chyba jesteśmy imienniczkami, o ile dobrze kojarzę z postów, nie pamiętam w jakim temacie).Pozdrawiam.

Aqa
Posty: 2273
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Sposób nabycia

piątek 17 sie 2018, 21:08

Nie ma problemu, zostaw mi na pr adres mailowy. Przepraszam cię za to, że poczekasz na odpowiedź kilka dni, wyjeżdżam sobie za chwilę, do 23 go. Zajrzę na pocztę jak wrócę.
Dzięki za życzenia ;) Ja już się nauczyłam dystansu i taktowania pracy jako ... pracy, nie życia pracą. Nie dam się zabić, bo za niewiele lat zamierzam żyć normalnie :) na wolności.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 16 gości