cure84
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 17 lip 2018, 07:05

Czasopisma i płatność

czwartek 20 wrz 2018, 18:15

Hej, mam pytanie odnośnie zakupu czasopism do biblioteki. Od września rozpoczęłam pracę w bibliotece szkolnej więc dużo rzeczy jest dla mnie zupełnie nowych więc proszę o wyrozumiałość ;) chodzi o zakup czasopism do biblioteki. Do końca roku mam się wstrzymać z wyborem prenumeraty tylko kupować na bieżąco różne tytuły i sprawdzić co będzie najlepsze dla naszych uczniów (Sosw). Jak to ma wyglądać formalnie? Chodzi o zakup... Tzn fakturę bo w salonikach prasowych nie ma możliwości kupna na fakturę z odroczeniem zapłaty, więc jak inaczej można to zrobić? I drugie pytanie o płatność w księgarniach internetowych. Bo np Aros który ma fajną ofertę też nie ma możliwości odroczenia zapłaty tylko ewentualnie faktura pro forma, tylko czy szkoła opłaci taki rodzaj faktury? Z góry dzięki za odpowiedzi i wyrozumiałość ;)

Beata8
Posty: 247
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: Czasopisma i płatność

czwartek 20 wrz 2018, 19:04

Nasza szkoła płaci tylko i wyłącznie faktury pro forma. Ewentualnie, niektóre księgarnie internetowe mają fakturę z odroczonym terminem płatności. Jeżeli szkoła już coś kupowała, to mają w regulaminie termin płatności odroczony. Ja zawsze dzwonię do księgarni z pytaniem, czy wystawią dla szkoły taką fakturę i w "uwagach do zamówienia" opisuję, że ustalono telefonicznie z p. ... wystawienie takiej faktury.
Jeżeli faktura pro forma, to dla własnego dobra trzeba mieć zaufanie do księgarni, że nie oszukają. Mnie się to jeszcze nie zdarzyło, a kupowałam w różnych księgarniach, np. książki do konkursów przedmiotowych z języków.
Ostatnio mam fakturę do NPRCz z terminem do końca listopada, a książki już są od tygodnia. Ale to duży zakup.

sylv
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Czasopisma i płatność

czwartek 20 wrz 2018, 19:08

Ewentualnie dogadać się z księgową, że płacisz ze swoich gotówką przy zakupie, bierzesz fakturę na szkołę, a księgowa robi przelew Tobie. Czasami tak robię tak już nie ma innego wyjścia.

Aqa
Posty: 2273
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Czasopisma i płatność

czwartek 20 wrz 2018, 20:17

Nie płaciłabym za nic z własnych pieniędzy. Dziewczyny. Szkoła to miejsce pracy, dość mamy własnych problemów, za jakiekolwiek faktury MA zapłacić placówka, albo nie będzie tego czegoś zakupionego. Oby życie wam nie zweryfikowało za dobrych intencji.
Nie należy żyć pracą, odradzam z dobrego serca po 30 latach w szkole, życie prywatne oddzielić od pracy, dla swojego zdrowia. Ileż wy zarabiacie, by ryzykować takie zapłaty? To pytanie retoryczne.

Maria
Posty: 3330
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma i płatność

czwartek 20 wrz 2018, 23:46

Podpisuje się pod postem Aqy. Szkoła to nie prywatny biznes nauczycieli to instytucja, która albo płaci faktury pro forma, albo nie kupuje nic. Nie ma obrotu gotówkowego.

sylv
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Czasopisma i płatność

piątek 21 wrz 2018, 10:49

Mówię tylko o kwotach 20-30 zł. Tak samo u nas w szkole jest rozliczanie się z RR (nagrody itp). A to jest ułatwienie dla mnie, bo nie muszę wydzwaniać po kolejnych księgarniach/hurtowniach, a bo tu nie wystawiają faktury pro forma, a bo tu nie można kupić, a bo tu coś.

Maria
Posty: 3330
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma i płatność

piątek 21 wrz 2018, 21:37

cure84 pisze:Hej, mam pytanie odnośnie zakupu czasopism do biblioteki. Od września rozpoczęłam pracę w bibliotece szkolnej więc dużo rzeczy jest dla mnie zupełnie nowych więc proszę o wyrozumiałość ;) chodzi o zakup czasopism do biblioteki. Do końca roku mam się wstrzymać z wyborem prenumeraty tylko kupować na bieżąco różne tytuły i sprawdzić co będzie najlepsze dla naszych uczniów (Sosw). Jak to ma wyglądać formalnie? Chodzi o zakup... Tzn fakturę bo w salonikach prasowych nie ma możliwości kupna na fakturę z odroczeniem zapłaty, więc jak inaczej można to zrobić? I drugie pytanie o płatność w księgarniach internetowych. Bo np Aros który ma fajną ofertę też nie ma możliwości odroczenia zapłaty tylko ewentualnie faktura pro forma, tylko czy szkoła opłaci taki rodzaj faktury? Z góry dzięki za odpowiedzi i wyrozumiałość ;)
Z taką sytuacja nie spotkałam się... żeby przejrzeć i sprawdzić czasopismo pod kątem przydatności, można pójść do czytelni. Szkoły nie kupują pojedynczych numerów, tylko zamawiają prenumeratę na 3- miesiące, kwartał pół roku, rok...

EMT
Posty: 290
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: Czasopisma i płatność

piątek 21 wrz 2018, 23:19

Aqa pisze:Nie płaciłabym za nic z własnych pieniędzy. Dziewczyny. Szkoła to miejsce pracy, dość mamy własnych problemów, za jakiekolwiek faktury MA zapłacić placówka, albo nie będzie tego czegoś zakupionego. Oby życie wam nie zweryfikowało za dobrych intencji.
W takich sytuacjach dostaję gotówkę od szkoły (mają taką "na wszelki wypadek" - są to dość ograniczone kwoty) i potem się z niej rozliczam na podstawie faktury.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości