Strona 1 z 1

Jak zaprogramować czytnik Motorola

: środa 21 lis 2018, 10:08
autor: sobi
Witam
Pracuję na programie MOL NET + zakupiono do mojej biblioteki czytnik kodów kreskowych Motorola LI4278 ale nie od firmy Vulcan . Niby wszystko miało działać jak należy ale niestety, tak nie jest :( z problemem zostałam teraz sama ,a nie mam zielonego pojęcia co i jak ,
moim zdaniem ,czytnik nie jest dobrze albo wcale zaprogramowany .Dlatego bardzo proszę o pomoc i radę co zrobić , jak zrobić . Czy gdzieś w necie jest jakaś instrukcja jak zaprogramować taki czytnik aby współpracował z MOL NET +. Tak się ucieszyłam z tej niespodzianki a tu taka sytuacja :cry:

Re: Jak zaprogramować czytnik Motorola

: środa 21 lis 2018, 16:36
autor: Beata8
Nie wiem, czy Ci pomogę. Mam jakieś coś wyprodukowane w Meksyku (czytnik) i też nie chodziło. W pudełku powinna być instrukcja z kodami kreskowymi. Trzeba kliknąć na reset, kod kreskowy czytnika i na kod kreskowy USB. Wtedy poszło. Ewentualnie powinien to skonfigurować informatyk szkolny.

Re: Jak zaprogramować czytnik Motorola

: środa 21 lis 2018, 19:02
autor: Kuba
Prawdopodobnie wystarczy, że odpowiednio zaprogramujesz czytnik. Nie ma to jednak nic wspólnego z samym MOL NET+.

Czytnik musi być zaprogramowany na odpowiednie kody kreskowe. Jeśli używasz tych od MOL-a lub VULCAN-a, to są to Interleaved 2 of 5.

Warto zaprogramować także możliwość odczytywania kodów ISBN oraz wskazać, aby czytnik odczytywał kody o długości min. 8 znaków (unikniesz wtedy przypadkowego odczytania np. części kodu).

Na pewno warto skorzystać z pomocy informatyka szkolnego. A tutaj znajdziesz instrukcję, w której są odpowiednie kody pozwalające na zaprogramowanie czytnika: https://www.zebra.com/content/dam/zebra ... -en-us.pdf

Re: Jak zaprogramować czytnik Motorola

: czwartek 22 lis 2018, 08:07
autor: sobi
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. na Was zawsze można liczyć :) , kody mam z Mol-a , podzielę się tymi informacjami z informatykiem i mam nadzieję ,że czytnik wystartuje :)